Stanovení investičních cílů, jak dosáhnout finanční nezávislosti

Home » Investing » Stanovení investičních cílů, jak dosáhnout finanční nezávislosti

Udržet vaše oči na cenu může pomoci zlepšit své zaměření

 Stanovení investičních cílů, jak dosáhnout finanční nezávislosti

Naučit se stanovit investiční cíle, je jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat jako nový investor, protože to vám pomůže sledovat, kde jste byli, kde jste a kam jdete, jak to se týká vaše osobní finance a cesty k finanční nezávislosti. Nejlepší investiční cíle obvykle mají tři věci společné:

  1. Dobré investiční cíle jsou měřitelné. To znamená, že jsou jasné, stručné a jednoznačné. Říkat si, „budu stanovila cíl zachránit $ 50 za týden“ je užitečné, protože můžete zhodnotit své finance, a zjistit, zda uspěli či nikoliv. Buď jste udělal, nebo ne, ušetřit $ 50 za týden. Naproti tomu něco říkat jako „Chystám se stanovila cíl úsporu více peněz každý rok“ je poněkud zbytečný, protože není držet vás zodpovídat.
  2. Dobré investiční cíle jsou přiměřené a racionální. Pokud řeknete, že chcete dosáhnout $ 1 milión v osobním čistým jměním ve věku 40 let, můžete použít věci, jako je časová hodnota peněz vzorec otestovat, zda je nebo není přítomen míra úspor je dostačující. Nebudete se tam dostat tím, že zrušil $ 5000 za rok ve věku od 18 do 40 let na historicky poměrně pravděpodobné návratnosti. To znamená, že musíte buď snížit vaše očekávání nebo zvýšit částku, kterou jsou uvedení do práce každý rok.
  3. Dobré investiční cíle jsou v souladu se svými dlouhodobými cíli. Já jsem řekl, že příliš mnohokrát počítat v průběhu let – ve skutečnosti, pokud pravidelně číst mé práce, jste pravděpodobně nebaví mě to říct – ale stojí za to opakovat znovu, protože zpráva se nikdy zdá se dostat až do velké procento lidí, kteří jsou naprogramovány tak, že peníze je jediná věc, na čem záleží: peníze je nástroj, který by měl existovat, aby vám sloužit. Nic víc. Nic míň. Jediným účelem peněz je, aby se váš život lepší; dát věci, které vám umožní zažít více štěstí a užitečnosti. To nedělá vám trochu dobré skončit s enormně velkým rozvaze, pokud to znamená, že budete muset obětovat všechno hodnoty ve svém životě a nakonec umírá, zanechal plody své práce na dědice nebo jiným příjemcům, kteří jsou nezodpovědné, nebo kteří nemají žádnou vděčnost za práci jim daroval. Někdy je lepší mít nižší míru úspor a nyní cestu víc, než byste jinak by musel. Trik je v tom, aby se ujistili, že jste rozumně vyvažovat své dlouhodobé touhy a vaše krátkodobé chce takovým způsobem, který maximalizuje radost. Neexistuje žádný recept na to, jak jen můžete určit, které kompromisy jste ochotni dělat; které oběti zaplatit větší dividendy pro vás dolů na silnici.

Otázky se zeptat sami sebe při nastavení investičních cílů pro finanční nezávislost

Když si sednout a začít sestavování své investiční cíle, zeptejte se sami sebe tyto otázky pomoci objasnit některé z vašich implicitních předpokladů. To může být obzvláště užitečné cvičení, pokud jste ženatý as, mnohokrát, manželé nejsou vědomi toho, že tomu tak není nutné operovat ze stejného výchozího bodu, pokud jde o finanční záležitosti.

