Siedem Znaki swój dług jest poza kontrolą (i co zrobić o tym)

Home » Credit and Debt » Siedem Znaki swój dług jest poza kontrolą (i co zrobić o tym)

Siedem Znaki swój dług jest poza kontrolą (i co zrobić o tym)

W wielu aspektach, rozlewanie się długu stało się niemal amerykańskiej rozrywki. Zakup nowego zestawu salonie? Finansować go za 12 do 36 miesięcy w wysokości 0%. Handel w samochodzie? Oczywiście, będziemy chcieli, aby otrzymać nowy kredyt samochodowy – można nawet rozciągnąć go na 84 miesięcy do tępego bólu. Jechać na wakacje? Wystarczy naładować go i zapłacić za niego później – to znaczy, że to, co większość ludzi robi, prawda?

Jesteśmy tak przyzwyczajeni do korzystania z długu dla każdego zakupu, który jest prawie niespotykane pozostać wolne od długu. A jeśli uniknąć zadłużenia, może nawet być postrzegane jako pewnego rodzaju dziwakiem.

Ale ile dług jest zbyt dużo? Dla wielu jest to bardzo cienka linia bieżnika. Chociaż nie jest na pewno nic złego z zaciąganiem kredytów hipotecznych na zakup domu, pożyczyć zbyt dużo i finanse mogą być rozciągnięte cienkie jak papier. To samo można powiedzieć o kredyty samochodowe, pożyczki osobiste i zadłużenia karty kredytowej. Bez względu na to, czy kwalifikują się pożyczać więcej pieniędzy, czy nie, jest to punkt, w którym pożyczyć tyle narażasz się na ryzyko niebezpieczeństwa finansowego.

Siedem Znaki swój dług jest poza kontrolą

Jeśli masz problemy z długu, ale nie jesteś pewien, czy sytuacja jest do opanowania, czy nie, oto siedem oznak jesteś w nad głową:

# 1: Ty ledwo nadążają z minimalnymi płatności na długu.

Jeśli masz zadłużenia karty kredytowej wychodzi wazoo i regularne rachunki do zapłacenia, może ledwo nadążyć za swoimi minimalnych opłat, nie mówiąc już nic płacić dodatkowo ku długu. Jeśli ta sytuacja brzmi jak ty, to jest bardzo prawdopodobne już ugryziony off więcej niż można żuć.

Jeśli jesteś ledwo nadążają z minimalnych opłat co miesiąc, trzeba znaleźć sposób, aby obniżyć swoje miesięczne zobowiązania lub zarobić więcej pieniędzy – tam naprawdę nie sposób wokół niego.

# 2: Twój dług rośnie co miesiąc.

Powiedzmy, że masz problemy z długiem już, ale salda zachować rośnie co miesiąc. Czy robisz minimalne płatności każdego miesiąca lub spłatę nawet więcej, jeśli jesteś ładowania więcej niż płacisz, masz zwiększenie salda z każdego zakupu można dokonać. Płacąc 600 $ ku salda karty kredytowej jest wielki – ale nie, jeśli jesteś ładowania $ 800, w tym samym miesiącu.

W tym przypadku, na pewno mają więcej długu niż można obsłużyć. A jeśli nie umieścić pokrywę na swoje wydatki, finanse mogła szybko wymknąć się spod kontroli.

# 3: Twoja ocena kredytowa podjęła hit.

Jednym z największych wyznaczników swój wynik Fico jest Twój wykorzystania kredytu, lub kwoty należne w stosunku do swoich limitów kredytowych. Jeśli masz dwie karty kredytowe z całkowitym limitem $ 10000, na przykład, a saldo wynosi $ +7.500 połączone między sobą, swoją wykorzystania kredytu wynosi 75%. (Chcecie go mieć bliżej do zera).

Czynnik ten stanowi prawie jedną trzecią swój wynik FICO – tylko morfologii historii płatności na więcej. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej pieniędzy jesteś winien i utylizacja wyższy, tym większe prawdopodobieństwo, ocena kredytowa spadnie.

# 4: Nie jesteś oszczędność pieniędzy.

Jeśli twoje długi są tak przytłaczające, że nie jesteś oszczędność pieniędzy każdego miesiąca, nie jesteś sam. Według Przejdź ceny Bankowego, ponad połowa amerykańskich gospodarstw domowych posiadało mniej niż 1000 $ oszczędności w 2017 r.

