Sizin yirmili Usta Should 20 Finansal Becerileri

Home » Finance » Sizin yirmili Usta Should 20 Finansal Becerileri

Sizin yirmili Usta Should 20 Finansal Becerileri

Eğer yirmili oluşturmak beceri ve alışkanlıkları yıllar boyunca mali etkileyebilir. Proaktif olmak ve gerçekten mali kontrol altına almak gerekir finansal becerilerini geliştirmek için çok çalışması önemlidir. Burada yirmili hakim olmalıdır yirmi becerileri vardır.

1. Bir Amaç kazanın Her Doları ver

Bir bütçe ne zaman ve para harcamak için nasıl karar vermenizi sağlar. Bu bir planın var olduğu sürece, eğlenceli ya da deli şeylere para harcamaya tamam ve bunu göze biliyorum. Bütçeniz sana bu güç verir. oluşturma ve para konusunda vurgulayarak durdurmak böylece artık bütçenizi takip başlayın.

2. Düzenli Bütçe Toplantıları var

Bütçeniz üzerinde gitmek için beş dakika her gece ayırın. Bu, harcamaları doğrultusunda sürekliliğini sağlamak ve ay için nasıl performans olarak kendinize net bir görüntü verecektir. Her gece yaparsanız, sadece yaklaşık beş dakika sürer. Sen tek olup olmadığını bütçe kontrolünü tamamlamalıdır ya da evli. Evliyseniz sonra, hızlı ve etkili bir bütçe toplantıları böylece planlamak önemlidir.

3. Denge Sizin Hesaplar Her Ay

Çok az ücret dışı için işin çok gibi görünebilir ama hesaplarınızı dengeleme bir zorunluluktur olabilir. Bu hesabınızı miktardan daha fazla para ve diğer sorunlarla çalışmasını tutabilir. Ayrıca hırsızlık tanımlamak yakalamak ya da birisi hesap bilgilerinizi çalıntı olup olmadığını görmek için yardımcı olabilir. Bütçenizi ile günlük çek yapabileceğini, ancak her ay banka ekstresine dengelemek gerekmektedir.

4. Set Düzenli Mali Hedefleri

Hedeflerinizi net ve akılda bir planı var eğer bütçesine yardımcı olur. Eğer her yıl üzerinde çalışıyoruz, uzun vadeli, orta vadeli ve kısa vadeli finansal hedefleri olmalıdır. Bunu overcomplicate istemiyoruz, ancak bir aylık finansal check-in oturumu sırasında ilerleme kontrol edilmelidir.

5. Bir Finansal Plan Kurma

Bu plan çocuğunuzun kolej için ödeme, bir ev satın adresinin büyük mali adımlarının tümünden götürecektir. Oturup tek seferde baştan planlamaktır ezici hissedebilirsiniz, ancak hedeflerinize öncelik ve zaman harcamak ne zaman ve nasıl yardımcı olabilir.

6. Emeklilik katkıda başlayın

Eğer ilk iş ile katkıda başlamalıdır. İyi bir amaç emekliliğe gelirinizin yüzde on beşi katkıda kadar çalışmaktır. Sen zamlar ile bu kadar çalışabilir ve size borcunu ödemek olarak. Bir öncelikli şimdi emekliliğini yaparsanız, ileride bu konuda endişe etmenize gerek kalmaz.

Bir Deal bulma 7. Mükemmel Sanat

Eğer alışverişlerde tasarruf edebilirsiniz pek çok yolu vardır. Bu çarşafları satın almak veya arabanızda bir anlaşma bulmak için yılın en iyi zamanı öğrenme anlamına gelebilir. Eğer mobilya için bakkaliye her konuda tasarruf etmenin yollarını bulabilirsiniz. Eğer bir anlaşma için bir alışkanlık seyir yaparsanız, hayatınızın boyunca önemli ölçüde tasarruf mümkün olacak.

8. Bir Akıllı Alışveriş ve Durdurma Darbe Alımları ol

Bir akıllı alışveriş bir anlaşma avcı biraz farklıdır. Eğer iyi bir anlaşma bulma sanatı mükemmel sonra, bunu satın almadan önce öğeyi gerekirse akıllı bir alışveriş olmak ve belirlemek gerekir. Yani sadece eğlence için bir şeyler satın gerektiği anlamına gelmez, ancak bir acze olarak sınıflandırmak ve tasarruf içine daldırma olmadan bunu karşılayacak mevcut para var olduğundan emin olmak gerekir. İyi bir fikir önemli bir satın alma yapmadan önce en az yirmi dört saat beklemek.

Bir List ile 9. Mağaza

Eğer alışveriş tasarruf büyük yollarından biri, bir liste ile alışveriş yapmak ve ona sopa etmektir. Bu başlamak için basit bir alışkanlıktır ve sadece her gezi önce birkaç dakika sürer. Eğer aklınızda net listesi varsa, bu size dürtü harcamalarında saltanatı yardımcı olabilir ve size zaman ve paradan tasarruf edebilirsiniz. Artı bir liste bir şey unuttunuz çünkü mağazaya geri kafa ihtiyacını ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. ekleyerek başlayacak alışveriş gezileri ve tasarrufların her önce bir listesini yapmak için zaman ayırın.

