Sen Emeklilik için yeterli Tasarruf musunuz?

Home » Budgeting » Sen Emeklilik için yeterli Tasarruf musunuz?

 Sen Emeklilik için yeterli Tasarruf musunuz?

Eğer emeklilik için yeterli para tasarrufu musunuz?

Bu soruyu cevaplamak için nasıl hakkında çeşitli teoriler vardır. Ben bu egzersizleri tüm yürürken tavsiye, bu yüzden size on-track olup olmadığınıza dair geniş bir fikir elde edersiniz.

Eğer bu kuralların Başparmak arasında durmadan çalışacak ve çoğunluğu (eğer on-track olduklarını belirtir) sana bir başparmak-up sonuç verir, muhtemelen iyisin. Birden turnusol testi size on-track değiliz söyleyecektir Ama eğer sizin emeklilik katkıları artırması gerektiğini bir uyarı işareti olabilir.

Bunu dedi, haydi bir bakalım:

# 1: Yüzde

İlk kural Başparmak basittir: Bir 401k, 403b veya IRA gibi, emeklilik hesaplarındaki her maaş en az% 15 tasarruf edilir?

maçları bu toplamın doğru nitelemek bu işveren unutmayın. işverenin katkınız ilk 5% eşleşirse, örneğin, o zaman başka 5% olarak, işvereniniz cips gelirinizin% 10 tasarruf edebilir ve% 15 toplam kurtarıyorsun.

# 2: 70-85 Yüzde Değiştir

Popüler bir üstünlüğü başparmak emeklilik o anki gelirin 70 ila 85 oranında değiştirmek mümkün gerektiğidir. siz ve eşiniz örneğin kombine 100.000 $, kazanmak varsa, emekliliğinde 70.000 $ için $ 85,000 her yıl üretmelidir.

o Harcamanız (giderleri) yakından gelir ilişkilidir varsayımına menteşeleri olarak Kuşkusuz, bu kusurlu üstünlüğü başparmak vardır. (Eğer yapmak ne çoğunu olduğunuzu yersiz öncül).

Ben mevcut giderlerini dikkatle inceleyerek, bu taktiği değiştirmenizi öneririz.

Hangi sonraki ucu yol açar …

Geçerli Harcamaları aracılığıyla Tahmin: 3.

Diğer bir yolu bu yaklaşım: Eğer emekli gerekir ne kadar para tahmin ediyoruz.

Mevcut harcamaları bakarak başlayın. Bu emekli geçirmek isteyeceksiniz ne kadar para (enflasyona göre düzeltilmiş dolar) yakın bir tahmindir.

Evet, böyle ipotek olarak, emekli olmayacağını bugün giderlerini var. (Emekli zaman kapalı ödenecektir İdeal). Ama aynı zamanda belirli dışı cepten sağlık ve sonu ömrü bakım maliyetleri gibi bugün taşımayan emeklilik maliyetleri zaten olacaktır. Ve ideal olarak, ayrıca, daha fazla seyahat daha hobiler zevk ve biraz şımartmak edeceğiz.

Sonuç olarak, size kabaca şimdi harcama aynı miktarda harcayacağınız varsayarak emeklilik için bütçeye isteyebilirsiniz.

Bunu göstermek için en bir örneği ele alalım. Kullanıcı siz ve eşiniz şu anda (ne olursa olsun gelir) Yılda 60.000 $ harcamak kabul edelim ve emeklilik sırasında yılda 60.000 $ bir bütçe yaşamak istiyorum.

Bir sonraki adımınız, Sosyal Güvenlik Kurumu web sitesinden edinebilirsiniz beklenen Sosyal Güvenlik ödemeleri, bakmaktır. Eğer on-track almayı konum ne kadar para Bu ajans size gösterecektir. Kişisel hesabınıza giriş yapamıyorsanız durumunda da SSA web sitesinde Tahmincisi aracını kullanabilirsiniz.

Diyelim ki SSA yılda 20.000 $ almak için iyisiyiz varsayalım. Bu, (a 60.000 $ toplam ulaşmak için) her yıl başka 40.000 $ oluşturabileceğiniz bir emeklilik portföyü gerek kalmayacak.

Yılda 40.000 $ oluşturmak için, portföyünde en az 1 milyon $ gerekir.

Bu genellikle güvenli bir çekilme oranı olarak kabul edilir yıllık yüzde 4 oranında en portföy çekme sağlar.

Mükemmel. Şimdi hedef hedefe biliyorum.

Mevcut katkılar 1 milyon $ portföy oluşturmak için on-track koyarak olup olmadığını görmek için bir online emeklilik hesap makinesini kullanın. Değilse, o zaman emeklilik hesapları daha fazla yatırım yapmak gerekir.

Eğer yüzde 7 yıllık oran büyüdükçe bir vergi ertelenmiş hesabında örneğin ayda $ 2,500, kaydetmek (Eğer 17 yıl içinde milyoner olacak. Sadece ay başına 400 $ tasarruf biri varsa, o götüreceğim 39 yaş milyon olduğunu oluşturun.)

Son düşünceler

Eğer emeklilik için yeterli tasarruf musunuz? Eğer gelir en az yüzde 15 bir kenara kuruyorsanız, o zaman kolay kısa-cevap evettir.

Ama sonra yatırım portföyü elde edilmesi gereken nasıl bu maliyetlerin çok bir fikir edinmek, emeklilik sırasında maliyetlerini tahmin, yeterince kurtarıyorsun olsun veya olmasın daha kapsamlı bir fikir edinmek için. Sonra sadece katkıları portfolyonuza bu parayı üretmek için on-track sizi koyarak olsun veya olmasın bak.

Yeterince tasarruf değil endişeleniyorsanız, sadece biraz katkılarınızı artırmak için zarar gelmez. başka bir şey, ekstra tasarruf verecektir Eğer barış-zihin eklendi.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.