Idealnie, będziemy chcieli mieć w pełni zaopatrzony fundusz awaryjny – wystarczającą do pokrycia kilku miesiącach wydatków, jeśli straciłeś pracę – lub co najmniej 1000 $ ukryty z dala, aby pokryć podstawowe i awaryjne. Długi tak trudne do spełnienia, że ​​uniemożliwić zapisywanie pieniędzy będzie prawdopodobnie stać się problemem, raczej prędzej niż później.

# 5: Żyjesz wypłaty-to-wypłaty.

Jeśli trzeba czekać aż do wypłaty na pokrycie podstawowych rachunków co miesiąc, istnieje duża szansa, że ​​jesteś jednym awaryjnego finansowych lub nieoczekiwany rachunek od kryzysu finansowego. Należy pamiętać, że po prostu ma jedno nieodebrane wypłaty lub fałszywy krok finansową za swoją zdolność, aby nadążyć za swoimi rachunkami wypaść z rąk.

# 6: Komornicy zaczęli dzwonić.

Jeśli komorniczych zostały wzywając do nękali cię niezapłaconych rachunków, a następnie długów mają zdecydowanie wzrosła spod kontroli. Ponieważ dług jest w zbiorach, oznacza to, że już w tyle i nie nadążyć z płatności miesięcznych. Twój wynik kredytowych zacznie odczuwać skutki domyślny raczej szybko w tym momencie, i trzeba znaleźć wyjście.

# 7: pan pożyczył pieniądze, aby zapłacić rachunki.

Last but not least, jeśli pożyczanie pieniędzy od rodziny i przyjaciół na pokrycie rachunków, to całkiem prawdopodobne, że jesteś w nad głową. Możesz mieć kłopoty spłacam tych pożyczek chyba że coś drastycznych zmian z długów lub nawyki wydatków.

Co zrobić, jeśli masz zbyt wiele długów

Jeśli któryś (lub wszystkie) z powyższych czynników opisać swoją sytuację, istnieje wiele sposobów można rozpocząć na drodze do wyzdrowienia – mimo wielu opcji nie będzie łatwo z nich. Zamiast walczyć, oto kilka kroków, które można podjąć, aby dostać się na ścieżce z długu dzisiaj:

Obniżyć wydatki gospodarstw domowych i dostać się na “budżet szkielety.

W czasach kryzysu finansowego, to zasadnicze znaczenie, aby wyciąć tłuszcz. Kiedy jesteś w długach i stara się płacić rachunki, oznacza to zazwyczaj szuka sposobów, aby zmniejszyć swoje wydatki tygodniowe i miesięczne, dzięki czemu można rzucić więcej gotówki w kierunku swoich długów.

Nagie budżet kości wymaga, aby wyciąć wszystkie wydatki uznaniowe i skupić się na płacenie obudowę rdzenia, bony żywnościowe, narzędzia i zobowiązania dłużne co miesiąc – innymi słowy, nie stołować, wydawania pieniędzy na rozrywkę, lub kupując nowe ubrania na chwilę , Choć budżet gołe kości mogą być zbyt restrykcyjne, aby utrzymać jako długoterminowego rozwiązania, może pomóc uzyskać uchwyt na swoich długów na samym początku podróży i zacząć grę na ścieżce z długu.

Upewnij się, że masz płacić długów strategicznie.

Kiedy żonglowania zbyt wiele długów na raz, to może być trudne do śledzenia. Może jesteś po prostu starając się nadążyć i stale płacąc rachunek co jest spowodowane najpilniej, lub jesteś zapłacić trochę więcej na niektóre rachunki, a nie innym, bez ładu i składu lub rzeczywistej strategii za nim. W tym przypadku może pomóc się zorganizować i stworzyć plan ataku.

Zacznij od siadając ze swoim współmałżonkiem lub partnerem, dzięki czemu można dowiedzieć się dokładnie, co wygląda na całkowity ciężar długu podobne. Następnie należy utworzyć listę wszystkich długu masz, aktualnego salda, miesięczna rata i stopy procentowej.

Stamtąd można dowiedzieć się, jak podejść do każdego ze swoich długów. Jeśli masz kilka mniejszych długów, na przykład, można zaatakować je najpierw stosując metodę kuli śniegowej zadłużenia – i po prostu je ze swojego życia. Jeśli twoje stopy procentowe są większe obciążenie, z drugiej strony, można użyć lawinę długów i zająć najwyższe salda procentowe pierwszy.

