Sizin Kredi Kartı Rewards Yanlış Noktaları kullanımı var mı?

Home » Credit and Debt » Sizin Kredi Kartı Rewards Yanlış Noktaları kullanımı var mı?

Sizin Kredi Kartı Rewards Yanlış Noktaları kullanımı var mı?

Doğru kullanıldığında, iyi bir ödül kredi kartı ücretsiz bir yolculuk fon, bir tatil yükseltmek, size ped banka hesabınızı yardımcı veya giderlerin maliyetini aşağı tıraş edebilirsiniz. Birçok ödül kartları bugünlerde potansiyel freebies yüzlerce dolar değerinde uzakta yürüyebiliyordu gibi ödüller programlarına kadar çok değer paketi – her ay bakiyenin tamamını ödemek ardından harcamaların çoğu için kartınızı kullanın, özellikle eğer.

Eğer toplama ve zor kazanılan ödül puanları harcadığımız ne dikkat etmezseniz, ama, masaya bedava para bırakarak kadar rüzgar başladı. İşte farkında olmadan yanlış Kartınızın ödül puanları kullanıyor olabilir altı yolu vardır.

Sen bunları kazanmak nasıl takip edilmez. Senin ödülleri kredi kartı en iyi şekilde ve mümkün olduğunca çok mil veya puan kazanmak için, aldığınız her Bonus fırsattan yararlanmak gerekir. Bazı kartlar için, bu harcamalarınızı takip ve bir ödül bonusu kazanır her satın alma için kartınızı kullanmak anlamına gelir. Diğer kartlar ile, belirli bir miktar harcama için böyle itfa ikramiye veya prim noktaları olarak ayrı Bonus fırsatları yararlanarak gelir.

Sen mal üzerinde puanlarınızı harcıyoruz. Çoğu ödülleri kartları böyle ev elektroniği veya ev eşyaları gibi ücretsiz mal için ödül puan ticaret izin. Ama ödül alımlarının Bu tip itfa değerleri genellikle korkunç – özellikle seyahat gibi yüksek değerli seçeneklerine kıyasla. Örneğin, kredi kartına göre, 50.000 ödülleri noktaları size 250 $ dijital kamera, 500 $ ‘lık hediye kartı veya $ 750 uçak biletini satın alabilir. Senin ödülleri alışverişlerde getiri yüksek oranı elde etmek için, kartınızın itfa rehber kontrol etmek ve daha az puan ile satın ödülleri seçin.

Sen ucuz seyahat ile ilgili noktaları harcıyorsun. Daha uzun uçuşlar veya pricier oteller için kullanırsanız Benzer şekilde, ödül puan daha fazla değer sıkmak gerekir. Örneğin, bir otel kredi kartı size aynı puanı, düzenli bir gece 100 $ veya 400 $ bir gece maliyeti bir odada kalıyorum olursa olsun, ister talep edebilir. Senin Ödül kartıyla en iyi şekilde aksi size nakit olarak bir paket mal olacağını Pricier seyahat için puanlarınızı kaydedin.

Eğer “özgür” ödülleri kurtarmak için para harcıyoruz. Bazı ödülleri kartları ödülleri destekli seyahat kitaba kartı veren geçmesi, ama sonra telefonda yaparsanız itfa ücreti gerektirir. Ödüllerinizi kurtarıcı için ücret durumunu önlemek için, portal kartınızın veren online ödüller kanalıyla seyahat kitap veya bağımsız olarak seyahat kitabı ve bunun tazmin ediyor sağlayan bir seyahat kartı seçin.

Eğer ödül programları bölümlere ediyoruz. Birçok kredi kartları böyle havayolu uçanlar programları gibi diğer bağlılık programları için puanlarınızı transfer edelim. O hizmetinden yararlanmak etmezsek, daha hızlı ücretsiz seyahat satın aldığında veya ödül kazanç daha fazla değer elde etmek şansını kaçırabilirsiniz. Sadece favori hava yolu şirketine ücretsiz gezi almak için birkaç yüz puan gerekiyorsa Örneğin, size ödül kartından artık sahip ekstra puan kullanabilirsiniz. Farklı sadakat programları arasındaki ticaret noktaları da size zaman veya nereye seyahat sınırlamak zorunda kalmamak daha fazla esneklik sağlar.

Ayrıca, kredi kartı ödül puanları başka bir programa aktarabilirsiniz zaman daha değerli olduğunu görebilirsiniz.

Bir hesaptaki kullanılmayan ödülleri gidiyoruz. Bu büyük bir yolculuk satın almak için yeterli mil veya puan var kadar Ödüllerinizi biriktirmek için bir şeydir. Eğer sebepsiz Ödüllerinizi ihmal ediyorsun Ama eğer onları tamamen kaybetme kaçabilirdik. Kartınızı kullanmaya devam yalnızca diğer kartlar her yıl ödülleri yenilemek ederken Birçok ödül, hesabınızda yalnızca birkaç yıl sonra sona erer. Ayrıca verenin hatta onları itfa ettik önce ödül puan değerini keser eğer puanlarınızı biriktirmeye pişman gelebilir.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.