Sen Emeklilik esnasında On Yaşamalı Ne kadar para

Home » Retirement » Sen Emeklilik esnasında On Yaşamalı Ne kadar para

Sen Emeklilik esnasında On Yaşamalı Ne kadar para

emeklilik sırasında yaşamak planlamalısınız ne kadar Confused? Sadece sen değilsin. Burada ideal emeklilik geliri hedefler belirlerken bilmeniz gereken 5 şey vardır.

4 Yüzde Çekilme Kural

Bu kural güvenle para kalmadığı olmadan her yıl emeklilik portföyü yüzde 4’ünü çekebilirsiniz söylüyor. Eğer emeklilik portföyünde 1 milyon $ varsa Örneğin, siz yılda 40.000 $ çekebilirsiniz.

(Son zamanlarda biraz daha muhafazakar finans uzmanları bir faktör olarak bir yavaşlama ekonomiyi gerekçe göstererek, 3 Yüzde Çekilme Kural insanları işaret başlamışlardır.)

85 Yüzde Kural

Birçok uzman size Emeklilik öncesi gelirin yüzde 85’ini gerekecek böylece yeterli para kazanmak gerekir derler. Eğer gün işinde $ yıllık 50.000 kazanırsanız Örneğin, sen $ 42,500 bir yıllık emeklilik geliri yaratacak kadar tasarruf gerekir. (Diğer finansal uzmanlar Emeklilik öncesi gelirin 75 ila 80 oranında yeterli olduğunu söylüyorlar. Onlar insanın 80 ve 90’lı yıllarda daha az para harcama eğilimi savunuyorlar.)

Çarp-by-25 Kural

İdeal emeklilik geliri hesapladıktan sonra İdeal emeklilik portföyü büyüklüğü anlamaya bu verileri kullanmak gerekir. Çok kolay: Sadece yüzde 4 kuralı karşılaması gerekir ne kadar para bulmak için 25 ederek yıllık emeklilik geliri hedefi çarpın. Bu örnekte, $ 42.500 x 25 Eğer emeklilik için tasarruf gerekiyordu o = $ 1.060.000.

(Eğer daha güvenli yüzde 3 kuralı üzerinde projeksiyonlarını temel almasını istiyorsanız, 33. ederek emeklilik geliri hedefi çarpın)

Kuralları Uyuşmazlık

Bazı finans uzmanları şu anki dayalı ideal emeklilik geliri elde gerektiğini söylüyorlar giderlerin değil, mevcut gelir. Eğer yılda 50.000 $ kazanmak ama sadece 30.000 $ harcama, o zaman 30.000 $ sayısına dayalı olarak hesaplamalar çalıştırın.

(Eğer borç ve sen harcıyoruz daha az kazanç. Daha sonra, ilk gerçek harcamaya dayalı emeklilik için projeyi kontrol altında harcama olsun.)

Sosyal Güvenlik

Unutmayın, emeklilik portföyü üç ayaklı emeklilik tasarruf dışkı tek bacağı. Diğer iki “bacaklar” emekli maaşları ve Sosyal Güvenlik gelir bulunmaktadır. Olabilir veya emekli alamayabilir. Kabaca Amerikalıların 2 / 3’ünü birini alamadım. Eğer bir emeklilik için uygunsanız boyutu ve terimler işveren bağlıdır. Bu arada, Sosyal Güvenlik gelir sen gençsin, özellikle tahmin etmek zordur. biz kontrol edebilirsiniz bulmacanın parçası üzerinde durulması tercih – planlama amaçları için – bu yüzden.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.