Študentské pôžičky verzus Kreditné karty: Ktorý by ste mali splatiť ako prvý?

Home » Uncategorized » Študentské pôžičky verzus Kreditné karty: Ktorý by ste mali splatiť ako prvý?

Student Loans vs. Credit Cards: Which Should You Pay Off First?

Študentských pôžičiek a kreditných kariet sú dva z najrozšírenejších typov konaných dlhu – a dvaja z najťažších splácať. Zamerať sa na jednej dlhu v dobe je najúčinnejší spôsob, ako splatiť viac dlhov. Pri použití tejto stratégie, budete robiť veľké, paušálne platby len na jednu konkrétnu dlhu a minimálnych platieb na všetkých ostatných. Zistiť, či sa oplatí študentské pôžičky alebo kreditnej karty ako prvý môže byť ťažké.

Než začnete pracovať na agresívne vypláca oba typy dlhu, uistite sa, že ste aktuálne informácie o platbách na všetkých vašich účtoch. To neprospieva vám úplne ignorovať platby na jednej dlhov, takže si môže vyplatiť druhú. Nielen, že bude zaostávať bolieť kreditnej skóre, bude to tiež sťaží dohnať a z vášho účtu.

Zvážiť, či platiť študentské pôžičky alebo kreditnej karty ako prvý, budeme postaviť dlhy voči sebe v niekoľkých dôležitých kategóriách splácania. Ďalej len “smoliar” v každej kategórii dostane bod. Dlh s najvyšším počtom bodov na konci je ten, ktorý by mal platiť ako prvý. Jedná sa o splácanie faktory, aby zvážila:

  • dôsledky nezaplatenie
  • Schopnosť mať dlh zrušený
  • flexibilita Vrátenie
  • Ľahké doháňa na splatnosti zostatky
  • Dlhodobá náklady na dlh
  • Celkom zostatky
  • Ľahkosť zapožičanie is dlhom

neplatenie Dôsledky

Obaja študentské pôžičky a kreditné karty sú typu nezabezpečeného dlhu.

To znamená, že neexistuje žiadna záruka viazaná na dlh ako u hypotéky alebo auto úver. Ak ste pozadu na vaše platby, veriteľ alebo veriteľ nemôže automaticky prevzala niektoré z vášho majetku na uspokojenie pohľadávky. Existuje výnimka s federálnou študentské pôžičky. V niektorých prípadoch, vaše federálnej vrátenie dane môže byť držaný tak, aby spĺňali nezaplatené federálnej študentské pôžičky.

Non-platba na oba typy dlhu bude mať vplyv na vašej kreditnej skóre. Po niekoľkých mesiacoch zmeškané platby, veriteľ alebo veriteľ môže najať vyberači dlhov tretej strany usilovať o dlhu. Môžete byť žalovaný pre splatnosti dlhov a súd môže viesť k rozhodnutiu proti vám. S rozsudkom, môže súd udeliť mzdové zablokovanie alebo poplatok banke. Táto cesta kolekcia sa môže stať po splatnosti kreditnej karty alebo platieb študentské pôžičky.

Verdikt : Možnosť mať vrátenia daní prijaté robí neplatenie študentské pôžičky o niečo horšie. Študentské pôžičky získať miesto v tomto kole.

The Score : Študentské pôžičky: 1, Kreditné karty: 0

Schopnosť Zrušte dlh

Jeden z najväčších rozdielov medzi študentské pôžičky a kreditné karty je relatívna jednoduchosť s dlhu vypúšťané v konkurze. Je možné mať študentské pôžičky dlhu vypúšťané do konkurzu, ale dôkazné bremeno je tvrdšia. Je potrebné preukázať, že zaplatenie dlhu viedlo k životu pod minimálnou životnú úroveň, že ste schopní vykonávať platby pre významnú časť svojej doby splácania, a že ste už (neúspešne) snažil sa prísť platobný plán s veriteľmi. Táto úroveň dôkazu nie je zvyčajne potrebné za to, že dlhy z kreditných kariet vypúšťané v konkurze.

