Sen 30 Önce Reach Must 5 Finansal Hedefleri

Home » Finance » Sen 30 Önce Reach Must 5 Finansal Hedefleri

 Sen 30 Önce Reach Must 5 Finansal Hedefleri

Eğer 20’li yaşlarda olduğunuzda, bir çok değişiklik geçer. Sen üniversiteden mezun ve ilk işini başlayacak. İkinci bir iş üzerine taşımak ve kariyer basamaklarını yolunuzu kadar çalışabilir. Bir Master derecesi almak için okula mezun dönebilir. Evlenecek ve bir aile kurmak olabilir. İnsanların farklı kariyer ve yaşam yolları almak için bu on yıldır kilometre taşları ayarlamak zordur. Ancak, bu beş gol evli misin bekar olup olmadığını olursa olsun almak hangi yönde size yararlı olacaktır. Bu adımları alıp bir mali planı takip ederseniz, hayatı boyunca maddi başarılı olma yolunda olacak.

1. Out Borç al

Bunun nedeni, 30 olan zaman tüm öğrenci kredi bakiyesi ödemek mümkün olmasa bile, bunu yaparken yakın olmak için gereken adımları almalıdır. Eğer okulda kadar harap herhangi bir kredi kartı borcu kadar berrak da yapabilirsiniz, ve bir sonraki araç için ödemek için borç gerekmez böylece tasarruf ve planlama başlayın. Eğer borç kuyu yönetmek ve bunu ödemek, bu bir ev sahibi gibi, hayatında diğer adımlar için kapılarını açıyor. Eğer borç almak, böylece bir borç ödeme planı oluşturmak için şimdi zaman ayırın. Büyük öğrenci kredi ödemeleri varsa, affedilir öğrenci kredileri bir kısmını veya tamamını sahip olmanızı sağlayabilir seçeneklerden birine içine bakmak.

Emeklilik için 2. kaydet

İlk iş başlayarak, emeklilik için gelirinizin yüzde 15 tasarruf başlamalıdır. Eğer ilk iş yaparsam sadece bütçeniz ile başlayan, çünkü, para kaçırmayacaksınız. Okula geri kafa ve katılıyor iken durmasına ise emeklilik hesabındaki para büyümeye devam edecektir ve siz master derecesi aldıktan sonra tekrar katkıda başlayabilirsiniz. Bu alışkanlığı oluşturulması ve bunu bir öncelik verme sen yaşlandıkça, emekli endişelenmenize gerek anlamına gelir.

Bir Ana a Down Ödeme 3. Kaydet

Bir ev için peşinatı daha kolay bir ipotek hak kazanmak için yapar. Ayrıca, istediğiniz mahalle doğru ev bulmak için daha fazla alım gücü verir. Hayatın seçimler bağlı olarak, 20’li yaşlarda ilk ev satın alabilir ya da yaklaşık 30 Bu sizin durumunuza, tek veya evli ve kariyer seçimleri bağlıdır olana kadar bekleyebilir. Ancak bu para tasarrufu zamanı geldiğinde hazır olmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Kariyeriniz 4. Odak

Bu sağlam bir kariyer kurmak için harika bir zamandır. sağlam profesyonel ağ oluşturmak için zaman ayırın ve sizin için kullanılabilir olan tüm seçenekleri göz önünde. Sizin 20s farklı seçenekleri keşfetmek için harika bir zaman vardır. Eğer tek iseniz, hayalinizdeki işi sürdürmeye farklı şehirlere hareket edebilir ve ayrıca gerçekten iyi bir üne kuran odaklanabilir. Eğer bir danışman olarak çalışan veya aile durumu ileride değişir olarak freelance başlatmaya karar verirseniz bu size yardımcı olabilir.

5. Güçlü Finansal Alışkanlıkları kurulması

Eğer iyi bir mali alışkanlıkları kurmak için 20’li yaşlarda olan zaman ayırın. Bu sıra kredi yönetme ve geçmişte yapmış sonlarında ödeme gibi herhangi bir hata tespit anlamına gelir. Bu oluşturma ve her ay bütçenizi takip anlamına gelir. Aynı zamanda bir sürpriz işten çıkarılması veya ani hastalık gibi şeyler işleyebilir iyi acil fon kurulması anlamına gelir. Bu alışkanlıkları kurulmuş varsa, hayat çocuklar, ilişkiler veya diğer kariyer hamle ile daha karmaşık hale geldikçe ilerlemeye devam etmek daha kolay olacaktır.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.