Různé formy digitální reklamy

Home » Online Business » Různé formy digitální reklamy

 Různé formy digitální reklamy

Před dvaceti lety, digitální reklama byla jen parta bannerů umístěných na přední místo na webových stránkách. Byly to nepříjemné, jste klikli na jeden z každých 100, a oni se stali obětí „bannerové slepotě.“ Dnes, digitální reklama je obrovský, s mnoho různých druhů online reklamy jsou vyráběny na základě cílové publikum, obsahu webových stránek, a výzvu k akci. Ale dříve, než se ponoříme do nákladů a rozlišných formách, pojďme se podívat na základní definice digitální reklamy (aka on-line reklamy).

Základní definice

Pokud vidíte reklamy na internetu, pak je klasifikován jako digitální reklamy. Ve skutečnosti, tam jsou reklamy na téhle stránce, a většina jiných navštívených webových stránkách, protože jsou hlavní hnací silou příjmy internetových společností.

Z bannerové reklamy (včetně multimediálních bannerů) na Optimalizace pro vyhledávače (SEO), sociální sítě, e-mailový marketing, on-line inzerátů, převzetí místě, a dokonce i spam, online reklama je jedním z nejrychleji se rozvíjejících způsobů, jak oslovit publikum.

S web nyní snadno dostupné na chytré telefony, digitální reklamní rozšířil na mobilní platformě. Firmy utrácejí miliony dolarů se snaží najít způsob, jak propagovat na telefonech bez vytvoření nepříjemný či rušivý zážitek. Zatím nejvíce populární způsob, jak tomu bylo přes nativní reklamní metody.

Náklady spojené s digitální reklamy

Existují stovky různých reklamních modelů on-line, ale většina spadá do jedné z těchto tří kategorií.

Není pochyb o tom, v každém inzerátu jste dnes viděli on-line byla hrazena jedním z těchto způsobů:

 • CPA (Cost Per Action) – V tomto modelu, všechna rizika připadá na vydavatele reklamy. Inzerent platí pouze vydavatele, když někdo klikne a dokončí transakci.
 • PPC (Pay Per Click) – Nejběžnější forma online reklamy, jak to sluší obě strany. Inzerent platí, když někdo klikne na reklamu, ale nemají k dokončení nákupu na vydavatele dostat zaplaceno. V rámci tohoto modelu, cílová klíčová slova jsou velmi důležité.
 • CPM (cena za tisíc zobrazení) – Více obyčejně známý jako CPT (cena za tisíc), inzerent platí pro expozici založené na návštěvníky webových stránek a oči na reklamu. Je-li webové stránky dostane dva miliony návštěvníků denně, a reklama je vidět na 50% těchto stránek, pak CPM $ 2 by se rovnala $ 2000.

Druhy digitální reklamy

Chcete-li vypsat všechny bude trvat věčně, ale zde jsou některé z hlavních způsobů, že inzerenti jsou stále na spotřebitele s on-line nákupu:

 • Bannery reklamy (Patří mezi mrakodrapy, plné bannery, čtverce, a tlačítek.)
 • Adsense (jedná se o reklamy zobrazované na spotřebitele prostřednictvím Googlu zobrazovat reklamy relevantní pro informace o každé stránce.)
 • Email reklama (a SPAM)
 • Nativní reklamy (To stále roste a dominuje on-line reklamního prostoru.)
 • Facebook Ads
 • YouTube reklamy
 • Sponzorované Tweets
 • Webové stránky Převzetí
 • Multimediální reklamy
 • Pop-up (a pop-under)
 • Pre-videoreklamy
 • Blogování

Tipy pro úspěch v digitální reklamě

Digitální reklama je už není vtip. Bannerové reklamy bývaly smáli, a e-maily byly považovány za zbytečné a obtěžující. Ale teď, když se všichni zaujatý chytrý telefon nebo digitální zařízení, reklama musí být tady udělal. A to znamená, že je třeba udělat dobře, protože je nasycen.

Zde je několik tipů, které zajistí vaše reklamní kampaň dostane dobrou návratnost investic.

 1. Udělej si svůj kampaně Shareable
  Ať se stane cokoliv, přemýšlet o dopadu, který bude mít na lidech, kteří ji vidí. Bude milují natolik, že narazí na tlačítko „sdílení“ a šířit slovo pro vás? Budou chtít jejich přátelé a příbuzní ho vidět? Bude to „jít virové?“ Dobrý digitální kampaň potřebuje shareability poskytnout působivý návratnost investic. Bez sdílení, budete pracovat příliš tvrdý, aby kliknutí a konverzí.
 2. Nemyslete si, že v digitálním poli
  digitální kampaň je přesně to; kampaň, která žije v digitálním světě. Ale to nemusí být plně digitální. Můžete vytvářet videa nebo filmové kousky, a pak dát online. Můžete mít kampaně, které využívají venkovní, partyzána, a telefon. Tak dlouho, jak je kampaň svázané s digitálním, že mohou být vytvořeny v mnoha různými způsoby.
 3. Analytics je klíčem
  Musíte sledovat své digitální kampaně pečlivě, a být připraveni jednat podle těchto informací a samozřejmě korektní v co nejkratší době. Pokud jsou některé části vaší cílové skupiny jsou prostě nereaguje, kanál kampaně peníze do oblastí, které se daří dobře. Pokud vidíte negativní reakce a snížení počtu prokliků, ujistěte se, že máte plán připravený jít.

Problémy s spam

Ty nepochybně znát termín a ještě blíže seznámit s skutečného výrobku. SPAM je odvozen od klasického Monty Python náčrtku, ve kterém je vše v nabídce v malé kavárně se skládala ze spamu. Toto bombardování s Spam se stal synonymem s tím, jak nevyžádané e-maily bombardují schránek spotřebitelů.

Když e-mailový marketing je relativně nový, SPAM byl hojný. Nicméně, anti-Spamování zákony snížit spoustu tohoto provozu, s pokuty a další tresty byly rozdávané na viníků. To se nezastavil ho úplně, i když se spammeři stále sofistikovanější, a také hledání způsobů, jak v minulosti anti-spamové filtry. Jedná se o nevyžádanou poštu z digitálního světa.

Další forma spam je phishing, který zahrnuje začarovaný 419 podvod. Nicméně, toto přesahuje říše reklamy a do něčeho, který je zároveň velmi nelegální a potenciálně život ničí.

Zákazníci dávají snadnou cestu odhlásit

Zatímco na téma spam, dělat vše, co můžete, aby bylo snadné pro vaši zákazníci rychle odhlásit ze svého seznamu e-mailů. I když to může vypadat jako pult-intuitivní, nechcete vytvářet negativní zkušenost. Takže je snadné odhlásit opustí zákazníkovi pozitivní dojem z vás. Mohou také i nadále kupovat od vás, i když nemají dostat své e-maily. Na druhou stranu, když dáte na tlačítko odhlásit v 6pt typu ve středu spoustu legální kopie, a učinit je proskočit obručí opustit seznamu, ztratíte, že zákazník za dobré.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.