Sen Para Bundling Sigortası kaydet mı? Her zaman değil

Home » Insurance » Sen Para Bundling Sigortası kaydet mı? Her zaman değil

Sen Para Bundling Sigortası kaydet mı?  Her zaman değil

Muhtemelen aynı taşıyıcıdan Tüm politikalarınızı alırsanız büyük indirimler vaat sigorta şirketlerinden “Gruba ve kaydedin” satırı duydum.

Aynı şirketten iki veya daha fazla politikaları alma indirim anlamına gelecektir sık ​​sık doğrudur – 25’e kadar% a ev sahibi politikası kapalı – sigortacı bağlı. fatura bilgileri ve kapsama ayrıntıları tüm politikalarda aynı hesaptan erişilebilir çünkü Artı, sigorta poliçeleri donatılacak uygundur.

Ama bu kolaylık Sigortanızdan unutmak kolaylaştırır ve bu çok fazla ödeme sonuna kadar emin bir yoldur.

Evet, donatılacak genellikle para tasarrufu

donatılacak sunan şirketler her politikasına bir 5-25% indirim vermek eğilimindedir. Evinizin değeri araban daha muhtemeldir çok daha büyük olduğu için konut sigortası tipik büyük indirim alıyor.

Sadece ev sahibi politikaları satışında “Çoğu şirket gerçekten ilgilenmiyor” Michael McCartin, yürüttükleri politikalarla bölgede mevcut olan çeşitli taşıyıcılardan politikaları satan Beltsville, Maryland Joseph W. McCartin Sigortası başkanı diyor.

Taşıyıcılar “ev sahibi sigorta oranlarını yükseltti, ancak her şeyi bir arada paket ne zaman büyük bir indirim var,” McCartin diyor. otomobil sigortası indirim genellikle daha az bir yüzdesi, ama şirket tarafından değişir diyor.

Ev ve otomobil sigortası gruplanmışsa Örneğin, size otomatik politikası ve konut sigortası% 15 üzerinde% 10 indirim alabilirsiniz. Bunun yerine bir ev sahipleri politikası ile otomobil sigortası birlikte, bir% 5 indirim de görebilirsiniz.

Eğer aramıyoruz ne olur

politikaları donatılacak bir “ayarla ve unut” zihniyeti teşvik fakat otomatik olarak aynı firma ile her yıl yenileyerek bir maliyetle gelebilir. Tek bir ipotek emanet hesabı üzerinden otomatik olarak ödenir özellikle eğer bir yerine iki politikaları geçmek için varsa rakiplerin oranlarını kontrol etmek olasılıkları azalır.

Fiyatlar politika yenileme anda artma eğilimi ve onlar online ya da telefonla ücretlerini kontrol yoksa başka bir şirket ile ödeyecekleri ötesinde iyi yukarı inç olabilir.

Tabii ki, tüm sigorta şirketlerinin müşterileri aşırı ödeme kadar prim artırmak ve oranlar herhangi bir ürün ile zamanla artmaya bağlanmıştır. ve kontrol yoksa, biliyorsun asla – Gerçekten önemli Mevcut şirket bunu yapacağını olup olmadığıdır.

Farklı millet, devlet ve oranlar

paketlemekte olmadığı sorusu kolaylık daha derin gider: Sigorta fiyatlandırma derece bireysel olduğunu ve çok yaşadığınız yere göre değişir, kredi (çoğu eyalette) tarih ve sigortalanması olduğunuz öğelerin değer.

“Gerçek şu size en düşük maliyetli ev sigortası sağlayabilir sigortacı size en düşük maliyetli otomobil sigortası teklif olabilir büyük ihtimalle olmadığıdır,” Kyle Nakatsuji, Clearcover, bir otomobil sigortası devreye CEO’su diyor.

belki bir spor araba veya en son at-fay kaza geçirdi – – ama senin evin mütevazı ve küçük kapsama gerektirir durumunuz çok pahalı bir otomobil politikasına çevirir düşünelim. Taşıyıcınız ev sahibi oranı olması gerektiği gibi düşük olmasa bile, en ucuz araç sigortası mümkün sağlar, muhtemelen hala paketle kurtarıyoruz.

Ama senaryo operatörünüzün otomobil sigortası bölgenizdeki diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında pahalı ise çevrilmiş. Hatta% 25 – – ucuz bir ev sahibi politikası üzerine bir indirim Eğer paket kırma ve en ucuz otomobil sigortası seçerek alacağı büyük tasarruf karşılaştırıldığında soluk olabilir. alışveriş ve her ikisi için de oranlarını karşılaştırarak sonra, aynı ev politikasını tutmak, ama başka bir yerde otomobil sigortası almak isteyebilirsiniz.

Bazı oto sigortacılar yerde ve tersi bir ev sahibi ilke olması için indirim unutmayın – “Hala paket olmadan donatılacak faydalarını alıyoruz böylece” onlardan olmasa bile, Nakatsuji diyor

Ne yapabilirsin

Sen, politikaları için çevresinde alışveriş tarafından oran sünme önlemek için hem ayrı ayrı ve birlikte deneyebilirsiniz:

  • Her yıl.
  • Eğer yenilemenizde% 10 veya daha fazla bir oran artış görürseniz.
  • Eğer evlilik, boşanma veya bir hamle dahil Hayatında büyük bir değişiklik, var her zaman.
  • Kredi iyi ya da kötü kazanılmış varsa. Çoğu eyalette, kötü kredi kötü sürüş kayıt daha oranlarını artırabilir. (İstisnalar oranlarını belirlerken sigortacılar kredi düşünmeye için bu yasadışı Kaliforniya, Hawaii ve Massachusetts bulunmaktadır.)
  • Sadece bir hareket ihlali, bilet veya kaza üç yıllık yıldönümü sonra. McCartin sizin fiyat alışveriş gününde Durumunuzu yansıtacaktır söylüyor ve oranlar geri aşağı giderken üç yıllık işareti tipik olduğunu.

online tırnak karşılaştırırken, paketlenmiş ve ayrıştırılmış politikaları aramak ve geçerli sigorta ile aynı kapsama arayın.

Ayrıca politikaları karşılaştırmak ve elma elmalar kapsama bulabilirsiniz McCartin gibi bağımsız bir sigorta acentası, konuşabilirsin. Bağımsız ajanlar her alıntı mevcut alamayan Bil ki – bazı şirketler sadece kendi ajanları vasıtasıyla veya online politikaları satmak.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.