 1. Jaké máte číslo”? Aby bylo možné dosáhnout finanční nezávislost ze svého portfolia, kolik měsíční pasivní příjem vyžadovalo by to, kdybyste odstoupit ne více než 3 procenta na 4 procenta z hodnoty jistiny každý rok? To je množství peněz to bude trvat, pokud jste chtěli žít svůj kapitál, aniž by museli prodat svůj čas na někoho jiného a zároveň se těší požadovanou životní úroveň.
 2. Jaká je vaše tolerance rizika? Bez ohledu na to, jak úspěšná jste nebo kolik peněz jste hromadit, že někteří lidé jsou zapojeny tak, že kolísání tržní hodnoty svého portfolia vede k obrovským úrovní emocionální utrpení. Raději skončit s méně peněz v budoucnu, a vychutnat si nižší sazbu složení, ale má plynulejší jízdu. Učí být upřímní sami se sebou o tom, kam se dostanou na tomto spektru je velká část daňové splatnosti. Například, i když to pro Vás mohou znamenat výrazné nevýhodě Ve většině případů nemusíte vlastnit akcie vybudovat bohatství. Existují i jiné třídy aktiv, které by mohly pracovat pro vás, a které mají své vlastní schopnosti ke sloučenině kapitál při házení off dividend, úroků a / nebo nájemné.
 3. Jak se vaše morální a etické hodnoty vliv na strategii řízení portfolia? Každý z nás existuje jako součást světa; naše akce a rozhodnutí ovlivňují lidé kolem nás, pro lepší nebo horší. Jak chcete investovat své peníze? Vy jste pohodlně vlastnící akcie tabákové? Jak se o doručení v výrobců zbraní? Máte morální problém s vlastní alkohol lihovary? Energetické společnosti, které mají velkou uhlíkovou stopu? Když jde do tuhého, budete muset rozhodnout, co můžete žít, pokud jde o zajištění příjmu a co je to příliš velké sousto pro vás.
 1. Plánujete strávit veškerý svůj kapitál v průběhu svého života, nebo si budete chtít zanechat finanční dědictví pro své dědice a příjemcům? Pokud budete trávit prostřednictvím svého kapitálu, to znamená, že budete moci vychutnat vyšší míru vysazení, než byste mohli jinak podporovat. Pokud to neuděláte, dostanete, aby se malý řez proud pasivní příjem ze svých podniků, ale hlavní měla růst v průběhu času, za předpokladu, že se obezřetně spravován, sloužící jako to, co skutečně činí dotaci. Určení správné odpovědi je závislá na celé řadě úvah, ale jde o to, že někdo se chystá utrácet peníze. Musíte se ujistit, že je to člověk, s kterým chci to dělat, i když je sami. Kromě toho, pokud si nechat peníze za sebou pro ostatní těšit, bude vám to přímo, bez smyčce připojené, nebo budete zřídit svěřenecký fond?
 1. Budete omezit své investice do své domovské země nebo rozšířit po celém světě? Navzdory uptick v nacionalismu, která nastala začíná v roce 2016, síly globalizace jsou skutečné, že jsou silné a mají na mysli, než kdokoli s přístupem k makléřské účtu se může stát vlastníkem firmy po celém světě. Můžete být ocelové pracovník v rez pásu a sbírat dividendy ze Švýcarska, Velké Británii, Německu a Japonsku. Můžete být učitelem v Kalifornii a dívat se peníze přijdou ze svých podniků v Kanadě a Francii. Zatímco toto představuje další riziko trvalé ztráty kapitálu, jakož i další rizika, například měnové riziko a politická rizika, ale také nabízí větší diverzifikace a potenciální expozici výkonnosti trhu, které by mohly ukázat, že je lepší, na základě posouzení rizika, upravit, než jaká měly být k dispozici od samotného domácího portfolia.
 2. To, co motivuje vás k dosažení finanční nezávislosti? Zatímco někteří lidé jsou přírodní spořiče – mají tendenci se hromadit, aniž by skutečně potřebují důvod k tomu, jak žijí pod jejich prostředky a opravdu nevím, co dělat s tím rozdílem – většina lidí se řídí nějakým primární nebo sekundární motivace, které způsobuje jim hromadit kapitál. Je mimořádně důležité, že se podíváte do sebe a upřímně odpovědět na otázku „Proč?“. Proč jste nucen zachránit? Co dělá chcete investovat, spíše než utrácet nebo darovat peníze, které teče přes vaše ruce? Často tím, že se do srdce tuto otázku, můžete lépe navrhnout portfolio, aby se dosáhlo co to je vám opravdu sledují.
