Student Guide to Insurance Car

Home » Insurance » Student Guide to Insurance Car

Student Guide to Insurance Car

Jeśli masz szczęście wystarczy, aby prowadzić swój własny zestaw kół podczas studiach, teraz jest czas, aby zrobić trochę pracy domowej na ubezpieczenie samochodu. Nawet jeśli twoi rodzice zadbali o swojej polityki do tej pory, jest to mądry pomysł, aby wiedzieć, co trzeba, aby zachować bezpieczeństwo i prawny raz trzeba uzyskać własne ubezpieczenie samochodu.

W tym podręczniku studenta do ubezpieczenia samochodu, to zajmiemy się podstaw: Zaczniemy mecz dlaczego omijając ubezpieczenie samochodu jest naprawdę (naprawdę, naprawdę ) zły pomysł. Będziemy także dyskutować, czy można zatrzymać się na politykę swoich rodziców, a jeśli nie, to jaki rodzaj pokrycia trzeba i jak zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy, jak to możliwe.

Dlaczego muszę ubezpieczenie samochodu?

Jeśli dokonywania płatności samochodu lub nawet po prostu płacić za zbiornik gazu co tydzień, prowadzenie samochodu prawdopodobnie już wydaje się dość drogie. ubezpieczenie samochodu dodaje kolejny miesięczny rachunek na dodatek, i może to być kuszące, aby pominąć go, aby zaoszczędzić trochę gotówki. Nie rób tego!

Otrzymujemy go: Rzeczy są szczelne. Ale rezygnując ubezpieczenie samochodu jest duży hazard przez kilka wielkich powodów:

 • To chyba nielegalne w danym stanie do jazdy bez ubezpieczenia samochodu. Więc jeśli się naciągnięta i nie mogą stanowić dowodu ubezpieczenia, będziesz przynajmniej twarz stromy grzywny. Można nawet stracić prawo jazdy i samochód.
 • Wypadek może być bardzo kosztowne, bez ubezpieczenia samochodu na pokrycie ciebie. Nawet jeśli po prostu uderzył w drzewo i odejść bez szwanku, bez ubezpieczenia, będziesz musiał zapłacić każdy grosz potrzebny do naprawy swój samochód lub kupić nowy. Ale co, jeśli jesteś ranny – albo zranić kogoś innego? Jeśli masz ubezpieczenie zdrowotne, to cię obejmować, ale gdy jesteś winy w wypadku, że boli innych, może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za ich kosztów leczenia. Będziesz także na haku za szkodę do swojego samochodu, też.
 • Ubezpieczenie samochodu może dać Ci spokój , gdy pojawi się za kierownicą. To z kolei może pomóc stać się bardziej spokojny, pewny siebie kierowca, który znajduje się na niższym ryzykiem dostania się do wypadku.

Jest dobra wiadomość, choć: Ubezpieczenie samochodu nie musi być drogie – istnieje wiele sposobów, aby zaoszczędzić. W rzeczywistości, może nawet być w stanie utrzymać się na polityce twoich rodziców. Będziemy rozwiązania, czy to przypadek dla Ciebie poniżej.

Mogę zostać na samochód polisy ubezpieczeniowej rodziców?

Możesz być chętny do pakietu swoją niezależność finansową, ale to prawdopodobnie większy sens, aby pozostać na samochód polisy swoich rodziców tak długo, jak jesteś uprawniony (i tak długo, jak jesteś gotów). To dlatego, że twoi rodzice są prawdopodobnie uważane sterowniki znacznie niższym ryzykiem niż ty. Z tego powodu, że prawie na pewno będzie tańszy im utrzymać się na ich polityce, niż aby uzyskać własną rękę. Jako bonus, mogą one prawdopodobnie zapłacić za wyższe limity Oznaczałoby to większy zasięg, jeśli były w katastrofie.

