Sen Yatırım Değil By Lose Ne Kadar Para İşte

Home » Finance » Sen Yatırım Değil By Lose Ne Kadar Para İşte

 Sen Yatırım Değil By Lose Ne Kadar Para İşte

Yatırım herhangi bir mali planın bir parçasıdır. Ne yazık ki, birçok kişi pazarının paralarını tutmak için mazeretler geniş bir yelpazede sunan, tasarruflarını yatırım yapmazlar.

Bu uzun vadeli finansal sağlığı için felç edici olabilir. Daha iyi sen yatırım yapmayarak kaybetmek tam olarak ne görebilirsiniz bazı rakamları bir göz atalım, neden anlamak için.

Sen Emeklilik Fon Need Will

size yatırım yapmayarak kaybetmek ne Ayrıntılara girmeden önce, gelecekte ihtiyaçlarınızı anlamak önemlidir.

Çoğu insan için, en büyük mali kilometre taşı İşten çıkıp ve döndürmez günüdür. Ama o günden sonra, hala maaş çeki durdurdu ettiyse, siz masraflarını ödemek için sorumludur.

Emeklilik belleğe giderek azaldığını ve en Millennials hiç gelmemiş. Sosyal Güvenlik harika ama pek emeklilik yaşayan aynı standardını korumak istiyorum, özellikle birçok emeklilerin temelleri ihtiyaçlarını kapsar.

Emekli olduğunda, hala daha küçük bir bütçeyle gıda, giyim ve diğer yaşam giderleri, ancak büyük olasılıkla ödemek zorunda kalacak. Gelir farkı telafi etmek için, bir emeklilik fonu gerekir. Ve yatırımı yapmadan, bu emeklilik fonu neredeyse kesin emeklilik geliri ihtiyaçlarını desteklemek için yeterli büyüme olmaz.

Aylık 20 $ yatırım değil Maliyeti

Birçok insan yatırım için yeterli para yok demek, ama buna değecek ayda dolar yüzlerce veya binlerce kaydetmek gerekmez.

Sadece tasarruf biraz yukarı ekler. en 20 $ bunu yatırım olsaydı zamanla olur ne bakalım.

ilgi önce, aylık $ 20 yılda 240 $ kadar ekler. 25 yıl içinde, yani 6000 $ olduğunu. yalnız O nakit güzel biraz olmakla borsa gücüne sayesinde oldukça biraz daha değer olabilir.

Eğer 25 yıl boyunca her yıl sonunda 240 $ yatırım ve yüzde 10-kabaca üzerinde S & P 500 yıllık getiri elde etmek olsaydı zaman-sen olurdu $ 23.603 sonunda. Eğer her ay otomatik olarak 20 $ yatırım yerine yılın sonunda olsaydı, sen olurdu $ 26.537 25 yılın sonunda.

Kariyerinizin boyunca ayda 20 $ yatırım değil maliyeti 20.000 $ bitti! Bu bozuk para değil. 20.000 $ emeklilik gider ne kadar düşünün. Birçok kişi için, yarım bir yıl gelirdir.

Eğer bir tasarruf hesabına para koymak bile, piyasalara yatırım kıyasla dışarı kaybediyor. En iyi tasarruf bugün faiz oranlarını hesap yüzde 1’in etrafında; Her ayın başında aylık 20 $ tasarruf 25 yılın sonunda, size $ 6,819.08 olurdu. Bu sadece yatak altında doldurma daha fazla 800 $ daha fazladır, ancak piyasalarda yatırım yaparak alacağı hala beş rakamları kısa.

Yine de, hatta o $ 26.000 sadece emekli bugüne kadar gidecek. O yüzden fazla 20 $ ayda yatırım yaparken ne olacağını görelim.

Değil Yatırım Maliyeti Kaydet yeteneğinizi Büyüyor

Olasılıklar gerçekten yaramayan bir şeye ayda en az 70 $ harcama vardır.

Ben örneğin, kablolu TV almak için kullanılır, ama sonra memeyi tüpün önünde yitirmesi çok aylık $ 70 değmez olduğuna karar verdi. Eğer kabloyu iptal ve ayda 70 $ yatırım olsaydı, birlikte yatırım 25 yıllık biteceğini $ 92.878 , -yine aylık bileşik yılda yüzde 10 ortalama yıllık getiri, varsayarak.

Tabii ki, enflasyon bugünkü şekilde o $ 92.878 25 yılda neredeyse kadar ileri gitmeyeceğim anlamına gelir. O yüzden daha da ileri alalım. Bir IRA veya Roth IRA aylık $ 211 yatırım olsaydı, IRS tarafından dayatılan maksimum $ 5,500 yıllık üst sayıya olacaktır. S & P 500 ortalama getiri 25 yıl boyunca yılda bu $ 5,500 yatırım, sen olurdu $ 608,131.98 .

Şimdi konuşuyor! Bu hala birçok kişi emekli gerekenler aşağıda, ama iyi yolda koyar.

Yatırım Gücü göz ardı edilmesi ile Out Lose etmeyin

Hatta Warren Buffet yaptığı ilk yatırım ile başladı.

Sen yatırım yapmak değil nedenlerle bir çamaşır listesi ile gelebilir, ama sana bile fazla yatırım yapmaya aylık ve hatta daha nedenlerden başına en az 20 $ yatırım başlamalıdır 20.000 nedenlerini verebilir.

Eğer yatırım yapmak beklemek Her gün dışarı kaybediyor. kaybetme durdurun ve yapmaya başlamak. Eğer işe koymak sürece paranız size bir şey kazanamazsınız.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.