 3. Jste emocionálně schopni řídit své portfolio na vlastní pěst? Tato otázka může být obtížné pro některé lidi odpovědět, protože mají pocit, jako byste byli upřímní sami se sebou se rozumí přijímání osobní nedostatek. To je nesmysl. Cílem je dostat to, co chcete ze svého portfolia, a to nějak dokázat, že jste pánem vesmíru. Vanguard, jedna z největších společností spravujících aktiva sponzorských aktivní i pasivní investiční fondy a ETF na světě, odhadované na jednom ze svých bílých papírů, které typický investor mohl přidat, v průběhu času, čistý 3 procenta nebo tak, aby jejich návratnost investic od najímání jeden z poradců s využitím rámce leželi v jejich argumentu; že vyšší investiční poradenské poplatky placené více než vynahradil díky kombinaci modifikace chování, daňové poradenství, pomoc při finančním plánování a další služby, které nějakým způsobem prospěch klienta. Můžete si přečíst jejich argument Vanguard Research září 2016 vydání, „Uvádění hodnotu na hodnotu: kvantifikace Vanguard Poradce Alpha“. Jinými slovy, náklady příležitosti se počítá stejně jako explicitní náklady; zpráva, která je až příliš často dochází ke ztrátě ve věku soundbites, memy, a zjednodušující.
 4. Jak se různé třídy aktiv se seřadí s vaší osobnosti a temperamentu? Uvědomuji si, že jsme již dotkl této trochu, ale tento bod je poněkud odlišný a je třeba dále jednat. Lidstvo je rozmanité. Každý z nás je zapojen jinak. Máme vlastní jedinečné záliby; věci, které nám dělají radost a věci, které nám způsobují podráždění. Stejně jako někteří preferují hovězí nebo kuřecí maso, existuje mnoho způsobů, jak, a investovat peníze v tomto světě, jak se vydáte na cestě k finanční nezávislosti. Vezměme si na chvíli, nemovitostí. Realitní bylo asi dlouho předtím, než akciové trhy vznikly. Spolu s půjčováním peněz, to je jeden z nejstarších tradic. Koupíte kus majetku, který někdo chce použít, je umožnit jim, aby jej použít pro předem stanovenou dobu na základě řady smluv, sociálních a kulturních norem, které hláskovat specifika této dohody, a na oplátku vás jsou vypláceny peníze, které se označuje jako nájemné. Nicméně, mezi svými povinnostmi, musíte se ujistit, že nemovitost je udržován v dostatečné míře. Pokud jste se specializují na obytné nemovitosti a WC přestávky uprostřed noci, jste dostat telefonní hovor, pokud budete platit pro správu realitní společnost zvládnout ty věci pro vás. Váš nájemník mohl vyvinout problém drogové závislosti a prodávat spotřebičů. On nebo ona by se mohla stát křeček a zničit tolik majetku, který je odsoudil města. To je trade-off. Tyto potenciální problémy patří náklady, které musí být ochotni trpět, pokud si chcete užít reálných příjmů nemovitostí. Není tam žádný skutečný způsob, jak se dostat kolem ní. To je život. Osobně nepovažuji že lákavá. Výsledkem je, že jsem tendenci soustředit se na soukromé podniky a veřejně obchodovaných cenných papírů, jako jsou kmenové akcie, po celou dobu své kariéry, protože kompromisy ty zahrnují neobtěžuj mě skoro stejně. Kdybych někdy proniknout jakýmkoli smysluplným způsobem do investic do nemovitostí, ale s největší pravděpodobností by bylo komerčních nemovitostí v důsledku delší nájemní smlouvy podmínek a vzhledem ke skutečnosti, že bych se vyjednává s firemními klienty a nikoli jednotlivci. Je lepší uložení s kým jsem. Neříkám, že jsem nikdy uvažovat rezidenčních nemovitostí, ale jsem si vědom kompromisů a to bych vzal jedinečnou sadu podmínek pro mě přejít, aby konkrétní Rubikon.
 5. Jaký je váš časový horizont? Dokonce i v případě, že určitá třída aktiv nebo investiční zapadá do vaší osobnosti, temperament, čistého jmění, likvidní situaci a preferencích, nemusí to nutně znamenat, že je dobrou volbou vzhledem k tomu, že časový horizont, než budete muset klepnout na likvidity silou Nevyrovnávejte. Například, řekněme, že máte náhradní 100.000 $ dát do práce, ale myslíte, že budete potřebovat peníze za posledních pět let. Bez ohledu na to, jak atraktivní příležitost, pokud jste dostali příležitost investovat do velké soukromé podnikání, které neměl promítané událost likvidity a ani vyplácet dividendy, je to asi není moudré pro vás, aby investice, jak budete mít potřebu se investice nemůže splnit – a sice, návrat k hotovosti nebo hotovostních ekvivalentů v průběhu 60 měsíců.

Samozřejmě, že to jsou jen některé z věcí, které byste měli být uvažují, ale neměli byste přehlížet je. Získat to hned na začátku, aby vypočtené rozhodovat ke své finanční cíle, a zjistíte, že věci mají tendenci být mnohem jednodušší.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.