Sužinokite, kaip Infliacija įtakoja jūsų banko sąskaitą

Home » Banking and Loans » Sužinokite, kaip Infliacija įtakoja jūsų banko sąskaitą

Sužinokite, kaip Infliacija įtakoja jūsų banko sąskaitą
Infliacija atsitinka, kai kainos didėti laikui bėgant. Jeigu jūs kada nors girdėjote žmones kalbėti apie mažos kainos ankstesniais dešimtmečiais, jie netiesiogiai apibūdina infliaciją. Vis dėlto, infliacija gali būti sunku prasmės, ypač kai ji ateina į savo finansus valdyti. Jei infliacija įkaista per ateinančius metus, galima tikėtis kelis rezultatus:

  • Mažiau perkamoji galia dėl pinigų jūs išgelbėti
  • Augančios palūkanų normos taupomosios sąskaitos, indėlių sertifikatai (CD) ir kiti produktai
  • Paskolų mokėjimai “jausmas” labiau prieinamos per ilgą laiką

Dėl perkamosios galios sumažėjimo

Infliacija daro pinigus mažiau vertinga. Rezultatas yra tai, kad vienas doleris perka mažiau nei anksčiau ir kiekvienais metais, taip prekės ir paslaugos  atsiranda  brangiau, jei jūs tiesiog pažvelgti pasiūlyta kaina doleriais. Infliacijos pakoreguotas išlaidų gali likti tas pats (ar jis gali), bet dolerių numeris užtrunka pirkti elementas vis dar keičia.

Kai jums sutaupyti pinigų ateičiai, jums tikimės, kad jis galės nusipirkti bent tiek, kiek ji perka šiandien, bet tai ne visada. Laikotarpiais didelės infliacijos, tai logiška manyti, kad viskas bus brangiau kitąmet, nei jie yra šiandien, todėl nėra paskata išleisti savo pinigus dabar, o ne ją taupyti.

Bet jūs vis dar reikia taupyti pinigus ir išlaikyti pinigus kasoje, nors infliacija grasina griauti jūsų santaupų vertę. Jūs akivaizdžiai reikia jūsų mėnesio išlaidų pinigus grynais, ir tai taip pat yra gera idėja, kad neatidėliotinos pagalbos fondų saugioje vietoje, pavyzdžiui, banko ar kredito unijos.

Pakilus palūkanų normoms

Geros naujienos yra tai, kad palūkanų normos yra linkusios kilti laikotarpiu infliacijos. Jūsų bankas gali nemokėti didelio susidomėjimo ir šiandien, tačiau jūs galite tikėtis savo metinę procentinę išeigą (terapija) iš taupomųjų sąskaitų ir CD gauti patrauklesnė.

Taupomosios sąskaitos ir pinigų rinkos sąskaitos tarifai turėtų judėti gana greitai, kaip normos didės. Trumpalaikės CD (6-12 mėnesių, pavyzdžiui), taip pat gali reguliuoti. Tačiau ilgalaikiai CD normos tikriausiai nebus judintis, kol tai aišku, kad infliacija atvyko ir kad normos išliks kurį laiką.

Kyla klausimas, ar šios normos didinimas yra pakankamai neatsilikti nuo infliacijos. Idealiame pasaulyje, jūs bent pertrauka net ir savo santaupas augtų taip greitai, kaip kainos didės. Iš tikrųjų, kainos atsilieka infliacijos ir pajamų mokestis nuo palūkanų uždirbti reiškia, kad jūs tikriausiai  prarasti  perkamąją galią banke.