Tak czy inaczej, to pomoże, aby mieć pełny obraz tego, gdzie jesteś w tak można zdecydować, co robić dalej.

Rozważyć konsolidację długów o przeniesienie salda karty kredytowej.

Jeśli masz dużo długu w wysokich stóp procentowych, przeniesienie karty kredytowej saldo mogłyby pomóc kupić trochę czasu na zarobienie dodatkowych postępy. Karty te oferują 0% APR dla wszędzie od dziewięciu do 21 miesięcy, a niektóre pochodzą nawet bez opłaty transferowej równowaga.

Jeśli jesteś w stanie wybrać kartę bez opłaty transferowej bilans zwłaszcza, zdobywając 0% APR na przeniesionych wierzytelności może pomóc na kilka sposobów; Nie tylko byłoby obniżyć swoje miesięczne zobowiązanie dłużne, ponieważ nie będzie płacić odsetki, ale może pomóc spłacić dług szybciej pod warunkiem, że nadal płacić co najmniej taką samą kwotę w kierunku swoich długów płaciliśmy wcześniej.

Jeśli rozważa ofertę przeniesienie salda, upewnij się, aby przeczytać drobnym drukiem przed pociągnąć za spust. Idealnie, będziemy chcieli realizować karty przeniesienie salda, że ​​pochodzi z najniższych opłat i ma najdłuższą ofertę wstępną. Warto również upewnić się, że rozumiesz żadnych specjalnych warunków, dzięki czemu można śledzić je na piśmie.

Jednak należy pamiętać, że przeniesienie salda nie będzie działać, chyba że robisz. Aby większość z tych ofert, trzeba spłacić dług z zapałem – najlepiej przed zakończeniem ofertę wprowadzające. Jeśli nie – a jeśli jesteś niedbały o spłacie długu – oferta wprowadzająca skończy i kartę kredytową oprocentowanie zostanie zresetowany, pozostawiając cię nie wiele lepiej niż przedtem (lub potencjalnie gorzej, jeśli długi są się na poziomie wyższym).

Pick up zgiełku boczny, aby zarobić więcej pieniędzy.

Innym sposobem, aby odciążyć długów montażowych jest, aby spróbować znaleźć sposób, aby zarobić więcej pieniędzy. Jeśli można zarobić nawet kilkaset dolarów ekstra co miesiąc, można byłoby w lepszej pozycji, aby spłacić dług szybciej lub zacząć oszczędzać funduszu kryzysowego.

Picking up zgiełku boczny jest jednym ze sposobów, aby zarobić pieniądze na boku, podczas gdy również pracować w pełnym wymiarze godzin. Na szczęście, jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek, aby znaleźć pracę w niepełnym wymiarze czasu wykonując szereg zadań z montażem mebli do oglądania psów, sprzątanie domów, lub dostarczania produktów spożywczych. Sprawdź nasze posty na najlepszych praca-at-home pracy i strony hustles spróbować tego roku.

Podobnie, nawet tymczasowy wlew gotówka może pomóc spłacić kilka sald i trochę miejsca do oddychania. Jeśli masz rzeczy, które nie są już używane r całym strychu lub w piwnicy, rozważyć sprzedaż kilku przedmiotów na eBay lub Craigslist, i oddanie wpływy ku długu. To tylko Push jednorazowa, ale jeśli można strącać całą równowagę, to jeden mniej miesięczny rachunek trzeba będzie zapłacić od teraz – zwalniając więcej pieniędzy, aby umieścić w kierunku swoich innych wierzytelności każdego miesiąca.

Zatrzymaj wydatków!

Ostateczny sposób, aby pomóc sobie w podróży z długu jest przestać kopać. Chyba, że coś zrobić, aby zmienić swoje nawyki wydatków, to bardzo możliwe, twoje kłopoty dług będzie się dużo gorzej, zanim się lepiej

Rozważyć przejście do gotówki lub zapłaty tylko jak zaplanować swoją strategię z długu. Może ona również pomóc śledzić swoje wydatki na chwilę, by zobaczyć, jakie słabości i obszary są kłopoty. Tak czy inaczej, długów nie odchodzą – i można łatwo zrobić im gorzej, jeśli nie powstrzymać wydatkami.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.