Na szczęście, nie ma magiczny wiek gdzie będziesz skopany auto ubezpieczenia twoi rodzice. Ale jeśli chcesz zostać objęte ich polityki, prawdopodobnie będziesz musiał pamiętać o następujących kwestiach:

 • Nie zmienić podstawowy adres. Nawet jeśli do szkoły przez większość czasu, większość ubezpieczycieli pozwoli Ci pozostać na politykę swoich rodziców, czy podstawowy adres nadal jest z nimi.
 • Rodzice powinni być wymienione na ważnych dokumentów związanych z samochodami. Powinny one być na tytuł pojazdu, nie ty. A jeśli finansowanie samochodu, powinny przynajmniej być wymieniony jako współwłaścicieli.
 • Nie się związał. Jeśli zdecydujesz się uciekać jeden weekend z ukochaną uczelni, można uzyskać rozpoczął politykę swoich rodziców, ponieważ nie będziesz już być traktowana jako zależna.

Jaki rodzaj ubezpieczenia samochodów potrzebne?

Jeśli nie można zatrzymać się na politykę swoich rodziców, nie zbyt nieprzyjemny. Pierwsze ofertę na ubezpieczenie samochodu może być mylące, ale to nie musi być. Będziemy przyjrzeć głównych rodzajów ubezpieczenia samochodu i przykryć co trzeba, dlaczego i ile.

Odpowiedzialnością (obrażeń ciała / uszkodzenie mienia)

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest wymagane przez prawo w prawie każdym państwie. Obejmuje ona ciebie, gdy jesteś winy w wypadku, który rani kogoś innego (cielesnej odpowiedzialności uraz), uszkodzenia cudzego samochodu (odpowiedzialność uszkodzenia mienia), albo jedno i drugie.

Kiedy masz ubezpieczenie samochodu cytat, kwota ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, które jest zawarte zostaną napisane tak: 25/50/25. To ile masz zasięg, w tysiącach, o trzy rzeczy: uszkodzenie ciała odpowiedzialność za osobę (w tym przykładzie, $ 25.000), uszkodzenie ciała odpowiedzialność za wypadek ($ 50,000), a odpowiedzialność uszkodzenia mienia ($ 25.000).

Czy muszę go? Absolutnie. Jest to rdzeń ubezpieczenie samochodu, a coś nie można nie można pominąć. Więc ile trzeba?

Każdy stan New Hampshire z wyjątkiem wymaga pewnej minimalnej kwoty ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Można znaleźć wymagania Twojego państwa w tej tabeli przez Instytut Informacji Ubezpieczeniowego (III) . Ubezpieczyciel nie będzie można kupić mniej niż minimum państwowej.

Jednak eksperci nie zalecają tylko coraz Państwowej minimalną kwotę, gdyż może to przynieść odwrotny skutek, jeśli pojawi się w złym wypadku. rachunki szpitalne, mimo wszystko, są notorycznie drogie – i tak jest zastąpienie czyjejś mercedesa.

Chociaż może nie mają wiele środków do ochrony jako student, należy jeszcze uzyskać cokolwiek można racjonalnie pozwolić powyżej minimum państwowej. Jeśli to nie jest dużo (lub cokolwiek) inne niż pokrycia goły, należy zdecydować się na bardziej po przejściu, użerać że dobrze płatną pracę, lub kupić dom.

Comprehensive Coverage

Kompleksowy zakres rozpoczyna się, jeśli Twój samochód jest uszkodzony przez coś innego niż wypadek – pomyśl szkody burza, kradzieży lub wandalizmu. Więc jeśli ktoś rozbija okna samochodu w pijackim wściekłości po wielkim meczu piłki nożnej, kompleksowy dba o koszty wymiany.

Czy muszę go? Może. Jeśli samochód jest stosunkowo nowy, jesteś prawdopodobnie będzie chciał kompleksową ochronę – a jeśli jesteś dokonywania płatności samochód, prawdopodobnie będziesz zobowiązany ją mieć. Zasadniczo, jeśli Twój samochód jest wyniosły i nie można łatwo wyjść i kupić taki, który jest podobny, będziemy chcieli kompleksową ofertę.

