Seven Signs váš dlh je mimo kontrolu (a čo s tým robiť)

Home » Credit and Debt » Seven Signs váš dlh je mimo kontrolu (a čo s tým robiť)

Seven Signs váš dlh je mimo kontrolu (a čo s tým robiť)

V mnohých ohľadoch, kombinovanie dlh sa takmer stala americká zábava. Nákup nového obývačka set? Financovať po dobu 12 až 36 mesiacov na 0%. Obchodovanie v aute? No, samozrejme budete chcieť získať nové auto úver – môžete dokonca ho vystrel nad 84 mesiacov na tupú bolesť. Chystáte sa na dovolenku? Len ju nabíjať a platiť za to neskôr – myslím, že to, čo väčšina ľudí robí, že jo?

Sme tak zvyknutí používať dlh pri každom nákupe, že je to takmer neslýchané zostať bez dlhov. A ak sa vyhnete dlh, môže dokonca byť videný ako nejaký druh čudáka.

Ale koľko dlh je príliš veľa? Pre mnohých je tu veľmi jemná linka na behúňa. Kým tam je rozhodne nič brať hypotéku na kúpu nového domu v poriadku, požičiavať príliš veľa a vaše financie by mohli byť natiahol papier tenký. To isté možno povedať o pôžičky na autá, osobné pôžičky a dlhy z kreditných kariet. Bez ohľadu na to, či máte nárok požičať viac peňazí, alebo nie, je to miesto, kde si požičať toľko, čo sa riziku pre finančné nebezpečenstvo.

Seven Signs váš dlh je mimo kontroly

Ak ste zápasí s dlhmi, ale nie sú istí, či je vaša situácia zvládnuteľná, alebo nie, tu je sedem znamení ste v nad hlavou:

# 1: Ty ťažko držať krok s minimálne platby na svoje dlhy.

Ak máte dlh kreditnej karty vyjde na Wazoo a pravidelné účty zaplatiť, môžete ťažko držať krok so svojimi minimálnych platieb, nieto platiť nič navyše k svojej dlhy. Ak táto situácia znie, ako ste vy, je veľmi pravdepodobné, že ste odhryzol viac, než si môžete žuť.

Ak ťažko držať krok s minimálne platby každý mesiac, budete musieť nájsť spôsob, ako znížiť svoje mesačné záväzky alebo zarobiť viac peňazí – je tam naozaj žiadny spôsob, ako okolo neho.

# 2: Váš dlh rastie každý mesiac.

Povedzme, že ste zápasí s dlhmi už ale vaša bilancia neustále rastú každý mesiac. Či už budete robiť minimálne platby každý mesiac, alebo platiť dole ešte viac než to, že ak ste spoplatnenie viac ako budete platiť, budete zvýšiť svoje vklady u každého nákupu urobíte. Platenie $ 600 k zostatku kreditnej karty je skvelý – ale nie v prípade, že ste nabíjanie $ 800 v tom istom mesiaci.

V tomto prípade je určite väčší dlh, ako môžete zvládnuť. A ak nemajú dať veko na svoje výdavky, vaše financie mohli rýchlo vymkne kontrole.

# 3: Vaše kreditné skóre vzala hit.

Jeden z najväčších determinant vášho skóre FICO je vaša kreditná využitie, alebo sumy dlhujete v súvislosti s vašej kreditnej limity. Ak máte dve kreditné karty s celkovým limitom $ 10,000, napríklad aj váš kombinovaná bilancia je 7.500 $ medzi nimi vaše využitie kreditu je 75%. (Môžete chcieť, aby bol bližšie k nule).

Tento faktor tvoria takmer tretinu svojho FICO skóre – iba svoje platobné histórie sa počíta na ďalšie. Všeobecne platí, že čím viac peňazí dlhujete, a tým vyššia je vaša využitie, tým je pravdepodobnejšie, vaše kreditné skóre klesne.

# 4: Ty neukladá žiadne peniaze.

Ak vaše dlhy sú tak drvivá, že nie ste úsporu nejaké peniaze každý mesiac, nie ste sami. Podľa Go bankovníctvo kurzov, viac ako polovica amerických domácností malo menej ako $ 1,000 v úsporách v roku 2017.