Taupymo strategijas siekiant padidinti infliaciją

  • Laikyti galimybėmis: Jei manote, kad normos pakils greitai, tai gali būti geriausia laukti įdėti pinigus į ilgalaikes CD. Arba galite naudoti laddering strategiją, siekiant išvengti blokavimo-ne žemas lygis, nes sunku prognozuoti laiką ir greitį (taip pat kryptį) būsimų palūkanų normų pokyčių.
  • Apsipirkti? Auga norma aplinka taip pat yra geras metas užmesti akį iš geresnių pasiūlymų. Kai kurie bankai reaguos su didesnių palūkanų normų greičiau nei kiti. Jei jūsų bankas yra lėtas, tai gali būti verta atidaryti sąskaitą kitur. Dabar bankai yra visada geras pasirinkimas uždirbti konkurencingas taupymo normos. Bet atsiminkite, kad darbo užmokesčio skirtumas, tikrai turi būti reikšmingas jums išeiti į priekį: Perėjimas bankai užima daug laiko ir pastangų, ir jūsų pinigai gali ne uždirbti jokių palūkanų, o juda tarp bankų. Be to, bankas su  geriausiais  normų pokyčiams, nuolat-svarbus dalykas yra tai, kad jūs gaunate už konkurencingą kainą. Keitimas bankai bus labiausiai jausmą su ypač dideliais sąskaitų likučių ar reikšmingų skirtumų palūkanų normų tarp bankų. Su nedideliu sąskaitą ar nepilnametis kurso skirtumo, tai tikriausiai ne verta savo laiką judėti.
  • Ilgalaikio taupymo: Ar kai planavimo įsitikinti, kad jūs turite teisę sumas į dešinę tipų sąskaitas. Banko sąskaitos yra geriausias pinigų, kad jums reikia ar gali prireikti artimiausiu ir vidutinės trukmės laikotarpiu. Jei jūs prarasite perkamosios galios dėl infliacijos tiek, tai kaina, kurią mokate už tai, kad neatidėliotinos pagalbos fondas-ir kad gali būti maža kaina sumokėti. Pasitarkite su finansinio planavimo išsiaiškinti, kas, jei kas nors, jūs turite daryti su ilgalaikio pinigų.

Paskolos ir infliacija

Jei esate susirūpinęs dėl infliacijos, galbūt kažkiek paguodą iš žinant, kad ilgalaikės paskolos iš tikrųjų galėtų gauti labiau prieinamos. Jeigu paskola mokėjimas kelis šimtus dolerių jaučiasi pinigų šiandien daug, tai bus ne jaustis kaip gana tiek, kiek per 20 metų.

  • Ilgalaikės paskolos: Darant prielaidą, kad jūs neketinate mokėti savo paskolas nuo anksti, paskolos studentams, kad gauti atsipirko per 25 metų ir 30 metų fiksuotų palūkanų hipotekos turėtų gauti lengviau valdyti. Žinoma, jei jūsų pajamos nepavyksta pakilti su infliacija ar jūsų mokėjimai padidėjimas, jums iš tiesų bus blogesnė. Be to, mažinant skolą retai bloga idėja, nes jūs vis dar mokėti palūkanas per visus tuos metus, jei norite išsaugoti paskolą vietą.
  • Kintama palūkanų norma paskolos: Jei palūkanų norma nuo jūsų paskolų pokyčius per tam tikrą laiką, yra tikimybė, kad jūsų lygis išaugs laikotarpiais infliacijos. Kintama palūkanų norma paskolos turi palūkanų normas, kurios remiasi kitų normų (LIBOR, pavyzdžiui). Didesnis kursas negalėjo sukelti didesnės būtinosios mėnesinio mokėjimo, todėl reikia paruošti mokėjimo šoko jeigu infliacija susitvarko.
  • Fiksavimo normos: Jei planuojate skolintis greičiau, bet jūs neturite tvirtų planų, reikia žinoti, kad kainos gali būti didesnis, kai jūs galų gale kreiptis dėl paskolos ar spyna norma. Jei tai atsitiks, jums reikia mokėti daugiau kiekvieną mėnesį. Palikite šiek tiek kraipyti kambarį savo biudžetą, jei jūs perkate didelės vertės elemento, kad jums pirkti kredito. Norėdami suprasti, kaip palūkanų normos daro įtaką jūsų mėnesio mokėjimo ir palūkanų išlaidas, paleisti keletą paskolų skaičiavimus su skirtingais tempais.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.