Z drugiej strony, jeśli nadal prowadzenia tego starego clunker twoi rodzice się za pierwszy samochód, wszechstronny zasięg będzie zapewne przesadą. Po tym wszystkim, po dodaniu się na cenę ubezpieczenia i zapłacić odliczeniu, może być w stanie dostać inny używany samochód – może nawet jeden z mniejszą liczbą mil na liczniku.

Kiedy zdecydować się na kompleksową ochronę, nie wybiorą określonej kwoty ubezpieczenia jak zrobić z odpowiedzialności. Zamiast tego, można wybrać odliczeniu – to kwota, jaką płacisz przed swoimi kopnięć pokrycia w Może to być jak najmniej 100 $ lub aż 2000 $.. Jeśli masz $ 500 odliczeniu i szkoda wynosi do $ 1,200, płacisz $ 500 i firma ubezpieczeniowa pokryje $ 700.

Wyższy odliczeniu pozwoli Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy na pokrycie, ale należy zdecydować się tylko na ilości, że można wygodnie zapłacić.

Collision Coverage

Kolizja pokrywa koszty mocowania swój samochód, gdy jesteś w wypadku. (Pamiętaj, odpowiedzialności uszkodzenia mienia obejmuje tylko te koszty samochodu czyjeś gdy jesteś w błędzie.) Podobnie jak wszechstronny, można wybrać kosztu uzyskania pokrycia kolizji. Wyższe udziały własne oznacza niższą i vice versa stopy.

Czy muszę go? Znowu, może. Jeśli masz nowszy samochód i zdecydowaliśmy, aby uzyskać kompleksową ofertę, na pewno będziesz chciał dostać kolizji, too. Jeśli zdecydowaliśmy się kompleksową ochronę, ponieważ samochód nie jest już tak dużo warta, prawdopodobnie można bezpiecznie zrezygnować kolizji, too.

Nieubezpieczony / underinsured Motorist

Nieubezpieczonych i / lub underinsured pokrycie kierowca jest inna forma ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. W tym przypadku stosuje się, gdy ubezpieczony lub underinsured kierowca ponosi winy w wypadku, utrudniając, aby dostać swoje rachunki związane zderzeniowe-paid. Niektóre państwa wymagają tego rodzaju ubezpieczenia, które będzie ogólnie uzyskać w kwocie równej swojej polityki regularnego odpowiedzialnością.

Czy muszę go? Tak, jeśli Twój stan wymaga. Nawet jeśli to nie jest przypadek, że nadal go polecić.

Prawdę mówiąc, jest to jeden z największych połączeń wyroku w ubezpieczenie samochodu. Ale pomyśl o tym: Ponad 12% kierowców w całym kraju nie mają ubezpieczenia samochodu , zgodnie z III. To może być bezpiecznie założyć, że liczba ta jest wyższa wśród studentów z napiętych budżetów. Jeśli jesteś w wypadku z jednym z nich, będziesz zadowolony zapłacił nieco więcej dla tego pokrycia.

Płatności medyczne / Personal Injury Protection

Ponownie, ubezpieczenie odpowiedzialności uszkodzenie ciała u podstaw swojej cytat odnosi się do innych, gdy jesteś winy w wypadku. Płatności medyczne lub osobistej ochrony pokrycia szkody pomaga pokryć własne rachunki (lub tych z pasażerów), jeśli jesteś ranny w katastrofie.

Czy muszę go? Prawdopodobnie nie, jak długo jesteś objęty dobry plan ubezpieczeń zdrowotnych. Pamiętaj, że możesz zazwyczaj pozostają na ubezpieczenie zdrowotne swoich rodziców aż do wieku 26 lat, nawet jeśli nie jesteś na utrzymaniu.

