Set Yardım Edebilirsiniz Hakikatleri – Zengin Olmak İçin Nasıl öğrenin

Home » Finance » Set Yardım Edebilirsiniz Hakikatleri – Zengin Olmak İçin Nasıl öğrenin

Set Yardım Edebilirsiniz Hakikatleri - Zengin Olmak İçin Nasıl öğrenin

zenginlik oluşturmak, bir insanın hayatındaki en heyecan verici ve ödüllendirici teşebbüslerin biri olabilir. masaya yiyecek koyarak veya faturalarınızı ödemek mümkün endişesi sizi kurtarır olarak Kenara daha rahat bir gün be gün deneyimi sağlamasının, önemli bir net değeri stres ve anksiyete azaltabilir. Bazıları için tek başına mali yolculuğa başlamak için yeterli motivasyon. Diğerleri için bir oyun gibi daha var; Onlar mallarını yaşayan bir kiracının onlar edinilen bağ veya kira çek bir oldukları stok, faiz mevduat gelen ilk temettü onay aldığınızda başlayan tutku.

Yıllar boyunca yazdım makaleleri binlerce Eğer zengin olmayı öğrenmek yardımcı olmaya yönelik olsa da, ben daha iyi meydan doğasını anlamalarına yardımcı olabilir beş gerçeklerle paylaşarak görevin felsefi yönü odaklanmak istedi Eğer fazlalık sermaye birikimi göreve set olarak bakmaktadır.

Para düşünmek Way değiştirme

genel nüfus zenginliği ile bir aşk / nefret ilişkisi vardır. Bazı eş zamanlı kendileri bunun için umut ederken para olanlar güceniyorlar. Oysa müreffeh ve özgür bir toplumda, bazı oldukça spesifik istisnalar yokluğunda onlar para ya da nasıl çalıştığını doğasını anlamıyorum çünkü insanların büyük çoğunluğu önemli bir birikim birikir asla nedenidir. Bu, kısmen, çocuk ve zenginlerin torunları altlarında bir sözde “cam zemin” var nedenlerinden biri.

Onlar yetenekli bilgi ve onları farkında bile olmadan daha iyi uzun vadeli kararlar izin ağları vardır. Büyüleyici bir örnek davranışsal iktisat alandan gelir ve birinci nesil üniversite mezunu nedeniyle böyle 401 (k) eşleşmesi yararlanmak nasıl gibi temel kavramlar hakkında bilmeden kadar maaş gelir her dolar için net değerinde düşük seviyelerinde biriken içerir.

buradaki esas ana sermaye, insan gibi, yaşayan bir şey olmasıdır. Sabah uyanmak ve işe gittiğinizde, bir ürün satıyoruz – Kendinizi (veya daha spesifik olarak da işçilik). Eğer varlıklar uyanıp olduğu gibi çalışmaya aynı potansiyele sahip her sabah, sen hayatında güçlü bir anahtar kilidini olduğunu anlamıyorlar. Kaydetmek Her dolar bir çalışan gibidir. Zaman boyunca, amaç çalışanlarınız çok çalışmak ve sonunda, daha fazla işçi (nakit) işe almak yeterli para yapacak yapmaktır.

Eğer gerçekten başarılı olmuştur zaman, artık kendi emeğini satmak zorunda, ancak varlıkların emeğin kapalı yaşayabilir. Kendi hayatta, Tüm kariyerim boyunca sabah yataktan ve oluşturmak ya da beni başka yatırımlara içine dağıtmanız için daha fazla fon üretecek nakit üreten varlıkların elde etmek için çalışıyor üzerine inşa edilmiştir.

Az oranlarda Gücü bir anlayış geliştirmek

zengin olsun anlamaya çalışırken çoğu insan yaptığı en büyük hatanın ellerinin altında fonların bütün bir Napolyon benzeri ordu ile başlamak zorunda düşünmen. Onlar “yeterli değil” zihniyeti muzdarip; yani onlar bir anda 1000 $ veya 5000 $ yatırım yaparak değilse, onlar zengin olmak asla. Bu insanlar ne farkında değilsiniz tüm orduları her seferinde bir asker inşa olmasıdır; öyle mali cephanelik olduğunu.

Benim bir aile üyesi bir kez bulaşıkçı olarak çalışan bir kadın tanırdım ve kullanılan sıvı deterjan şişeleri dışarı Çantalarının yaptı. Bu kadın yatırım ve o asla bir seferde birkaç dolardan fazla olmasına rağmen vardı herşeyi kurtardı. Şimdi, onun portföy küçük yatırımlarla üzerine inşa edilmiş, her biri milyonlarca dolar üzerine milyonlar vardır. Bunu tutumlu olmak demiyorum, ama ders hala değerli biridir. Bu ders: küçük başlangıçlar gününü küçümseme!

