Strategie emerytalne dla właścicieli małych firm

Home » Retirement » Strategie emerytalne dla właścicieli małych firm

Strategie emerytalne dla właścicieli małych firm

Jako właściciel małej firmy, jesteś całkowicie odpowiedzialny za własne planowania emerytalnego. Jeśli masz pracowników, może czuć się odpowiedzialny za pomaganie im plan udanego przejścia na emeryturę. Rozważania i plany oszczędności emerytalne, które pracują ci, jako właściciel małej firmy, powinno być najważniejsze przy planowaniu zarówno dla własnej emerytury i że wśród swoich pracowników.

Wybierz tradycyjna strategia Emerytury

Istnieją pewne tradycyjne opcje inne niż przy użyciu małej firmy do sfinansowania emerytury, takie jak IRA, 401 (k) s, które funkcjonują jako dodatkowych źródeł dochodu emerytalnego innych niż likwidacja małych firm.

Ustanowienie SIMPLE IRA:  Oszczędności motywacyjnego planu dopasowania dla pracowników lub SIMPLE IRA, to jeden plan emerytalny dostępny dla małych firm. W 2018 roku pracownicy mogą odroczyć aż do $ 12.500 na ich wynagrodzenia, przed opodatkowaniem, a ci, którzy mają 50 lub więcej lat może odroczyć do $ 15.500 korzystając z $ 3,000 wkładu doganiania. Jednak pracownicy, którzy biorą udział w innych planów pracodawców sponsorowanych może przyczynić się nie więcej niż $ 18000 we wszystkich planach pracodawców sponsorowanych wziętych.

Pracodawcy mogą dopasować składek pracowników do prostego IRA do 3% odszkodowania pracownika. Z drugiej strony, pracodawcy mogą przyczynić 2% wynagrodzenia każdego kwalifikującego pracownika aż do $ 270000 w 2018 roku składki pracodawcy są odliczane od podatku.

Skonfiguruj SEP IRA:  Emerytura uproszczony pracownik (SEP) jest inny rodzaj indywidualnego konta emerytalnego (IRA), do której właściciele małych firm i ich pracownicy mogą przyczynić. W 2018 roku, pozwala pracownikom zrobić przed opodatkowaniem wkładów do 25% dochodu lub $ 55.000 którakolwiek jest mniejsza. Jak prosty plan, SEP pozwala małym firmom tworzyć podatkowych odliczeniu składek na rzecz uprawnionych pracowników, a pracownicy nie będą płacić podatków od kwot pracodawca przyczynia się w ich imieniu do momentu podjęcia wypłaty z planu po przejściu na emeryturę.

Prawie każda mała firma może ustanowić SEP. Nie ma znaczenia, jak niewielu pracowników trzeba, czy Twoja firma jest skonstruowany jako jednoosobowej, partnerstwa, korporacji lub non-profit. Każdego roku, można zdecydować, jak wiele wnieść w imieniu swoich pracowników, więc nie są zablokowane w celu wniesienia wkładu, jeśli Twoja firma ma zły rok. są właścicielami firmy również za pracowników i może sprawić, składek pracowników do własnych kont.

Ogólnie rzecz biorąc, plan września jest lepszym rozwiązaniem dla wielu małych firm, ponieważ pozwala na większych składek i większą elastyczność.

IRA i Solo 401 (k) s: Jeśli jesteś w dziedzinie konkurencji i chcą przyciągnąć najlepszych pracowników, może być konieczne, aby zaoferować plan emerytalny, jak dwóch opisanych powyżej. Jednak pracodawcy nie są zobowiązani do zaoferowania świadczeń emerytalnych swoim pracownikom. Jeśli nie, jeden sposób można zaoszczędzić na własne emerytury bez angażowania swoich pracowników jest przez Rotha lub tradycyjnych IRA, który każdy z tytułu zatrudnienia może przyczynić się do.

Można również przyczynić się do IRA w imieniu współmałżonka. Roth IRA pozwalają przyczynić po opodatkowaniu dolarów i wziąć wypłaty wolne od podatku na emeryturze; Tradycyjne IRA pozwalają przyczynić się przed opodatkowaniem dolarów, ale musisz zapłacić podatek od wypłat. Najbardziej możesz przyczynić się do IRA w 2018 roku wynosi $ +5.500 ($ 6500, jeśli masz 50 lat lub więcej).

W końcu, jeśli w małej firmie nie ma uprawnionych pracowników innych niż współmałżonka, można przyczynić się do Solo 401 (k).

Opracowanie strategii wyjścia dla Twojej firmy

To może wydawać się dziwne, że opracowanie strategii wyjścia biznesowe powinno być jednym z pierwszych rozważań podczas planowania na emeryturę. Ale pomyśl o tym: mała firma wydasz budynek życie może stać się największym atutem. Jeśli chcesz, aby finansować swoją emeryturę – i przestać działać – trzeba zlikwidować swoją inwestycję. Aby przygotować się do sprzedaży w małej firmie jeden dzień, to musi być w stanie działać bez ciebie. Nigdy nie jest zbyt wcześnie, aby zacząć myśleć o tym, jak osiągnąć ten cel oraz o tym, jak znaleźć kupca dla małych firm.

Warunki rynkowe wpłyną na zdolność do sprzedaży firmy. Może chcesz zbudować elastyczność do planu emerytalnego, dzięki czemu można sprzedać swój udział podczas silnego rynku lub pracować dłużej, jeśli recesja uderza. Na pewno chcemy uniknąć sprzedaży niebezpieczeństwie: Jeden problem natkniesz jeśli czekać do ostatniej chwili, aby wyjść Twoja firma jest, że zbliżające emerytalny stworzy wrażenie sprzedaż zaburzeń wśród potencjalnych nabywców i nie będzie w stanie sprzedać firmę na wagę złota.

Bottom Line

Ponad jedna trzecia ankietowanych właścicieli małych firm w 2014 roku powiedział, że nie chce się wycofać, jedna czwarta powiedział, że nie zamierza przejść na emeryturę, ponad jedna trzecia powiedział, że planują podzielić swój czas między emerytalnego pracy i wypoczynku, a bardziej niż pół powiedzieli, że trudno całkowicie wycofać. Nawet jeśli jesteś wśród wielu właścicieli małych firm, którzy chcą nadal pracować, sporządza plan emerytalny dla małych firm jest dobrym pomysłem, ponieważ daje możliwości – i posiadające opcji oznacza, że ​​będziesz czuć się bardziej zadowoleni z tego co ścieżka wyboru ,

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.