Sizin Emekli Tasarruf ne kadar süreceğini – ve It Uzat nasıl

Home » Retirement » Sizin Emekli Tasarruf ne kadar süreceğini – ve It Uzat nasıl

Sizin Emekli Tasarruf ne kadar süreceğini - ve It Uzat nasıl

Emeklilik tasarruf sürecek kaç yıl bulmaktan kesin bir bilim değildir. yatırım döner, enflasyon, beklenmedik giderler – – Orada birçok oynayan değişkenlerdir ve hepsi ölçüde tasarruf ömrünü etkileyebilir.

Ama bir tahmin ile geliyor değer hala var. Bunu yapmanın en kolay yolu, yıllık giderlerin karşı, zaman içinde toplam tasarruf, artı yatırım getirilerini tartmak etmektir.

Yolları daha uzun ömürlü tasarruf yapmak

gibi bir hesap makinesi üzerinde yararlı bir rehber olabilir. Ama bu bazı ortak emeklilik çekilme stratejilerini uyacak şekilde harcamalarını ayarlamak istekli, özellikle zor tasarruf germek ne kadar nihai bir kelime.

Aşağıda size para olursa olsun, dünya yolunuzu gönderdiği, sürece bunu ihtiyaç olarak son olan en iyi şansı veren bir şekilde emeklilik tasarrufları geri nasıl başparmak bazı akıllı kurallardır.

% 4 kuralı

% 4 genel kural, stoklarındaki para ve tahvil geri kalanı en az% 50 yatırım ederse, hem çekilme edememek sağlama olasılığı olurdu bulundu 1994 yılında yayınlanan William Bengen, tarafından araştırmalara dayanmaktadır (bu zaman içinde yatırım geri dönüşü bağlı muhtemelen daha uzun ve) 30 yıldır her yıl yuva yumurta 4% enflasyona göre düzeltilmiş.

yaklaşım basit: İlk yıl birikiminizi dışarı dışarı% 4 almak ve her ardışık yıl bunu çıkarıp aynı dolar tutarı artı bir enflasyon düzeltmesi.

Bengen Büyük Buhran da dahil ABD tarihindeki en kötü mali piyasalar, bazı genelinde teorisini test ve% 4 güvenli çekilme oranı oldu.

% 4 kural basittir ve başarı olasılığı sürece emeklilik tasarruf stokları en az% 50 yatırım olarak, güçlüdür.

Dinamik çekme

% 4 kural nispeten serttir. finans uzmanları 30 yıldan çok daha uzun sürmesi size parasını aradığını, özellikle başarı şansınızı artırmak için birkaç yöntem ile geldi yüzden her yıl çekilme miktarı, enflasyon ve başka hiçbir şey ayarlanır.

Bu yöntemler “dinamik çekilme stratejilerini” denir. Genellikle, demek ki tüm yatırım getirileri beklendiği kadar yüksek olmadığında yıllarda para çekme azaltarak yatırım getiri tepki olarak ayarlamak, ve -, oh mutlu günü – daha fazla para çekme piyasa döner elverdiği.

karmaşıklık derecelerine sahip birçok dinamik çekilme stratejileri vardır. Sen bir tane ayarlamak için bir danışmandan yardım isteyebilirsiniz.

Gelir zemin stratejisi

Bu strateji, pazar aşağı olduğunda stoklarını satmak gerekmez emin olarak uzun mesafe için Tasarruflarınızı korunmasına yardımcı olur.

konut ve gıda gibi temel giderler için ihtiyaç toplam dolar miktarını, anlamaya ve garantili Böyle Sosyal Güvenlik olarak gelir, artı bir bağ merdiveni veya bir rant kapsamında olanlar masrafları var emin olun: İşte nasıl çalışır.

maaşlar hakkında bir kelime: bazı overpriced ve riskli olsa da, tek bir prim hemen rant etkili emeklilik gelirli aracı olabilir – ömür boyu garantili ödemeler karşılığında toplu para uçlanmak. Doğru koşullar altında, hatta ters ipotek gelir zemini desteklemek için işe yarayabilir.

Bu şekilde, her zaman temel kaplıdır biliyoruz. Ardından, yatırım tasarruf sizin ihtiyari masraflardan sorumlu olalım. Örneğin, bir staycation Borsasının tanklanacağı razıyım. Hangi soruyu akla getiriyor: Emekli olduğunuzda hala bir staycation diyoruz musunuz?

emekli henüz hazır değil misiniz?

Eğer emeklilik kenarında olduğunuzda, mevcut tasarruf götürecektir ne kadar merak uğrarsınız. Eğer bir emeklilik hesap makinesi kullanarak, işgücü bırakarak birkaç yıl uzakta hala Ama eğer tasarruf oranı değişiklikler emekli zaman kullanabileceğiniz ne kadar nasıl etkileyeceğini ölçmek için harika bir yoldur.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.