Rôzne formy digitálnej reklamy

Home » Online Business » Rôzne formy digitálnej reklamy

 Rôzne formy digitálnej reklamy

Pred dvadsiatimi rokmi, digitálne reklama bola len partia bannerov umiestnených na popredné miesto na webových stránkach. Boli to nepríjemné, ste klikli na jeden z každých 100, a oni sa stali obeťou “bannerovej slepote.” Dnes, digitálna reklama je obrovský, s mnoho rôznych druhov online reklamy sú vyrábané na základe cieľové publikum, obsahu webových stránok, a výzvu k akcii. Ale skôr, než sa ponoríme do nákladov a rozličných formách, poďme sa pozrieť na základné definície digitálnej reklamy (aka on-line reklamy).

základné definície

Ak vidíte reklamy na internete, potom je klasifikovaný ako digitálnej reklamy. V skutočnosti, tam sú reklamy na tejto stránke, a väčšina iných navštívených webových stránkach, pretože sú hlavnou hnacou silou príjmy internetových spoločností.

Z bannerovej reklamy (vrátane multimediálnych bannerov) na Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO), sociálne siete, e-mailový marketing, online inzerátov, prevzatia mieste, a dokonca aj spam, online reklama je jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich spôsobov, ako osloviť publikum.

S web teraz ľahko dostupné na chytré telefóny, digitálne reklamné rozšíril na mobilnej platforme. Firmy utrácajú milióny dolárov sa snaží nájsť spôsob, ako propagovať na telefónoch bez vytvorenia nepríjemný či rušivý zážitok. Zatiaľ najviac populárny spôsob, ako tomu bolo cez natívne reklamné metódy.

Náklady spojené s digitálnej reklamy

Existujú stovky rôznych reklamných modelov on-line, ale väčšina spadá do jednej z týchto troch kategórií.

Niet pochýb o tom, v každom inzeráte ste dnes videli on-line bola hradená jedným z týchto spôsobov:

 • CPA (Cost Per Action) – V tomto modeli, všetky riziká pripadá na vydavateľa reklamy. Inzerent platí iba vydavateľa, keď niekto klikne a dokončí transakciu.
 • PPC (Pay Per Click) – Najbežnejšia forma online reklamy, ako to pristane obe strany. Inzerent platí, keď niekto klikne na reklamu, ale nemajú na dokončenie nákupu na vydavateľa dostať zaplatené. V rámci tohto modelu, cieľová kľúčové slová sú veľmi dôležité.
 • CPM (cena za tisíc zobrazení) – Viac obyčajne známy ako CPT (cena za tisíc), inzerent platí pre expozíciu založené na návštevníkov webových stránok a oči na reklamu. Je-li webovej stránky dostane dva milióny návštevníkov denne, a reklama je vidieť na 50% týchto stránok, potom CPM $ 2 by sa rovnala $ 2000.

Druhy digitálnej reklamy

Ak chcete vypísať všetky bude trvať večne, ale tu sú niektoré z hlavných spôsobov, že inzerenti sú stále na spotrebiteľov s on-line nákupu:

 • Bannery reklamy (Patrí medzi mrakodrapmi, plné bannery, štvorce, a tlačidiel.)
 • Adsense (jedná sa o reklamy zobrazované na spotrebiteľa prostredníctvom Googlu zobrazovať reklamy relevantné pre informácie o každej stránke.)
 • Email reklama (a SPAM)
 • Natívne reklamy (To stále rastie a dominuje on-line reklamného priestoru.)
 • facebook Ads
 • YouTube reklamy
 • Sponzorované Tweets
 • Webové stránky Prevzatie
 • multimediálne reklamy
 • Pop-up (a pop-under)
 • Pre-videoreklamy
 • blogovanie

Tipy pre úspech v digitálnej reklame

Digitálna reklama je už nie je vtip. Bannerovej reklamy bývali smiali, a e-maily boli považované za zbytočné a obťažujúce. Ale teraz, keď sa všetci zaujatý chytrý telefón alebo digitálne zariadenia, reklama musí byť tu urobil. A to znamená, že je potrebné urobiť dobre, pretože je nasýtený.

Tu je niekoľko tipov, ktoré zabezpečia vaše reklamnú kampaň dostane dobrú návratnosť investícií.

 1. Urob si svoj kampane Shareable
  Nech sa stane čokoľvek, premýšľať o vplyve, ktorý bude mať na ľuďoch, ktorí ju vidia. Bude milujú natoľko, že narazia na tlačidlo “zdieľanie” a šíriť slovo pre vás? Budú chcieť ich priatelia a príbuzní ho vidieť? Bude to “ísť vírusovej?” Dobrý digitálny kampaň potrebuje shareability poskytnúť pôsobivý návratnosť investícií. Bez zdieľanie, budete pracovať príliš tvrdý, aby kliknutí a konverzií.
 2. Nemyslite si, že v digitálnom poli
  digitálnej kampaň je presne to; kampaň, ktorá žije v digitálnom svete. Ale to nemusí byť plne digitálne. Môžete vytvárať videá alebo filmové kúsky, a potom dať online. Môžete mať kampane, ktoré využívajú vonkajšie, partizána, a telefón. Tak dlho, ako je kampaň zviazané s digitálnym, že môžu byť vytvorené v mnohých rôznymi spôsobmi.
 3. Analytics je kľúčom
  Musíte sledovať svoje digitálne kampane starostlivo, a byť pripravení konať podľa týchto informácií a samozrejme korektné v čo najkratšom čase. Ak sú niektoré časti vašej cieľovej skupiny sú proste nereaguje, kanál kampane peniaze do oblastí, ktoré sa darí dobre. Ak vidíte negatívne reakcie a zníženie počtu kliknutí, uistite sa, že máte plán pripravený ísť.

Problémy s spam

Tie nepochybne poznať termín a ešte bližšie zoznámiť s skutočného výrobku. SPAM je odvodený od klasického Monty Python náčrtku, v ktorom je všetko v ponuke v malej kaviarni sa skladala zo spamu. Toto bombardovanie s Spam sa stal synonymom s tým, ako nevyžiadané e-maily bombardujú schránok spotrebiteľov.

Keď e-mailový marketing je relatívne nový, SPAM bol hojný. Avšak, anti-Spamovanie zákony znížiť množstvo tejto prevádzky, s pokuty a ďalšie tresty boli rozdávané na vinníkov. To sa nezastavil ho úplne, aj keď sa spameri stále sofistikovanejšie, a tiež hľadanie spôsobov, ako v minulosti anti-spamové filtre. Jedná sa o nevyžiadanú poštu z digitálneho sveta.

Ďalšia forma spam je phishing, ktorý zahŕňa začarovaný 419 podvod. Avšak, toto presahuje ríše reklamy a do niečoho, ktorý je zároveň veľmi nelegálne a potenciálne život ničí.

Zákazníci dávajú ľahkú cestu odhlásiť

Zatiaľ čo na tému spam, robiť všetko, čo môžete, aby bolo jednoduché pre vaši zákazníci rýchlo odhlásiť zo svojho zoznamu e-mailov. Aj keď to môže vyzerať ako pult-intuitívne, nechcete vytvárať negatívnu skúsenosť. Takže je ľahké odhlásiť opustí zákazníkovi pozitívny dojem z vás. Môžu tiež aj naďalej kupovať od vás, aj keď nemajú dostať svoje e-maily. Na druhú stranu, keď dáte na tlačidlo odhlásiť v 6pt typu v stredu veľa legálnej kópie, a urobiť je preskočiť obručou opustiť zoznamu, stratíte, že zákazník za dobré.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.