Mevsimsel Gider 10. Planı

Bu giderler tatil alışveriş, tatil harcamaları, vergi ev onarım gibi şeyler olabilir. Eğer masrafları yılda bir kez geldiğini biliyorsanız, her ay bunları kapsayacak şekilde para kenara ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde sadece bir veya iki kez, yılda yol kat büyük giderlerin tamamı için ödeme çok daha kolaydır. Şimdi onları tanımlamak ve onlar için planlayabilirsiniz varsa, sürpriz alınmayacaktır ve onlar kaynaklanmaktadır ay bütçenizi dibe vurmasına neden olmaz.

11. Durdurma Kredi Kartları güvenerek

Eğer gelişebilir kötü alışkanlıkları biri, para kısa olduğunda size kapsayacak şekilde kredi kartlarına temel almaktır. İyi bir acil durum fonu olması ve kredi kartlarını kullanmaya gerek kalmaması planlamak önemlidir. ilk adımlarından biri sizinle onları taşıyan durdurmak için kredi kartlarını kullanılarak durdurmaya yardımcı olur.

Çalışan Hakları 12. alın Avantajı

Yapabileceğiniz başka büyük bir şey Çalışan sosyal haklarıyla tam olarak yararlanmak etmektir. Eğer iş aracılığıyla sunulmaktadır sağlık sigortası sizin vergiye tabi gelir düşürebilir beri vergi avantajı vardır. Bir işveren eşleştirme katkı temelde emeklilik için ücretsiz paradır ve size sunabileceği Yeni firma eşleşen tüm işveren tam olarak yararlanmak gerekir. hisse senedi opsiyonları ve diğer sigorta gibi diğer faydaları durumunuza bağlı size yararlanabilir. Eğer anlamak ve avantajlarından yararlanmak emin olun.

13. Ağ devam

Size iyi bir iş fırsatı duyduğunda bunu alabilir böylece devam güncellenen tutmak önemlidir. Sizin profesyonel ağını inşa etmeye devam etmek kadar önemlidir. Güçlü bir profesyonel ağ hazır olduğunuzda çok daha kolay yeni bir iş bulmak mümkün kılar. Sizin profesyonel ağ yetiştirmek yapmak önemlidir.

14. Tasarruf Her Ay

Sizin tasarruf her ay hesabınıza düzenli olarak para koymak önemlidir. Eğer tasarruf otomatik olarak kaydetme hesaba hazırlanan ya da sizin için daha da kolaylaştırmak için otomatik transfer oluşturun olabilir. Her ay uzun vadeli hedefler için gelirinizin on ya da on beş oranında tasarruf ve çok daha kolay yapabilirsiniz otomatik para kenara bırakarak için bir hedef olarak ayarlayabilirsiniz.

15. Tasarruflarınızı Bir Amaç ver

Size bir amaca kurtarmak her dolar vererek tasarruf ile motive kalmaya yardımcı olur. Sen rüya tatiliniz için biraz para kenara olabilir, çocuğunuzun üniversite fon için evinizin için peşinat için, bazıları. Ayrıca başta yatırım ve servet bina için kullanılan bazı olabilir. Her bir hedef için ne para takip edin ve ilerlemeyi izlemek için zaman ayırın.

16. Ne Kadar Tasarruf koruyun

Eğer tasarruf kısa çalışırken hesabınıza kolay daldırma bulursanız, sizin tasarruf korumak için bir yol bulmalıyız. Acil durum fonu hemen beklenmedik masrafları böylece kolayca erişilebilir olması gerekir ancak erişmek daha zordur hesaplarına birikiminizi kalanını taşıyabilirsiniz. Örneğin tasarruf hesabı için bir online banka size bir dürtü satın almadan önce size ihtiyacınız soğutma kapalı süresini verebilir ki, senin para transferi için gereken süreye bir kaç gün ekleyebilir. Eğer rekabetçi faiz oranları ile herhangi bulabilirse CD’leri başka bir seçenektir.

17. Bir Destek Ağı kurmak

Bu sizin mali seçimler destekleyebilir arkadaşlar yardımcı olur. büyük olasılıkla mali seçimler hakkında konuşurken çok fazla zaman harcamak olmaz da, fırsatlar için avlamak veya gerektiğinde o tasarruf için teşvik etmek istiyorum arkadaşlara sahip olmak iyidir. Başkaları hedeflerinize ulaşmak sizin daha destekleyici iken bazı arkadaşlar sürekli para harcamak isteyebilirsiniz. İyi bir mali destek ağına Bina daha etkili hedeflere ulaşmak yardımcı olabilir.

Düzenli Kredi Raporu Kontrol 18.

Sen Kimlik hırsızlığına karşı önlemek için düzenli olarak kredi raporları kontrol edilmelidir. Eğer dört ayda bir rapor çekerseniz, düzenli olarak kredi raporu izlemek gerekir. Bu çok daha hızlı kimlik hırsızlığı yakalamak ve kredi puanı korumaya yardımcı olabilir.

19. Geri ver

Geri bir şekilde vermek önemlidir. Bu size destek nedenlere bağış yapma anlamına gelebilir. Başka bir seçenek, yerel bir organizasyon için gönüllü olmak.

20. Bul Dengesi

Son olarak, tasarruf ve hayattan zevk, iş arasındaki dengeyi bulmak için önemlidir. Düzenli olarak rahatlamak için zaman ayırmak ve rahat olmak için gelirinizin yeterince tasarruf emin olmak önemlidir. Bu geliştirmek için zor bir beceridir, ancak mutlu olmak istiyorsanız gerekli.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.