Kazancınız Her Dolar ile, Sen Kendin Freedom Alış mısınız

Eğer bu şartları koymak zaman burada 20 $ harcama ve 40 $ uzun vadede çok büyük bir fark var yaratabilir nasıl, görüyorsunuz. Para senin yerine çalışma yeteneği, sen istihdam bunun daha sahip olduğunu göz önüne alındığında, daha hızlı ve daha büyük büyümek için bir şansı var. daha fazla para ile birlikte daha fazla özgürlük geliyor – özgürlük, çocuklarınızla ev emekli özgürlük ve seyahat dünya çapında veya işten ayrılmayı özgürlüğünü kalmak. Eğer bir gelir kaynağı varsa bugün zenginlik oluşturmaya başlamak için, bu mümkün.

Sadece 5 $ veya bir defada 10 $ olabilir ancak bu yatırımların her mali özgürlük temelinde bir taştır.

Sen Your Life Neredeyiz Sorumlu Are

Yıllar önce, bir arkadaş o değil şimdi ona para dalabilir “… on yıl zengin olmak beklemek istemedim” o çünkü stokları yatırım yapmak istemediğini söyledi. düşünce bu tür çılgınlık On yıl sonra hayatta olacak, oran olmasıdır. Soru orada geldiğinde sen daha iyi olacaktır olsun veya değil. haklısın nerede şimdi geçmişte yapmış kararların toplamıdır. Neden şu anda gelecekte yaşam için sahne ayarlanmamış?

Bunlar boş iyi hissettiren kelimeler veya admonishments bulunmaktadır. Şu anda nerede geçmişte yapmış kararların toplamıdır: Tekrar tekrar edeceğim. Hayatın size zaman ve para harcamak nasıl yansıtır. Bu iki giriş senin kaderin vardır.

Sen Bina Servet için İlk Adım olarak anlayın şey hakkında bilgi veren Sahibi Olma düşünün

Büyük entelektüel ve duygusal hangups kişilerden biri üretken varlıklar ve onların her gün yaşam arasındaki bağlantıyı yapıyor zenginlik veya zengin ailelerin maruz değilken var gibi. Onlar böyle Diageo gibi bir şirketin hisselerini sahipseniz, her zaman birileri Johnnie Walker veya Kaptan Morgan, bu paranın bir kısmının bir içki alır, bir visseral düzeyde, anlamıyorum kurumsal kasasına geri kendi yolunu yapıyor bir kar formunda bunların nihai dağıtma için.

Onlar gerçekten onlar Disneyland kapıları dışında durmak ve onlar Walt Disney Şirketi sahipseniz insanlar, park gitmesindendir, onlar bu misafirler oluşturulan herhangi kar paylarını zevk anlamıyorum.

Zengin erkek ve kadınlar sürekli ceplerinde para kürek üretken arkadaşlarına neden varlıkları, aile üyeleri, arkadaşları ve vatandaşlar kazanmak için kendi gelir orantısız yüzdesi kullanılarak bir alışkanlığı var. Bunu okurken muhtemelen beni görmediğin o, düşünün. Hiç bir Hershey’in bar veya bir Reese’in fıstık ezmesi fincan yedim, henüz, dolaylı bana gerçek nakit gönderdik. Hiç bir Coca-Cola bir yudum almış veya Big Mac yedim varsa, dolaylı bana gerçek nakit gönderdik.

Hiç Wells Fargo gibi bir bankadan bir ev satın almak için öğrenci kredisi veya ödünç para alınması ettiyseniz, dolaylı bana gerçek nakit gönderdik. Hiç Starbucks’ta bir fincan kahve sipariş ettiyseniz, dolaylı bana gerçek nakit gönderdik. Hiç Colgate diş macunu veya kullanılmış Listerine ağız yıkama satın aldıysanız, Visa veya MasterCard swiped veya Exxon Mobil istasyonundan benzin ile arabanızı doldurdu, dolaylı gerçek nakit beni gönderdik. O mülkiyet hisselerini yetenekli değildi. O mülkiyet hisselerini miras almadı.