V ideálnom prípade, že budete chcieť mať plne zásobený núdzový fond – stačí pokryť niekoľko mesiacov výdavkov, ak ste stratili svoju prácu – alebo aspoň $ 1,000 schovali pokryť základné núdze. Dlhy tak ťažké uspokojiť, že zabráni ukladaniu nejaké peniaze pravdepodobne stane problémom skôr skôr ako neskôr.

# 5: Žijete výplata-to-výplatnú pásku.

Ak budete musieť počkať až do výplaty na pokrytie základných poukážky každý mesiac, je veľká šanca, že ste jeden finančný núdzové alebo nečakané vyúčtovanie od finančnej krízy. Majte na pamäti, že to jednoducho trvá jednu zabudnutú výplatu alebo finančné chybný krok pre vaše schopnosť držať krok so svojimi účtami vypadnúť zo svojich rúk.

# 6: Dlh zberatelia začali hovoriť.

Ak dlh kolektory boli volá vás prenasledovať cez nezaplatené účty, potom sa vaše dlhy rozhodne vzrástol mimo kontrolu. Vzhľadom k tomu, dlh je v zbierkach, to znamená, že ste pozadu a nedokázal držať krok s svoje mesačné platby. Vašej kreditnej skóre začne pociťujú dopady vašej východiskovej pomerne rýchlo, v tomto bode, a budete musieť nájsť cestu von.

# 7: ste požičal peniaze na zaplatenie vašich účtov.

V neposlednom rade, ak ste si požičali peniaze od rodiny a priateľov na pokrytie svoje účty, je to celkom pravdepodobné, že ste v nad hlavou. Môžete mať problémy s splácaním týchto pôžičiek Ak sa niečo drastické zmeny so svojimi dlhmi či míňanie.

Čo robiť, keď máte príliš veľa dlhu

Ak niektoré (alebo všetky) z vyššie uvedených faktorov popísal svoju situáciu, existuje mnoho spôsobov, ako môžete začať na ceste k oživeniu – aj keď mnohé z vašich možností, nebudú tie ľahké. Namiesto toho, aby bojoval, tu sú niektoré kroky, ktorými môžete sa dostať na cestu z dlhov dnes:

Znížiť svoje výdavky domácností a dostať sa na, rozpočet holé kosti. ‘

V čase finančnej krízy, to je veľmi dôležité znížiť tuk. Keď ste v dlhoch, a snaží sa platiť svoje účty, to zvyčajne znamená, že hľadajú spôsoby, ako znížiť svoje týždenné a mesačné výdavky, takže si môžete hodiť viac peňazí k svojej dlhy.

Holá kosti rozpočet vyžaduje, aby vystrihnúť všetky diskrečné výdavky a zamerať sa na platenie bytové jadrá, potravinové poukážky, utility a dlžobné záväzky každý mesiac – inými slovami, nie jesť vonku, míňať peniaze na zábavu, alebo kupovať nové oblečenie na chvíľu , Kým holé kosti rozpočet môže byť príliš prísny udržať ako dlhodobé riešenie, môže vám pomôcť získať handle na vaše dlhy na samom začiatku svojej cesty a dostať ste začali na ceste von z dlhov.

Uistite sa, že budete splácať svoje dlhy strategicky.

Keď ste žonglovanie príliš veľa dlhov naraz, môže byť ťažké sledovať. Možno ste len snaží držať krok a neustále platiť bez ohľadu na zákon je spôsobené najnaliehavejšie, alebo platíte niečo navyše u niektorých návrhov zákonov a iné nie bez hlavy a päty, alebo skutočnú stratégiu za ním. V takom prípade môže pomôcť, aby sa zorganizovali a vytvoriť plán útoku.

Začnite tým, že sedí sa so svojím manželom alebo partnerom, takže môžete zistiť, čo presne váš celkový dlh zaťaženie vyzerá. Potom vytvoriť zoznam každého dlhu máte, aktuálny zostatok, mesačné platby, a úrokové sadzby.

Odtiaľ si môžete zistiť, ako sa blíži ku každému zo svojich dlhov. Ak máte niekoľko menších dlhov, napríklad, mohol by ste ich najprv zaútočiť pomocou metódy dlhu snehové gule – a len si ich zo svojho života. Ak vaše úrokové sadzby sú väčšiu záťaž, na druhú stranu, môžete použiť dlhu lavínu a vysporiadať sa s najvyššou úrokovou zostatky prvý.

Či tak alebo onak, bude to pomôže mať úplný prehľad o tom, kde ste na to sa môžete rozhodnúť, čo robiť ďalej.