Jak mogę zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu?

Wiele czynników wchodzić co zapłacisz za ubezpieczenie samochodu. Niestety, jeden z biggies jest twój wiek. Kiedy jesteś poniżej 25 roku życia, będzie zazwyczaj zapłacić więcej za ubezpieczenie samochodu, bo jesteś na większe ryzyko dostania się do wypadku i złożenia wniosku.

Średni roczny koszt ubezpieczenia samochodu dla 21-latek w 2015 roku było $ 3.620, według badań przeprowadzonych przez Value Penguin . Ała. (Jeśli potrzebują powodu, żeby objąć proces starzenia się, rozważ to: Ta liczba spada do $ 2.078 kiedy jesteś 30.)

Pozostałe informacje demograficzne, takie jak to, czy jesteś mężczyzną czy kobietą, gdzie mieszkasz i czy jesteś singlem czy żonaty będzie również wpływać na stopę. Niestety, chłopcy miejskie: W ogóle, karty są ułożone przeciwko najwyższa młodych, samotnych mężczyzn, którzy mieszkają w gęsto zaludnionych obszarach.

Nie można zmienić te podstawy, ale istnieje wiele innych sposobów, można zmniejszyć rachunek za ubezpieczenie samochodu. Będziemy przedstawić kilka z nich poniżej.

Rabaty, zniżki, rabaty i inne

firmy ubezpieczeniowe auto są gotowi wbić dużo pieniędzy off cenę ubezpieczenia dla różnych powodów. Nie wstydź temat z prośbą o kompletnej listy, ponieważ niektóre z nich mogą nie być publikowane.

Oto niektóre z najprostszych zniżek, aby wykorzystać jako student:

