Sen Kredi Kartı borcunu ödemek için bir Kişisel Kredi Kullanmalı?

Home » Credit and Debt » Sen Kredi Kartı borcunu ödemek için bir Kişisel Kredi Kullanmalı?

Sen Kredi Kartı borcunu ödemek için bir Kişisel Kredi Kullanmalı?

Pahalı kredi kartı borç yığınının altında boğulmak? Bunu ödemek için büyük bir çek yazmak için nakit yok mu? Maxed aşımı kartları Fico ve VantageScore kredi puanlarını öldürüyorlar? Eğer öyleyse, kesinlikle yalnız değilsiniz. Ulusal, toplam kredi kartı borcu göre, geçen yıl boyunca 1 trilyon $ yükseldi Nilson Report .

Bu aşırı kredi kartı borcu genellikle ciddi mali sorunlar habercisi sır değil. Şu anda bu ay ödemek için göze daha kredi kartları hakkında daha fazla borçlu Aslında, o zaman sorun ve para israf zaten. Yaralanma hakaret eklemek için cüzdan olumsuz bir etkisi olduğunu ödenmemiş kredi kartı borcu da kredi puanlarını zarar olabilir.

Neden Kredi Kartı Borç Kredi Puanlarını Hurts

Birçok tüketici şaşırtıcı hatta “zamanında” kredi kartı hesapları, kredi puanlarını zarar verebilir bulmak. Gerçek şu ki bu büyük bir kredi puanı kazanmak için iyi bir ödeme tarihine çok daha sürer. Ödeme geçmişi çok daha büyük bulmacanın sadece bir parçası. Üstün kredi kartı borcu nedeniyle tarihe göre tüm aylık ödeme yapmak bile olumsuz kredi puanı etkisi olabilir.

Fico ve VantageScore gibi Kredi puanlama modelleri size (sınırlarını) harcayabilir ne kadar sahip (bakiyeleri) ne kadar borçlu kredi kartı borcu karşılaştırmak için tasarlanmıştır. Kredi kartı bakiyeleri ve sınırlar arasındaki bu ilişki sizin borç limiti oranı veya döner kullanım oranı olarak adlandırılır.

Sonra senin, döner bir 5.000 $ limiti olan bir kredi kartı hesabı ve 2500 $ arasında bir denge varsa, kredi limiti ile dengeyi bölünmesi ve Örneğin 100 ile bu sayıyı çarparak kredi kartı hesabına sizin döner kullanım oranını hesaplayabilir kullanım oranı% 50 (2.500 5.000 ÷ = 0.5 x 100 =% 50) ‘dir. aşağı 1000 $ ‘a bu dengeyi Pay ve yeni döner kullanım oranı% 20 (1.000 5.000 ÷ = 0.2 x 100 =% 20) olacaktır. Daha yüksek bu oran, kredi puanlarının düşmesine … bu kadar basit.

Bireysel Kredi Çözüm

Eğer büyük bir çek yazıp tamamını veya kredi kartı borcunun büyük bir yığın ödemek için gelemez Doğal olarak, o zaman muhtemelen böyle yapmalı. tek seferde kredi kartı borcunu ödeyen olanaksız ise Oysa kredi kartı borcunu işlemek için başka akıllı yollar hala vardır. kişisel kredi ile kredi kartı borcunu ödeme böyle bir çözümdür. İşte iki büyük nedeni belirtilmiştir:

1. Daha ucuz borç olabilir.

Kredi kartı faiz oranları Hiç ödeyecek yüksek oranlardan arasında genellikle. Bu genel kullanımlık kredi kartı için alışılmadık bir durum değildir (American Express, Discover, Mastercard, Visa) faiz oranları bile iyi kredi ile insanlar için de üzerinde% 15 artış. perakende mağaza kredi kartları faiz oranları 20’li içine iyi hemen hemen her zaman bulunmaktadır.

Buna karşılık, bireysel kredi faiz oranları Giyinik kredi var, özellikle de sık sık çok daha az pahalıdır. (- onlar da vasat kredi ile başvuranlar için% 20 geçmiş tırmanabilir – Bu yüksek faiz bireysel kredi söylemeye gerek yok. Çok yararlı olmayacaktır)

2. Neredeyse kredi puanları artıracak garantili.

Kişisel krediler teminatsız taksitli kredileri, kredi kartları gibi değil döner hesaplardır. Eğer taksitli bir kredi üzerinde borcu taşırken oldukları gibi olağanüstü döner borcu taşırken Sonuç olarak, sizin skorları aynı olumsuz yönde etkilenmez. Aslında, taksitli bir kredi devam bakiyesi genellikle düşülen bir kredi puanlama açısından, çok az, hiç değilse.

Ve biz sadece birkaç dakika önce yukarıda yaptığımız matematik problemini hatırlıyor? Eğer taksit borç içine döner kredi kartı borcunu dönüştürmek için olsaydı taksit borcu o matematik problemi olarak değerlendirmeye alınmamaktadır, çünkü o zaman “döner kullanım” sorunu, yok olur.

Aslında, eğer taksitli bir kredi ile birden kartların üzerinde kredi kartı borcunu ödemek için, sizin borç limiti oranı çok iyi sıfıra gidebilir, ve puanları olasılıkla tavana vuracak – Sağlanan sen tutmak yeni kişisel kredi ile ödemeler tarih.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.