Sen Emeklilik için hazır değilseniz Ne Yapmalı

Home » Retirement » Sen Emeklilik için hazır değilseniz Ne Yapmalı

Sizin Öncesi Emekli Hazırlık Seçenek anlama

Sen Emeklilik için hazır değilseniz Ne Yapmalı

Eğer emeklilik hakkında gerçek almak istiyorsanız, kolay bir ilk adım var. birini veya mevcut emeklilik tasarrufları üzerinde 20, 30 veya daha fazla yıl yaşamayı ne kadar hazır göstermek olanlar emeklilik hazırlık hesap makineleri daha fazlasını deneyin.

Hoş John Schwartz, son makalesinde yazarı deneyimi şaşırdı  New York Times , Emekli Gerçeklik With Me Up yakalamak mı . Schwartz gelen araçları kullanarak, emeklilik için o ve karısı ne kadar hazırlıklı olduğunu anlamaya çalıştı SSA.gov ve Vanguard. Şaşırtıcı bir şey o parça ne kadar iyimser oldu. Kendisinin emekli yeterli düşünmemiştir düşünce olmasaydı, ama iyi bir koruyucu olduğunu kabul etti. Büyük keşif o yolda olduğuydu. Onun rahatlama hissediyordu. Hepimiz çok şanslı olacak.

Çalışan Fayda Araştırma Enstitüsü tarafından 2014 Emekli Güven Anketi’nde, işçilerin sadece yüzde 18’i rahat bir emeklilik yaşamak için yeterli para olacak “çok emin” hissettiğini bildirdi. Diğer yüzde 82 ise, yapabileceğiniz şeyler vardır. Eğer zamanınız, tasarruf oranı, yatırım büyüme ve çekilme hızına ayarlamalar yapmak ne olacağını görmelerini sağlayan bir hesap makinesi kullanmak önemlidir nedeni budur. Ben kullandım ve sadeliği takdir ettik Fidelity adlı MyPlan Anlık herkes erişebilir. Kendi 401k planı yönetici benzer bir şey olabilir. Önemli olan emeklilik için hazır değilseniz, çözüm hala çalışmaya devam ederken emeklilik planının aşağıdaki unsurlardan birini ya da birkaçını değişen içerecektir çünkü değişiklik yapma yeteneğidir.

1. Kaydet ve fazla yatırım

Gelecekteki tasarruf güçlendirmek için belirgin bir yolu emeklilik için kenara maaş daha büyük bir kısmını koymaktır.

Sorunun bir kısmı mesajlaşma olabilir. Uzmanlar (sizinki dahil gerçekten) o bir işveren maç olacak miktarda etrafında genellikle çünkü çoğu zaman, maaşınızın en az 6 oranında tasarruf öneriyoruz. Bir daha net öneri her sene artan bir hedefi ile yüzde 6’da başlamaktır. Bir Merkezi Emeklilik için Araştırma kısa 35 de tasarruf başlar ve 67 ihtiyaçlarına emekli ortalama kazanan bir yüzde 4 dönüşü varsayarak yılda yüzde 18 tasarruf bulundu. Verilen, bu çok fazla. Ama yüzde 10 veya vergi öncesi maaş bile yüzde 12’sini tasarruf makul bir hedef olmalıdır.

2. Yatırım Risk artırın

Uçucu veya aşağı doğru trend pazarları bir portföy zarar verebiliriz, ancak yatırımların değeri iner mutlaka çünkü. Ne daha zararlı olabilir yatırımcılar gereksiz veya kötü zamanlanmış harekete geçmeye neden olabilir bu pazar vardiya sırasında meydana korkudur. Bir pazar değişime tepki olarak etrafında para taşıma yatırımcılar pahalıya mal olabilir.

biri çok riskten kaçınan piyasasının dışına ya da nakit benzeri yatırımlara her şeyi taşımak için olursa Özellikle masraflı bu. Emin olmak için, sıcak hisse senetleri yatırım var kadar bunu yaparken de risk (enflasyon riski, faiz oranı riski, uzun ömürlü riski) bulunmaktadır. Birçok yatırımcıların portföylerindeki hisse senedi büyüme riski riski bu tip çok fazla ve yeterli var.

Bu sıcak stokları bir yatırım portföyü hakim gerektiğini söylemek değildir. hepsi doğru dengeyi ve ne olursa olsun piyasa hareketleri bu dengeyi koruma konusunda olduğunu unutmayın. Özgün planında sapmamıza ise, yeniden dengelemek zamanı.

3. Çalışma Daha uzun

Emeklilik kolaylaştırmak için tek yön sürece olabildiğince için çalışmaya devam etmek olduğunu ironik gelebilir, ama endişeli öncesi emekliler için emin bir bahistir. Eğer az saat çalışmak ya da emeklilik yatırımlarının kapalı yaşamayı bekliyoruz süresini kısaltır uzun çalışma, farklı bir kariyer vitese tercih ve izin verir bile, birkaç ek yıldır emekli yatırımlara katkıda bulunmaya devam etmek.

Artık siz de, iş, daha büyük potansiyel Sosyal Güvenlik gelir ertelendi. İstem 70 yaş kadar bekleyin Bireyler de varolan maksimum fayda alabilirsiniz. Evliliğin her üye Sosyal Güvenlik iddia ne zaman başlayacak Çiftler da koordine edilmelidir.

Emeklilik 4. Kesim Harcamaları

Eğer mevcut maaş yarısında yaşamak zorunda, bunu yapabilirdi? yaşamak için gerekli minimum aylık tutar nedir: O kendilerini sorman gereken soru önceden emeklilerin tür?

Eğer bir numara olduğunu belirledikten sonra, o sayı gerçekçi olup olmadığını görmek için bir deneyin. Bu zaman içinde sürekli olamaz, gelir hedefleri belirlemek için yardımcı olmuyor.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.