 • Zniżka dobrym uczniem: Czy jesteś poniżej 25 roku życia? Czy jesteś studentem w pełnym wymiarze czasu z bardzo dobrymi ocenami? Prawdopodobnie będziesz ubiegać się o dobre zniżki studenckiej. Kryteria będą się różnić w zależności od firmy ubezpieczeniowej, ale zazwyczaj trzeba przynajmniej średnią punktową 3,0 stopnia. W pewnych okolicznościach może być również w stanie określić, czy jesteś na liście rolka honorowej lub dziekana, lub jeśli masz wysokie znormalizowane wyniki testów.
 • Resident zniżki studenckie: Może jesteś uczęszczać do szkoły z dala od domu i nie planujemy pojechać z wyjątkiem, gdy wrócisz do wizyt. Twoja firma ubezpieczeniowa daje wielką szansę na to, ponieważ jazda mniej znaczy istnieje mniejsza szansa, dostaniesz się do wypadku.
 • Bezpieczne zniżka kierowca: Nigdy nie byłem w wypadku? Nigdy nie dostał bilet? Kryteria będą się różnić od ubezpieczyciela do ubezpieczyciela, ale prawdopodobnie będziesz mieć prawo do zniżki bezpiecznym kierowcą.
 • Zapłać w pełni automatyczny / dyskonta płatności: Jeśli jesteś gotów zapłacić za sześć miesięcy lub rok ubezpieczenia samochodu z góry, ubezpieczyciel może dać zniżkę. To samo, jeśli zarejestrujesz się do automatycznych płatności – tylko upewnij się śledzić na własną rękę i mieć wystarczającą ilość pieniędzy w dowolnym koncie, że firma ubezpieczeniowa może czerpać z.
 • Jazda zniżkę szkoły: Jeśli nie jest już wymagane w danym stanie, aby uzyskać licencję, biorąc obronną klasę jazdy może oznaczać duży rabat od ubezpieczyciela. Zdarza się, że przy takiej klasy może również zachować swoje ubezpieczyciela od podnosząc stopy po dostać bilet. Aby znaleźć defensywną klasę jazdy, sprawdzić z podziałem swojego państwa pojazdów silnikowych; są one często utrzymywane i zazwyczaj wymagają tylko czterech do ośmiu godzin czasu.
 • Antykradzieżowy zniżka: Czy Twój samochód posiada alarm lub inne elementy zabezpieczające przed kradzieżą, takie jak elektroniczny immobilizer? Prawdopodobnie można dostać zniżkę.
 • Sprzęt ochronny zniżka: Twój samochód może wyposażone w funkcje bezpieczeństwa, takie jak poduszki powietrzne, system ABS, światła do jazdy dziennej, lub zmotoryzowanych pasów bezpieczeństwa. Wszystkie z nich może oznaczać, płacisz mniej za ubezpieczenie samochodu.
 • Wczesne podpisanie zniżka: Jeśli robisz zakupy na ubezpieczenie samochodu z wystarczająco dużo czasu przed bieżących uchybień politycznych (powiedzmy, miesiąc), niektórzy ubezpieczyciele daje niewielką zniżkę ponieważ nie czekać do ostatniej chwili.
 • Stwardnienie polityka zniżka: Jeśli mieszkasz poza kampusem, ubezpieczenie najemców jest mądre posunięcie, aby chronić swoje rzeczy. (Jeśli jesteś studentem w pełnym wymiarze czasu poniżej 26, która mieszka na terenie kampusu, jesteś prawdopodobnie objęte ubezpieczenia domów swoich rodziców). Przejdź przez tę samą firmę dla najemców i ubezpieczenia samochodu, a może złapać zniżkę do wiązania swojej polityk.
 • Dane śledzenia Rabat: Niektórzy ubezpieczyciele oferują zniżki początkową, jeśli zarejestrujesz się użyć małego urządzenia, które śledzi swoje nawyki jazdy. Jeżeli urządzenie nagrywa dobre nawyki jazdy, można zaoszczędzić jeszcze więcej. Jednak druga strona może być również prawdziwe. Na przykład, jeśli zapisy Snapshot progresywny jest bardziej ryzykowne zachowania podczas jazdy, takie jak częste gwałtownego hamowania, twoja stopa może wzrosnąć. Pamiętaj, aby sprawdzić szczegóły dotyczące programu swojego ubezpieczyciela, zanim się zarejestrować.

Wybierz swoją jazdę mądrze

Być może już chugging razem w rdzy wiadro wystarczająco długo, a myślisz o modernizacji. Typ samochodu wybrać może mieć duży wpływ na stawki ubezpieczenia, więc wybrać mądrze.

Ogólnie rzecz biorąc, każdy samochód, który może pójść bardzo szybko sprawi, że ubezpieczenie naprawdę drogie, więc rozważyć, czy zaimponować znajomym naprawdę warto premia. To samo dotyczy luksusowych przejażdżek, jeśli masz szczęście wystarczy, aby mieć pieniądze na nich.

Trzymanie się pojazdów, takich jak rodziny z dziećmi sedanów i SUV może nie mieć dużo seksapilu, ale pomoże utrzymać stawki ubezpieczenia samochodu na jak najniższym poziomie.

Jeśli masz swój wzrok na konkretnej marki i modelu, można zorientować się, co możesz zapłacić poprzez sprawdzenie tej bazy danych w Insure.com.

Przejdź na wyższy odliczeniu

Kiedy masz ubezpieczenie samochodu, niektóre części swojej polityki będzie wymagać, aby wybrać odliczeniu. To eleganckie określenie na to, co będzie trzeba zapłacić przed firma ubezpieczeniowa auto odbiera resztę karcie. Na przykład, jeśli masz $ 500 odliczeniu na pokrycie kolizji i kwot Uszkodzenie $ do 3000 będziesz musiał zapłacić $ 500 w kierunku swoich napraw samochodów po wypadku przed swoimi kopnięć ubezpieczeniowych i obejmuje pozostałe $ 2,500.

