Tam Kötü Kredi nedir?

Home » Uncategorized » Tam Kötü Kredi nedir?

Tam Kötü Kredi nedir?

Biz Kredi hakkında konuşurken – iyi kredi veya kötü kredi olabilir – tröst işlerinin düzeyi sizden ödünç parayı ödemek alacağınızı var. İşte biz kötü kredi ve ne kötü kredi varsa yapabileceğiniz ne demek olduğunu ele alacağız.

Tam Kötü Kredi nedir?

Kötü kredi yeni kredi onay almak için kredi anlaşmaları ve yetersizlik yetişmek için bir geçmiş başarısızlıkları anlatılır. Bu onları hiç ödedim eğer zamanında geçmiş kredi yükümlülükleri ödemedim demektir.

Kredi hesabı geçmişi kredi büroları denilen şirketler tarafından toplanan (aynı zamanda kredi raporlama kuruluşları olarak anılacaktır) ve kredi raporuna derlenmiş. kredi raporda, olumsuz bilgiler, geç ödeme veya kredi varsayılan bir sürü olması, kötü kredi var demektir. Bir koleksiyon ajansı gönderilen hesapları olmuş olabilir, yüksek dengeleri tahsil iflas başvurusu veya bir aracın repossessed vardı. Eğer kısa bir süre içinde bu şeylerin birden davaları olduğunda Kötü kredi genellikle oluşur. Bazı olumsuz olaylar sadece sizinle çalışmak kreditörler dikkatli olmak için bir kez gerçekleşmesi gerekir. Bu iflas, repossession ve haciz gibi şeyleri içerir.

kredi raporunda bilgileri kredi puanı, herhangi bir zamanda kredi tarihinin üç basamaklı sayısal anlık hesaplamak için kullanılır. Kredi puanları genellikle kötü bir kredi gösteren düşük kredi puanları 300 ila 850 arasında değişir.

Kötü Kredi Etkileri

Eğer kötü kredi varsa, borç verenler size verilen herhangi bir kredi kartı veya kredi gerisinde kalabilir çünkü size ödünç az olasıdır. Yani, kredisini başvuruları reddedildi edilebilir. Onay almak yaparsanız, muhtemelen iyi bir kredi puanı var borçlulara göre daha yüksek faiz oranı ödeme alınır.

faiz oranı size borç veriyor riski telafi etme borç veren bir yoldur.

Kötü kredi sadece kredi kartı ve kredi onayı ve faiz oranından daha fazla etkiler. Sigorta şirketleri size bir sigorta oran vermek için kredi puanı bir sürümünü kullanın. Bazı yarar ve cep telefonu sağlayıcıları kötü kredi ile başvuru üzerine depozito tahsil. Eğer kötü kredi varsa ev sahipleri yüksek güvenlik depozito talep edebilir, ya da hep birlikte bir daire için aşağı dönüşebilir.

Bad Kredi Varsa nasıl Know

Eğer maliyesi hiç dikkat ediyorsanız, muhtemelen kötü kredi olup olmadığı hakkında bir fikir var. kaçırdığınız ödemeleri ettik veya büyük büyük kredi kartı bakiyeleri varsa biliyorum. Son zamanlarda kredi uygulamaları aşağı dönmüştü ettiyseniz, size kredi kötü bir işarettir, sizin faiz oranları arttı, veya kredi kartı veren kuruluşlar kredi limitlerini düşürdü.

Eğer kötü kredi olup olmadığını öğrenmek için kredi puanı kontrol edebilirsiniz. Orada iyi bir kredi puanı ve kötü kredi puanı arasında kapalı evrensel kesim olduğunu, ancak kredi puanı aşağıda 620 ise genellikle kötü kredi var.

kredi raporu denetleme kredi puanı zarar verdiğini anlamaya yardımcı olacaktır.

ABD vatandaşları üç kredi büroları her yıl bir ücretsiz kredi raporunun hakkına sahiptir. Dolayısıyla bunu kötü kredi neyin neden görmek için kontrol için bir şey ödemek zorunda değilsiniz.

Adımlar Kötü Kredi saptamak

Kötü kredi sonsuza zorunda değildir. Sen zamanla kredi puanı artırmak için adımlar atabilirsiniz. İlk olarak, bir kredi raporu anlaşmazlık veya kredi onarım tekniği kullanılarak ya kredi raporundan negatif bilgileri kaldırarak odaklanır. Ardından, yeni hesaplar ekleme ve zamanında bunları ödeyerek kredi raporuna olumlu bilgiler ekleyerek odaklanabilir.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.