Zvažovať jej konsolidáciu svoje dlhy sa kreditnú zostatok transfer kartu.

Ak máte veľa dlhov na vysoké úrokové sadzby, rovnováha prevod kreditná karta by mohla pomôcť získať trochu času, aby sa ďalší pokrok. Tieto karty ponúka 0% APR pre kdekoľvek od deviatich do 21 mesiacov, a niektorí dokonca prichádzajú bez poplatku za prevod zostatku.

Ak máte možnosť vybrať si kartu bez poplatku za prevod bilancie najmä svoj tím do vedenia 0% apríla na prevedených dlhov by mohla pomôcť v niekoľkými spôsobmi; nielen že by to znížiť svoje mesačné záväzky dlhu, pretože nebudete platiť úroky, ale mohlo by to pomôcť splácanie dlhov rýchlejšie, ak budete aj naďalej venovať minimálne rovnakú sumu k svoje dlhy ste platiaci predtým.

Ak uvažujete ponuku prevodu zostatku, určite si prečítajte pokuty tlač pred spúšť. V ideálnom prípade, že budete chcieť sledovať karty prevod zostatku, ktorý je dodávaný s najnižšími možnými poplatkov a má najdlhšiu úvodný ponuku. Budete tiež chcieť, aby sa ubezpečil, aby ste pochopili, žiadne zvláštne podmienky, takže môžete sledovať ich do posledného písmena.

Avšak, majte na pamäti, že prevod zostatku nebude fungovať, ak robíte. Aby čo najviac z týchto ponúk, budete musieť zaplatiť dlhov s horlivosťou – v ideálnom prípade pred váš úvodný ponuka končí. Ak nemáte – a ak ste laxný o splácaní dlhu – váš úvodný ponuka skončí a úroková sadzba z vašej platobnej karty sa obnoví, takže si moc lepšie, než ste boli pred (alebo potenciálne horšie, ak vaše dlhy sú teraz pri vyššej rýchlosti).

Zdvihnúť bočné zhon, ako zarobiť viac peňazí.

Ďalší spôsob, ako odľahčiť záťaž montážnych dlhov je pokúsiť sa nájsť spôsob, ako zarobiť viac peňazí. Ak by ste mohli zarobiť ešte pár stoviek dolárov navyše každý mesiac, mali by ste byť v lepšej pozícii na splácanie dlhov rýchlejšie, alebo začať šetriť núdzový fond.

Vyzdvihnutie bočné ruch je jedným zo spôsobov, ako zarobiť peniaze na boku, zatiaľ čo vy tiež pracovať na plný úväzok. Našťastie, je to jednoduchšie, ako inokedy nájsť prácu na čiastočný úväzok vykonávať širokú škálu úloh, od montáže nábytku na sledovanie psov, čistenie domov, alebo dodávajúce potraviny. Pozrite sa na naše príspevky na najlepšie práce-at-home pracovných miest a strany ponáhľa, aby sa pokúsili tento rok.

Rovnako tak aj dočasný hotovostné infúzie vám pomôžu zaplatiť nadol niektoré zostatky a trochu voľný priestor. Ak máte veci, ktoré už nepoužívate, ktorým sa po pôde alebo v pivnici, zvážiť predaj niektoré položky na eBay alebo Craigslist a uvedenie výnosov smerom k dlhu. Je to len jednorazový tlačiť, ale keď sa môže zraziť celú rovnováhu, to je jeden z menej mesačné vyúčtovanie budete musieť zaplatiť odteraz – uvoľní viac peňazí, aby sa k vaše ďalšie dlhy každý mesiac.

Zastaviť míňanie!

Konečný spôsob, ako pomôcť sami na vašej ceste z dlhov, je prestať kopať. Ak ste niečo zmeniť svoje míňanie, je vysoko pravdepodobné, vaše dlhové problémy budú mať oveľa horšie, než sa dostanú lepšie

Zvážiť prechod na hotovosť alebo debetnou len, ako si naplánovať stratégiu z dlhov. To môže tiež pomôcť sledovať svoje výdavky na chvíľu vidieť, aké sú vaše slabiny a problémové oblasti sú. Či tak alebo onak, vaše dlhy nie sú ísť preč – a môžete ľahko urobiť je ešte horšie, ak nechcete udržať na uzde svoje výdavky.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.