Możesz wybierać spośród szerokiej gamy odliczeniami – zazwyczaj tak niskie, jak 100 $ lub nawet $ około 2000 jeszcze bardziej. Wybór wyższej odliczeniu będzie oznaczać niższe stawki, ponieważ zgadzasz się ponieść więcej obciążeń w przypadku złożyć reklamację.

To sprawia, że ​​wyższy odliczeniami w prosty sposób zaoszczędzić na miesięcznych premii. Ale należy wybrać tylko wysoki odliczeniu, jeśli masz oszczędności (zarówno własne, a może zaliczkę z Banku mamy i taty) w celu pokrycia tego mocny rachunek, jeśli trzeba po katastrofie. W przeciwnym razie będziesz starają się zeskrobać razem te środki już podczas stresujących sytuacji.

Nadaj Koła odpoczynek

Gdy pojawi się cytat ubezpieczenie samochodu, ubezpieczyciel poprosi przybliżeniu ile mil jazdy każdego roku. Powód jest prosty: Im mniej jedziesz, tym mniejsza szansa, twój samochód będzie skończyć owinięty wokół słupa telefonicznego.

Kilka trybu życia może pomóc prowadzić mniej, a więc płacić mniej za ubezpieczenie samochodu:

 • Czy iść do szkoły w większym mieście z dobrym systemu tranzytowego masowej? Zdecydować się na autobusie lub metrze na samochodzie.
 • Można przenieść blisko do kampusu, czy ruszać w akademikach? Będziesz wyciąć w dół na przebieg.
 • Jeśli użerać pracę w niepełnym wymiarze godzin lub stażu, można przejazdy z przyjaciółmi, którzy pracują w pobliżu? Zaoszczędzisz na ubezpieczenie samochodu – i zrobić matka natura trochę szczęśliwsi, too.

Bądź ostrożny z tworzyw sztucznych

Być może niedawno dostał swoją pierwszą kartę kredytową, i to wypala dziurę w kieszeni: Nagle, że drogi obiad z przyjaciółmi wygląda o wiele bardziej atrakcyjne niż kolejnej nocy ramen. To zrozumiałe, ale należy być ostrożnym.

Przed rozpoczęciem przesuwając się burza z karty kredytowej, zrobić krok wstecz i pomyśleć. Jesteś po prostu zaczynają budować swój kredyt, który może mieć wpływ na całą masę swojego życia finansowego w przyszłości – wszystko z jakiego rodzaju kredyt samochodowy kwalifikują się do tego, czy można uzyskać pożądany nowego mieszkania. Złych kredytów może nawet zniszczyć swoje szanse na uzyskanie zatrudniony do wymarzonej pracy.

I tak, kredyt może nawet wpływać na to, co płacisz za ubezpieczenie samochodu. To dlatego, że ubezpieczyciele mają dane pokazujące, że ludzie ze złych kredytów są bardziej prawdopodobne, aby złożyć wniosek i koszt ich pieniądze.

Morał historii? Użyj kredytu odpowiedzialnie, płacenie rachunków na czas co miesiąc. Staraj się nie dostać się do nawyku prowadzenia równowagi, albo – odsetki można dodać szybko, zatapiając cię w głąb długu zanim jeszcze uświadomić sobie, co się dzieje.

Gdzie mogę znaleźć najlepszy samochód ubezpieczenie?

Po pierwsze, trochę odetchnąć z ulgą: Prawdopodobnie nie mają rozmawiać z agentem ubezpieczeniowym, chyba że chcesz. Te dni, można łatwo dostać ofert ubezpieczenia samochodu on-line, a proces ten trwa zwykle tylko kilka minut z każdej ubezpieczyciela. (Jeśli to nadal brzmi jak dużym zaangażowaniem czasu, to warto. Twoja ocena może się bardzo różnić od firmy do firmy Zawsze opłaca się rozejrzeć, zwłaszcza jeśli chodzi o ubezpieczenie samochodu).

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.