Ste pripravení na kúpu nového domu?

Home » Finance » Ste pripravení na kúpu nového domu?

Ste pripravení na kúpu nového domu?

Tento víkend úlohou je pripravovať na kúpu domu. Existuje mnoho dôvodov, prečo nemusí byť pripravení kúpiť dom v tomto roku, ale je dôležité vziať do úvahy možnosť, a urobiť kroky, aby sa pripravili na kúpu nového domu. Nikdy by ste nemali cítiť pod tlakom, do nákupu domov, namiesto toho budete musieť počkať, kým nie ste pripravení. Plánovanie a uloženie teraz bude robiť to pre vás jednoduchšie kúpiť dom, keď príde čas.

1. Ste pripravení?

Najprv je nutné zistiť, či ste pripravení na kúpu domov. To môže byť ťažké určiť, či by ste mali prenajať alebo kúpiť. Všeobecne by ste nemali kúpiť dom, ak máte v pláne na tom, že v oblasti aspoň počas ďalších troch rokov. Ak nie, budete mať väčší hit, než keby ste boli prenájmu. Ďalšia vec je, aby zvážila, či ste alebo nie ste finančne pripravení na kúpu domu. Nielen, že budete mať z hypotekárneho alebo dom platby, keď si kúpite dom, ale tiež stať zodpovedný za všetky opravy, ktoré je potrebné vykonať na dome. Domáce opravy a údržba môže byť veľmi drahé a vy by ste mali mať dobrú veľkosti havarijný fond pred zakúpením domu. Plán pre neočakávané náklady a pripraví rozpočet a držať sa ho, takže sa nemusíte príliš dopredu a čelí možnosti, že stratí svoj domov.

2. Aký typ domáci mali by ste si kúpiť?

Keď ste pripravení k nákupu, môžete mať niekoľko rôznych možností. Ak ste jeden, môže to väčší zmysel kúpiť byt alebo mestský dom, ktorý má menej náročné na údržbu, alebo budete chcieť miesto, kde môžete mať spolubývajúci. Ak máte malú rodinu, môžete byť pri pohľade na štartovacie doma, ale mali by ste tiež zvážiť veci, ako sú školy v okolí. Je možné, že sa tiež uvažuje o starší dom, ktorý hodláte renovovať. Možno budete chcieť vybrať možnosť, ktorá vám umožní pestovať trochu ako rodina. Budete určite chcieť vybrať oblasť, ktorú by bolo pohodlné bývanie, ak ste nakoniec mali deti, aj keď ste slobodná.

3. Aký typ hypotéky je pre vás najvhodnejší?

Po tretie, mali by ste vziať do úvahy rôzne typy hypoték, ktoré sú k dispozícii. Mali by ste si vybrať hypotéka s pevnou sadzbou, nie nastaviteľnou sadzba hypotéky. To znamená, že váš dom platba zostane rovnaký. Okrem toho by ste mali ísť s najkratšom termíne, ktorý si môžete dovoliť. Pätnásťročnej úvery ušetriť peniaze na záujmu a platby nie sú oveľa viac než na tridsať rokov pôžičku.

4. Ako sa môžem pripraviť na kúpu domu?

Po štvrté, ak nie ste pripravení na kúpu domov v tomto roku, potom čo je potrebné urobiť, aby sa tam dostať? Vytvoriť plán, ktorý vás pripraví ku kúpe domov. Plán by mal zahŕňať ako sa z akéhokoľvek dlhu, ktorý máte, môžete ušetriť až núdzový fond v prípade, že máte ťažký čas vykonať platbu, a zálohu pre váš dom. Často ľudia robia tú chybu, že kúpu domu, než budú pripravené. Akontácia vám zabráni deje pod vodou na hypotéku, ak je hodnota vášho domova klesá v budúcnosti. V najhoršom prípade by ste mohli prísť domov, alebo môžete začať to vadí, pretože to obmedzuje, čo môžete urobiť. Uistite sa, že ste si tieto dôvody na kúpu alebo čakať na kúpu nového domu pred vami, aby vaše rozhodnutie.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.