Skúste tento jednoduchý 5 Kategória Rozpočet

Home » Budgeting » Skúste tento jednoduchý 5 Kategória Rozpočet

Skúste tento jednoduchý 5 Kategória Rozpočet

Ak chcete vytvoriť výdavkový plán, inak známy ako rozpočet, ale nechcete, aby sa zložito podrobný rozpočet riadkové položky, ako ten typ, ktorý by mohol byť uľahčený prostredníctvom týchto Budgeting listy. Namiesto toho, chcete len rozpočet, ktorý predstavuje “široký prehľad.”

V rovnakej dobe, nechcete, aby rozpočet, ktorý je rovnako široký ako typ budeme načrtnúť v rozpočte na 80/20 alebo rozpočtu na 50/30/20.

Chcete rozpočet, ktorý je o niečo konkrétnejšie a štruktúrovanejšie. Chcete rozpočet Zlatovláska zlatú strednú medzi týmito dvoma. Ak typ rozpočtu, ktorý vám umožní rozložiť svoje výdavky do piatich alebo šiestich kategórií: nie príliš málo, ale nie príliš veľa. Čo by si mal urobiť?

Tu je rozpis toho, čo je váš rozpočet by mal vyzerať, keď je to uvedené v piatich kategóriách. Tento rozpočet je ten, ktorý Today Show editor Jean Chatzky odhalený dlhu stravy Oprah. Ideme na to:

bývanie

Teleso by malo zahŕňať 35 percent svojho take-home príjmu. Ktorý zahŕňa hypotéky alebo nájomné, všetky domáce opravy a údržba, dane z majetku, inžinierske siete ako je elektrina, plyn, voda a kanalizácia, a majiteľ domu je poistenie alebo nájomca. Stručne povedané, zahŕňa všetky náklady spojené s bývaním.

preprava

Doprava by mala trvať až nie viac ako 15 percent svojej take-home príjmu. Ktorý zahŕňa všetky platby, auto, ktoré robíš, benzín, poistenie vozidiel, všetky opravy a údržbu, sumu, ktorú zaplatíte za parkovanie, alebo (ak jazdíte MHD) sumu, ktorú zaplatíte za vlaku alebo metra cestovných lístkov.

Pamätajte si, že doprava nie je len uviesť vaše auto platby. To zahŕňa všetko: vaše auto platby, zmeny ropy a melódie-up, váš nový chladič a rozvodový remeň.

Ostatné životné náklady

Ostatné životné náklady, ktoré sú prevažne diskrečnú výdavky by mali trvať až 25% svojho príjmu.

 To zahŕňa jesť v reštauráciách, nákup vstupenky na koncerty, kupovať nové oblečenie, ktoré idú na športové udalosti, vzal rodinu na peknú dovolenku.

Úspory

Úspory by mali spotrebovať 10 percent svojho rozpočtu. Jedná sa prevažne pre odchod do dôchodku, ako aj vybudovanie núdzového fondu.

dlh výhra

Dlh výhra mali konzumovať 15 percent svojho príjmu. To zahŕňa vaše kreditné karty alebo študentské pôžičky. To nezahŕňa vaša minimálna hypotéky alebo auto platby, ktoré sú uvedené v časti “bývanie” a “prepravy.” (Je síce obsahuje všetky dodatočné platby, ktoré budete robiť na vašej hypotéky a auto úver, vyššie-and-rámec minima).

Tie by mohli byť myslenia: Počkať, prečo si len obhajovať mieru úspor vo výške 10 percent? Nie rozpočet na 80/20 a rozpočtové úspory 50/30/20 advokát ceny obe vo výške 20 percent? Áno, to áno, ale všimnite si, v rámci rozpočtu na 80/20 a rozpočtu na 50/30/20, “úspory” súčasťou dlhu paydown.

V tomto päť kategórie rozpočtu, vaše úspory a dlhy sú uvedené ako dva samostatné kategórie. S 10 percent pre jednu a 15 percent u druhej, ste vlastne strávil 25 percent (spolu) na kombináciu úspor a dlhov pay-down.

To je ešte viac agresívny a ambiciózny ako predchádzajúce dva rozpočty odporučiť.

Použitie tohto päť kategórie rozpočet, ak by ste chceli vytvoriť rozpočet, ktorý je o niečo podrobnejšie, ale nie prehnane.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.