Niektoré študentské pôžičky nárok na odpustenie programov, ktoré zruší niektoré alebo všetky dlhu. Tento druh odpustenie dlhu nie je k dispozícii s kreditnými kartami. V niektorých prípadoch, Vydavatelia platobných kariet môže zrušiť časť zostatku ako súčasť dohody o urovnaní, ktorú vyjednávanie. Avšak, tieto typy dohôd o urovnaní nie sú bežné, sú zlé pre váš úver, a sú zvyčajne len robil s splatnosti účtov kreditných kariet. Ak je váš účet v dobrom stave, bude vydavateľ vašej kreditnej karty nebude baviť dohodu o urovnaní.

Verdikt : Študentské pôžičky môže byť odpustené a vypúšťané do bankrotu (v určitých situáciách). Kreditné karty stratiť túto kategóriu od jediných volieb pre zrušenie dlhu – konkurzoch a vyrovnanie dlhu – sú obaja škodlivé pre vašej kreditnej skóre. tak škodlivé pre vašej kreditnej skóre.

The Score : Študentské pôžičky: 1, kreditné karty: 1

vrátenie Flexibilita

možnosti splácania študentské pôžičky sú oveľa flexibilnejšie ako tie, k dispozícii u kreditných kariet. Veritelia často majú viac splátkových kalendárov si môžete vybrať na základe vašej platobnej schopnosti. Napríklad väčšina veritelia ponuku plán splácania príjmu, ktorá dokáže meniť na základe vašich príjmov a výdavkov. Zhovievavosti a odklad tiež možnosti váš veriteľ môže byť rozšírená na vás, či sa vám nedarí, aby vaše platby, alebo ak sa chcete prihlásiť v škole znova.

Kreditné karty majú nízku minimálnu platbu, ktoré je nutné vykonať každý mesiac, aby sa vaše kreditné karty v dobrom stave. Voliteľne môžete zaplatiť viac, než je minimum splatiť zostatok skôr.

Ak nie ste schopní dovoliť váš minimálna platba kreditnej karty, nemáte veľmi veľa možností. Niektorí vydavatelia kreditných kariet ponúkajú utrpenia programy, ktoré znižujú svoje úrokové sadzby a mesačné platby. Bohužiaľ, tieto programy sú často k dispozícii len v prípade, že ste už zaostáva o svojich platbách. Spotrebiteľské úvery poradenstvo je ďalšia možnosť pre správu platby z vašej kreditnej karty. Avšak, môžete pobozkať svoje kreditné karty na rozlúčku (aspoň dočasne) Ak zadáte riadenie dlhu plánu s kreditnou poradenské agentúry.

Verdikt : Študentské pôžičky majú viac možností splácania, ktoré si môžete vybrať zo závislosti na vašej finančnej situácii. Vzhľadom k tomu, kreditné karty majú menej flexibilné možnosti splácania, mali by ste venovať najprv vypnúť.

The Score : Študentské pôžičky: 1, Kreditné karty: 2

Doháňajú na zmeškaniu zostatkov

Máte viac možností pre doháňa na splatnosti platby študentské pôžičky. Váš veriteľ môže byť schopný spätne uplatniť zhovievavosť k svojmu účtu a v podstate zrušiť všetky svoje skôr zabudnutú platbu. Veriteľ môže mať tiež možnosť pridať čiastku po splatnosti späť do vášho úveru a prepočítať svoje mesačné platby. Aj keď to môže mať za následok vyššie mesačné platby, to vám dohnali.

Akonáhle ste pozadu o platby z vašej kreditnej karty, zvyčajne budete musieť zaplatiť celý plný nesplatené pohľadávky, aby váš bežný účet znova. Tiež, akonáhle váš účet kreditnej karty je účtovaný-off, neexistuje možnosť, aby bol znovu prúd a pokračovať v platbách. S študentské pôžičky v predvolenom nastavení, váš veriteľ vám môžu umožniť rehabilitovať svoje pôžičky, aby opäť aktuálne.

Verdikt : Vzhľadom na to, že je to ťažšie dohnať splatnosti zostatky kreditných kariet a vydavateľmi kreditných kariet sú menej zhovievavý, mali by ste sa zbaviť týchto zostatkov ako prvý.

