Ste pomocou kreditnej karty Odmeny Body zle?

Home » Credit and Debt » Ste pomocou kreditnej karty Odmeny Body zle?

Ste pomocou kreditnej karty Odmeny Body zle?

Pri správnom použití môže dobrý odmeny kreditnej karty vám pomôže pad svoj bankový účet, upgrade dovolenku, financovať voľnú cestu, alebo holení znižuje náklady na vaše výdavky. Mnoho odmeny karty v týchto dňoch baliť toľko hodnotu do ich odmeny programy, ktoré by mohli odísť s stovky dolárov v hodnote zadarmo – najmä ak používate kartu pre väčšinu vašich výdavkov a splatiť zostatok v plnej výške každý mesiac.

Ak nechcete venovať pozornosť tomu, ako ste zhromažďovanie a trávia svoje ťažko zarobené odmeny body, aj keď by ste mohli skončiť odchode voľné peniaze na stôl. Tu je šesť spôsobov, ako by mohlo byť použitie karty odmeny body v poriadku, bez toho aby si to uvedomovali.

Nie ste sledovať, ako si ich získať. Aby čo najviac z vašej odmeny kreditnej karty a zarobiť čo najviac míle alebo body ako je to možné, treba využiť každú príležitosť bonus dostanete. U niektorých kariet, to znamená, že sledovať svoje výdavky a používanie karty pri každom nákupe, ktorý zarába bonus odmeny. S inými kartami, znamená to, že s využitím samostatných bonusových príležitostí, ako vykúpenie bonusov alebo bonusové body pre strávenie určitú čiastku.

Míňate svoje body na tovar. Väčšina odmeny karty umožňujú obchodovať vo svojich odmien bodov voľného tovaru, ako sú domáce elektroniky alebo domácich potrieb. Ale hodnoty odkúpenie pre tieto typy odmien nákupy sú zvyčajne strašné – najmä v porovnaní s možnosťou s vyššou hodnotou, ako je napríklad cestovanie. Napríklad, v závislosti na vašej kreditnou kartou, môžu 50,000 odmeny body vám kúpiť digitálny fotoaparát $ 250, darčekovú kartu $ 500 alebo Letenkové $ 750. Ak chcete získať vyšší výnos z vašich nákupov odmeny, skontrolujte výkupnú obsluhe vašej karty a vybrať si odmeny, ktoré si kúpite viac s menším počtom bodov.

Strácate body na lacnom cestovania. Rovnako tak budete stlačiť väčšiu hodnotu zo svojich odmien bodov, ak budete používať pri dlhšom letu alebo drahšie hotely. Napríklad hotel kreditná karta môže účtovať rovnaký počet bodov, bez ohľadu na to, či ste zostať v miestnosti, ktorá sa pravidelne stojí $ 100 za noc, alebo $ 400 za noc. Ak chcete získať čo najviac z vášho odmien karty, uložiť svoje body za drahšie cestovanie, ktoré by inak vás bude stáť veľa peňazí v hotovosti.

Míňate peniaze vykúpiť svoje “voľné” odmeny. Niektoré odmeny karty vyžadujú ísť cez vydavateľa karty, aby si svoje odmeny financovaných z cestovania, ale potom účtujú výstupných poplatkov, ak si to po telefóne. Aby sa zabránilo dostať účtovaný za vykúpenie svoje odmeny, si svoju cestu cez on-line odmeny vydavateľa karty portálu alebo si vybrať cestovnú kartu, ktorá vám umožní si objednať cestovať nezávisle a získať náhradu nákladov na ňu.

Si škatuľkovať svoje odmeny programov. Mnoho kreditnej karty vám umožní previesť svoje body do iných vernostných programov, ako sú napríklad letecké časté letákové programov. Ale ak nechcete využiť túto službu, mohli by ste prísť o šancu na nákup voľné cestovanie rýchlejšie, alebo získať väčšiu hodnotu zo svojich odmien príjmov. Napríklad, ak potrebujete len pár sto bodov kúpiť zájazd na svoje obľúbené letecké spoločnosti, môžete použiť body navyše máte pozostatok z odmien karty. Obchodnými body medzi rôznymi vernostných programov tiež dáva väčšiu flexibilitu, takže si nemusíte obmedzovať, kedy a kde budete cestovať.

Môžete tiež zistiť, že vaše kreditné karty odmeny body sú cennejšie, keď sa ich prevodu do iného programu.

Odchádzaš odmeny nepoužívané na účte. To je jedna vec šetriť svoje odmeny, kým nebudete mať dostatok míle alebo body ku kúpe veľký výlet. Ale ak ste zanedbávajú svoje odmeny bezdôvodne, mohli by ste skončiť ich straty úplne. Mnoho odmeny končí po niekoľkých rokoch na účte, zatiaľ čo ostatné karty obnoviť odmeny každý rok len vtedy, ak aj naďalej používať svoju kartu. Môžete tiež ľutovať šetriť svoje body, ak váš vydavateľ zníži hodnotu svojich odmien bodov, než ste ich ešte uplatnený.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.