Sen emekli Önce İpotek Off ödeme mı?

Home » Real Estate » Sen emekli Önce İpotek Off ödeme mı?

Sen emekli Önce İpotek Off ödeme mı?

Bu çekilmeden önce ipotek ödemek için idealdir, ama bazen bu mümkün değil. Sen alternatifleri var.

Çoğu insan emekli ipotek olmaması daha iyi olurdu. Nispeten az sayıda bu borcun herhangi vergi parası alacak ve ödemeler sabit gelir yönetmek daha zor elde edebilirsiniz.

Ama ipotek emekli emekli önce her zaman mümkün değildir. Mali planlamacıları Eğer evin zengin ve nakit fakir olanın kadar rüzgar etmediğinden emin olmak için bir B Planı oluşturma önerilir.

Neden bir ipotek içermeyen emeklilik genellikle en iyisidir

İpotek faiz teknik olarak vergiden düşülebilir olmakla mükellefler fırsatyaratmaya hiza gerekir – Kongre neredeyse standart kesinti katına çıktı ki, şimdi ve daha az irade. Vergilendirme Kongre’nin Ortak Komitesi 13800000 hane 32 milyondan fazla geçen yıla göre, bu yıl mortgage faiz indiriminden yararlanacaktır tahmin ediyor.

Hatta vergi reformu öncesi ödemeler çoğunlukla çoğunlukla anapara olmak üzere faiz olmaktan anahtarlamalı olarak, emeklilik yaklaşırken insanlar genellikle zaman içinde ipotek daha az fayda var.

ipotek ödemeleri karşılamak için, emekliler sık ​​ipotek kapalı ödendi halinde elde edileceğinden daha da emekli fonlarından daha fazla çekilme var. emekliler üzerinde yaşamak zorunda paranın havuzu azaltırken olanlar para çekme tipik fazla vergi tetikleyebilir.

Birçok finansal planlamacılar onlar yapmayacak şekilde hala çalışırken müşterilerine ipotek aşağı ödeme tavsiye yüzden borç içermeyen emekli olduklarında.

Giderek, yine de, insanlar evlerinden para nedeniyle emekli. insanlar yaşları 65 ila 74 başkanlığındaki hanelerin Otuzbeş yüzde Tüketici Finansı Fed’in Anketine göre, bir ipotek var. Yani bunlar 75 yaş ve üstü 23 oranında yok. 1989 yılında, oranlar, sırasıyla yüzde 21 ve yüzde 6 idi.

Ama bu ipotek ödemek için acele ya iyi bir fikir olmayabilir.

Kendini yoksul yapmayın

Bazı insanlar kredileri ödemek için tasarruf, yatırımlar veya emeklilik fonları yeterince param var. Ancak pek çok acil veya gelecekteki yaşam giderleri için nakit onları kısa bırakabilir bu varlıklar, büyükçe bir yığın almak zorunda kalacak.

“Mortgage özgür olmak ile ilgili psikolojik faydaları kesinlikle varken, mali, ben bir istemci erken ödemek için doğrudan istiyorsunuz son yerlerden biridir,” Zirvenin yeminli mali planlayıcısı Michael Ciccone, New Jersey diyor.

Böyle büyük para çekme da çok daha yüksek vergi parantez içine insanları kıpırdamak ve kuyruklu vergi faturaları tetikleyebilir. Bir istemci bir ipotek ödemek için yeterli zengin olduğunu ve bunu yapmak istediğinde, Waltham, Massachusetts CFP Chris Chen, hala aşağı vergileri tutmak için zamanla ödemeleri yayılıyor önerir.

Onlar başka bir yerde paralarını daha iyi bir getiri elde edebilirsiniz nedeni genellikle, ama, ipotek ödemek için en iyi konumda insanlar bunu yapmaya karar verebilir, planlamacılar söylüyorlar. Ayrıca, genellikle hala vergi kesintiler için hak büyük ipotek sahibi olacak kadar zengin bizleriz.

“İpotek birçok kez vergi sonra portföy bunu geride eğer amorti değer olmayabilir bu nedenle indirilebilen ve ucuz faiz oranları var,” Houston CFP Scott A. Bishop diyor.

bir ödeme mümkün değilse, ipotek minimize

Evin amorti, emekli Birçokları için basitçe mümkün değildir.

“En iyi koşulda ‘hüsnükuruntu’ senaryosu onlar miras ya da böyle bir borcunu ödemek için kullanılabilir aracılığı ile nakit düşeş olur yani,” Denver CFP Rebecca L. Kennedy diyor.

Pahalı Los Angeles’ta, CFP David Rae onların ödemeleri düşük emekli önce ipotek batmış durumdaki müşteriler yeniden finanse etmektedir. ( Refinansman sonra daha emekli olmadan genellikle daha kolaydır.)

“Refinansman büyük ölçüde o yiyor bütçenizin kısmını azaltarak, 30 yıl boyunca kalan ipotek dengesini dışarı yayılabilir,” kimin ofis West Hollywood olan Rae, diyor.

Evlerinde inşa önemli eşitlik olanlar bir düşünebiliriz ters ipotek , planlamacılar söylüyorlar. Bu krediler, mevcut ipotek ödemek için kullanılabilir, ancak hiçbir ödeme gereklidir ve sahibi, satan hamle dışarı veya ölünceye kadar ters ipotek kapalı ödenecek zorunda değildir.

Başka bir çözüm: ortadan kaldırmak veya en azından ipotek borcunu azaltmak için küçültmeyi. CFP Kristin C. Sullivan ayrıca Denver, bu seçeneği dikkate almak onun müşterileri teşvik eder.

“Kendini kandırma sizin yetiştirilen çocuklar geri her zaman ziyaret edeceğini,” Sullivan diyor. “Onlar senin yanına geri hareket etmek için kesinlikle yeterli alan ve konfor tutmuyoruz!”

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.