The Score : Študentské pôžičky: 1, Kreditné karty: 3

Ktorý dlhu stojí viac?

Kreditné karty úrokové sadzby sú spravidla vyššie ako študentské pôžičky úrokové sadzby, čo znamená tento dlh je drahší. Napríklad $ 10,000 študentské pôžičky na 6,8 percent RPMN zaplatil viac ako 20 rokov by stálo $ 8.321 v záujme. Rovnováha karta $ 10,000 úver na 17 percent apríla zaplatil viac ako 20 rokov by stálo $ 25.230 v záujme! A to za predpokladu, že obe úrokové sadzby zostávajú nemenné po celú tú dobu. Záujem náklady dlhodobo stúpa, ak zvýšenie úrokovej sadzby.

Tam môže byť trochu z nahor k plateniu študentské pôžičky dlhu – daňové výhody. Študent úroky z úveru je vyššie radový daňový odpočet, ktorý znamená, že si môžete vziať na odpočet, aj keď nemáte rozpísať svoje odpočty. Vaše daňové spracovateľa a vám môže poskytnúť viac informácií o tom, ako študentské pôžičky záujem môže mať prospech svojich daní.

Záujem o platobných kartách nie je daňovo uznateľné, ak ste použili kreditnú kartu výhradne na výdavky škôl. Budete musieť uchovávať podrobné záznamy o tom, ako ste použili svoje kreditné karty a výšku úrokov, ktorú zaplatíte každý rok.

Verdikt : Kreditné karty stálo väčší záujem a nie je okrajový prínos pre platenie úrokov. Kreditné karty stratiť túto.

Študentské pôžičky : 1, Kreditné karty: 4

Celková suma každého dlhového

Je zvyčajne jednoduchšie splatiť svoje zostatky kreditnej karty, pretože sú pravdepodobne nižšie ako u zostatkov na svojich študentských pôžičiek. Ak chcete vyradiť dlhy rýchlo so zameraním na splácanie vašej kreditnej karty vám umožní vyradiť niektoré účty rýchlo. Týmto spôsobom budete mať menej platieb, aby každý mesiac.

Verdikt : Pokiaľ ide o veľkosť dlhu, je to nerozhodne, pretože to závisí na veľkosti vášho rovnováhe s každým dlhu. Ani dlh dostane bod.

The Score : Študentské pôžičky: 1, Kreditné karty: 4

Ako Veritelia Vnímať dlh

Študentské pôžičky dlh je často považovaný za “dobrý dlh”, pretože študentské pôžičky dlh môže indikovať investície do vašej budúcnosti. To znamená, že ste získali vzdelanie na úrovni, ktoré vám umožní zarobiť viac peňazí. Keď hľadáte novú pôžičku alebo kreditnú kartu, ktorú budú študentské pôžičky dlh nezapočítava ako silne proti vám ako kreditné karty dlhu, ktorý je považovaný za zlý dlh.

Že to neznamená, že študentské pôžičky dlh nebude nikdy ublížiť. Je možné mať tak vysokú čiastku študentského úveru dlhov, ktoré si nemôžete dovoliť žiadne ďalšie úverové záväzky. Avšak, veritelia sú trochu miernejšie s študentské pôžičky dlhu, než s dlhy z kreditných kariet, pokiaľ ide o schvaľovanie za veľkých úverov, ako sú hypotéky alebo auto úver.

Verdikt : Kreditné karty stratí tento bicykel, pretože je to ťažšie získať schválený pre nové kreditnej karty alebo úvery s kreditnou kartou dlhu.

The Score : Študentské pôžičky: 1, Kreditné karty: 5

Takže Ktorý Dlh Ak splácate ako prvý?

V porovnaní s kreditnými kartami, jediným dôvodom pre prvé spláca svoje študentské pôžičky je, aby sa zabránilo predvolené úver, ktorý môže viesť k mať svoje vrátenie dane prijatá. Avšak, pokiaľ ide o náklady dlhu, možnosti splácania a ďalších dôležitých faktorov, splatiť svoje kreditné karty je výhodnejšie. Akonáhle ste knock out svoje dlhy z kreditných kariet, môžete použiť všetky platby k zbaviť svojich študentských pôžičiek.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.