Ben sıfırdan başladı ve en yüksek ve ilk finansal öncelik yaşamın erken üretken varlıkların sahipliğini elde etmekti benim bir karar verdi. Bu bir öncelik meselesi oldu. ellerimin arasından akıyordu her doları saygı ve ben işe koymak istedim konusunda bilinçli, bilinçli bir karar yaparak, birleştirme mucizesi ağır işi yaptı.

Bunu anladığınızda, böyle birkaç yüzyıl boyunca eğilim birinci nesil ile yapılarak milyonerler ve milyarderler alt ve üst oranlar olduğu ABD’de olarak toplumlarda, kendini yetiştirmiş zengin, zenginlik bina genellikle, anlıyoruz yan ürün zenginliği bina için elverişli olan davranış kalıplarının. Temel matematik var. davranışını çoğaltmak ve net değeri birikir eğilimindedir.

InvestoGuru vergi, yatırım veya finansal hizmet ve danışmanlık sağlamaz. bilgi yatırım hedefleri dikkate risk toleransı veya herhangi bir özel yatırımcının finansal koşullar olmadan takdim ediliyor ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değildir. Yatırım anaparanın yitirilmesi dahil risklidir.

# 6: Çalışma ve Admire Başarı ve It ulaşmış olanlar … Sonra It taklit

Çok bilge yatırımcı kez hayran özellikleri almak ve sevmediğim en çok kahramanlar hakkında, sonra istediğiniz özellikleri geliştirmek ve tanımadıklarınızı reddetmek için elinden gelen her şeyi yapmaya söyledi. Eğer olmak isteyenler Kendini kalıp. Önce kendiniz yatırım yaparak, para hayatınıza akmaya başlayacaktır olduğunu göreceksiniz. Başarı ve zenginlik başarı ve zenginlik yaratmak. O döngü halinde şekilde satın almak zorunda ve bir anda ordu bir asker bina ve sizin için çalışmaya Paranızı koyarak bunu.

# 7: Daha Para Cevap olmadığını fark

Daha fazla para sorunu çözmek için gitmiyor. Para büyüteç olduğu; o hızlandırmak ve gerçek alışkanlıkları ışık getirecektir. Eğer $ 18,000 yılda, altı rakamlar kazanmak için sensin başına gelebilecek en kötü şey ödeyen bir iş işleme kapasitesine sahip değilseniz. Bu seni yok ederim. Ben maaş maaş gelen yaşıyoruz ve neden oluyor anlamıyorum kim 100.000 $ yıllık kazanç çok fazla insanlarla tanıştım. Sorun onların çek defteri boyutu değil, parayı kullanmayı öğrettiği edildiği yoldur.

# 8: Aileniz Varlıklı mıydı sürece, Onlar Ne Yaptığını Yapmayın

Deliliğin tanımı tekrar tekrar aynı şeyi yapıyor ve farklı bir sonuç bekliyor. Ailen yaşam olmasaydı ne yaptıklarını yapmayın sonra yaşamak istiyorum! Eğer onlar vardı farklı bir yaşam tarzı olmasını istiyorsanız uzak geçmiş kuşakların zihniyetinden kırmak gerekir.

aileniz ya vardı ya da olmayabilir finansal özgürlük ve başarı elde etmek için, iki şey yapmak zorunda. İlk olarak, borçtan kurtulmak için sıkı bir bağlılık olun. İkincisi, tasarruf ve hayatınızdaki en yüksek finansal önceliği yatırım yapmak; bir tekniktir önce kendini ödeyecek.

Eğer nakit gelir ihtiyacı olan veya stok değerindeki uzun vadeli takdir arzu edip eşitlik Satınalma bir birey olarak finansal başarısı için hayati önem taşımaktadır. Başka hiçbir yerde paranızı harika uzun vadeli olanağına sahip olan bir iş yatırım yapmak kullandığınızda kadar senin için de çok yapabilirsiniz.

# 9: Endişe etmeyin

Nerede hayatın mucizesi nereye gidiyorsun bu konularda, o kadar çok önemli değil olmasıdır. Eğer net değer oluşturarak geri hayatınızın kontrolünü ele geçirmek seçim yaptıktan sonra, “Ne eğer” için ikinci bir düşünce vermeyin. kontrol ve özgürlük – Geçen her an, nihai hedefe yaklaştıkça büyüyor.

Ellerinizi geçer her dolar finansal gelecek bir tohumdur. Eğer gayretli ve sorumlu olup olmadığını, İçiniz rahat mali refah bir kaçınılmazlığı olduğunu. arabanıza, evinize veya başka her ne borçlu olduğunu üzerinde son ödeme yaparken gün gelecek. O zamana kadar, süreçten zevk.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.