Strategie późno Rozruszniki Boost Retirement Savings Szybko

Home » Retirement » Strategie późno Rozruszniki Boost Retirement Savings Szybko

Ponad 40 i niewiele ma emerytalne oszczędności? Nie jest za późno.

Strategie późno Rozruszniki Boost Retirement Savings Szybko

Jeśli jesteś jednym z milionów Amerykanów, którzy są po drugiej stronie 40, a nie mają jeszcze znaczny lokowania oszczędności emerytalnych, nie rozpaczaj. Jeszcze nie jest za późno, ale trzeba zaimplementować pewne strategie, które będzie można umieścić z powrotem na właściwe tory.

Oszacować, ile trzeba na emeryturze

Oszacować w przybliżeniu, ile pieniędzy trzeba żyć na emeryturze. Nie ugrzęznąć przez sprzeczne informacje o tym, jak do obliczenia kwoty.

Postać stadiony to dobry punkt wyjścia. Rozważ skorzystanie z kalkulatora emerytalnego, które pomogą Ci określić, ile trzeba mieć na swoim miejscu.

Oblicz swoje źródła dochodu

Gdy masz pomysł, ile trzeba na emeryturę, obliczyć, jakie będą dostępne ze źródeł innych niż oszczędności. Na przykład, co to spodziewane korzyści Social Security w wieku emerytalnym? Czy ty lub twój małżonek mieć rentę z poprzedniego lub obecnego pracodawcy? Jeśli masz 401 (k) planu, co jest jej wartość oczekiwana w planowanym wieku emerytalnego? Użyj konserwatywne tempo wzrostu w celu uniknięcia przeszacowania.

Ustaw cele finansowe

Wyznacza cele do osiągnięcia kwoty będziesz musiał nadrobić różnicę między zabezpieczenia społecznego, emerytur i innych funduszy emerytalnych, które już masz.

Max swoje 401 (k)

Jeśli pracodawca ma 401 (k) lub 403 (b) lub innego planu emerytalnego składki dobrowolne, a ty nie jesteś już uczestniczy, zapisz się już dziś i starają się przyczynić maksymalną dozwoloną przez prawo.

Pamiętaj, że oszczędności podatkowe dotyczące odliczeń będzie złagodzić cios. Jeśli jesteś w połączonej federalnym i stanowym wspornika podatku dochodowego w wysokości 35 procent składki będzie tylko kosztować 65 centów za każdego dolara można umieścić na swoim koncie. Przeglądu i 401k plan emerytalny limitów dla tego roku podatkowego, a także rozważa wnoszenie wkładów „catch-up”.

Jeśli pracodawca odpowiada procent swojego wkładu, to nic nie kosztuje pieniądze, które nigdy nie powinny zrezygnować. Dodaj swoją pracodawcy dopasowanie do własnych składek emerytalnych i będziesz mieć porządek dodatkową sumę około $ +364.000, zakładając, że 50 procent pracodawców mecz, w sumie ponad milion dolarów.

Idź do Roth

Jeśli się poniżej progów dochodowych, można przyczynić się do Roth IRA w uzupełnieniu do 401 (k) lub 403 (b) plan. Wkład nie jest odliczyć od podatku, ale zysk będzie wolna od podatku na emeryturze. Maksymalny wkład do Roth IRA w 2006 roku, jeśli masz poniżej 50 lat wynosi $ 4000 (5000 $, jeśli masz ponad 50). $ 4.000 roku wzrośnie do prawie $ 208.000 na 21 lat w tempie 7 procent zwrotu, a nie będzie winien podatków od jakichkolwiek zarobków w swojej Roth IRA.

Nie jest zbyt zachowawcza

Nawet na 45 lub 50 lat, masz kilka dekad zarobków emerytalne rosną, więc inwestować dużą część w dokładnie zbadane, sprawdzone zapasów, albo jeszcze lepiej, fundusze inwestycyjne.

Rozważmy przemieszczenie lub Downsizing

Jeśli mieszkasz w obszarze o wysokim kosztom utrzymania, przenosząc się do tańszego dziedzinie i inwestuje swoje oszczędności na emeryturę mogłoby mieć duże znaczenie w zdolność zgromadzić piękny skarbonkę.

Jeśli dzieci opuściły gniazdo, a ty nadal mieszka w dużym domu, które zyskało na wartości, należy rozważyć jego sprzedaży i zakupu mniejszego, tańszego domu. Zaoszczędzisz nie tylko na płatności hipotecznych, ale w mniej oczywistych miejscach, takich jak koszty ogrzewania, chłodzenia, ubezpieczenie i naprawy domu, podatki od nieruchomości, itp Można skarpetka wszystkie oszczędności z dala na emeryturę lub wykorzystać niektóre z nich cieszyć się życiem teraz.

Weźmy na drugą pracę

Jeśli martwisz się o kiedykolwiek będąc w stanie zgromadzić wystarczająco dużo pieniędzy na emeryturę, biorąc pod uwagę w drugiej pracy i inwestować swoje zarobki.

Graj broadobraz

Przepisy podatkowe pozwalają teraz te ponad 50 przyczynić się trochę więcej do 401 (k) -Typ planów emerytalnych i IRA, więc mogą zrobić trochę dogania jak oni blisko wieku emerytalnego. Skorzystaj z tego, jeśli masz ponad 50.

Spłatę zadłużenia

Jeśli nosisz tysiące dolarów salda karty kredytowej i płacić minimalne płatności każdego miesiąca, potencjalnych oszczędności emerytalne jedzie bezpośrednio do wystawcy karty kredytowej w postaci odsetek. Płacąc tylko minimalne płatności na kartach kredytowych jest jedną z najgorszych błędów finansowych można zrobić. Rozpoczęcie stosowania w jak największym stopniu do salda karty kredytowej i raz oni opłaciło, rozwiązać zapłacić równowagi w całości każdego miesiąca. Będziesz zaskoczony, jak dużo pieniędzy, to uwalnia się do oszczędności emerytalne w czasie.

Jesteś starszy, gdy zaczniesz poważnie oszczędzania na emeryturę, tym trudniej będzie musiał pracować na niego, ale można to zrobić stosując się do rad powyżej, więc nie pozwól wątpliwości lub zniechęcenie uniemożliwiają począwszy od razu, niezależnie od wieku.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.