Tasarruf Hesapları Türleri – Temel Hesaplardan Tasarruf Benzeri Alternatifleri

Home » Banking and Loans » Tasarruf Hesapları Türleri – Temel Hesaplardan Tasarruf Benzeri Alternatifleri

Tasarruf Hesapları Türleri - Temel Hesaplardan Tasarruf Benzeri Alternatifleri

Bir tasarruf hesabı hemen harcamak düşünmüyorsanız nakit tutmak için harika bir yerdir. size faiz öderken Bu hesaplar güvenli ve erişilebilir para tutmak, ancak seçim için tasarruf hesapları birkaç farklı türleri vardır. Her varyasyon (ve banka veya kredi birliği) farklı özelliklere sahip, böylece seçeneklerinizi anlamak önemlidir.

Biz nakit saklamak için bu ortak yerlerin her biri için detaya inme edeceğiz:

  1. Temel tasarruf hesapları
  2. Çevrimiçi tasarruf hesapları
  3. Para piyasası hesapları
  4. Mevduat sertifikaları (CD)
  5. Faiz denetimi
  6. Özel hesapları (öğrenci tasarruf ve hedef odaklı hesapları, örneğin)

Kazanç ilgi: Eğer tasarruf büyümeye yardımcı Bu sayfayı ödeme faiz, açıklanan hesapların tümü – büyüme hızı yavaş olsa da. Eğer seçenekleri karşılaştırmak gibi, çoğu zaman iyi hangi hesabın karar vermek yıllık yüzde oranı (APY) diye anılır, faiz oranını değerlendirmek. Sadece rekabetçi bir oranı elde – Mutlaka en yüksek faiz oranı ile hesap seçmek zorunda değilsiniz. Özellikle daha küçük hesap bakiyeleri ile, faiz likidite ve ücretler gibi diğer hesap özelliklerinin yanı önemli değildir.

Harçların ödenmesi? Ücretler tasarruf hesabının sağlığına zararlıdır. Nispeten düşük faiz oranları ile, tüm ücretler yıllık kazanç silip hatta hesap bakiyesi zamanla azalmaya neden olabilir. Dikkatlice para yatırma önce bankanızın ücreti deyimi inceleyin.

Temel Tasarruf Hesapları

En basit haliyle, bir tasarruf hesabı, para tutmak için sadece bir yerdir. Sen dikkate yatırmak ilgiyi kazanmak ve ihtiyacınız olduğunda para çıkarmak. (Preauthorized çekme için ayda altı kata kadar – ama şahsen sınırsız) Orada bazı Eğer para çekme ne sıklıkta sınırları vardır ve siz istediğiniz sıklıkta hesaba ekleyebilirsiniz.

Bu düz vanilya hesaplarından birini kullanarak bir sorun yok, ama orada  başka  sizin için daha uygun olabilir tasarruf hesapları türleri. Bu diğer hesaplar geleneksel tasarruf hesabına tüm varyasyonları vardır. Bu senin ihtiyaçları oldukça basit, muhtemelen sadece zaten çalışıyoruz bir bankada bir tasarruf hesabı açabilir ve onunla yapılabilir dedi.

Çevrimiçi Tasarruf Hesapları

Online banka hesaplarının özellikleri şunlardır:

  1. senin mevduat Yüksek faiz oranları
  2. Düşük (veya hiç) aylık ücretler
  3. Minimum bakiye gereksinimleri
  4. Önde gelen teknoloji

Bu tür hesaplar sadece online bankalar aracılığıyla başlangıçta mevcut idi. Ama çoğu tuğla ve harç bankaları online fatura ödeme ve uzaktan mevduat gibi çevrimiçi yetenekleri, bazılarında bankalar düşük ücretler ve onların standart hesaplar daha yüksek oranları ile yalnızca İnternet’te seçenekleri vardır.

Self-servis: Çevrimiçi tasarruf hesapları kendi kendine yeten teknoloji meraklısı tüketiciler için en iyisidir. Bir dal girip bir vezne yardım alamayan – Tek başına çevrimiçi bankacılık çoğunu yapacağız. Ancak hesabınızı yönetmek kolaydır ve her zaman yardım için müşteri hizmetlerini arayın (bazı tuğla ve harç bankaları genellikle müşteri hizmetlerini arayın nasıl sınırlamak unutmayın ve onlar insana yardım almak için ücret alabileceğinden) olabilir. Neyse ki, çoğu İsteklere kendiniz tamamlayabilirsiniz – ne zaman ve nerede sizin için uygundur.

Bağlantılı hesaplar: çevrimiçi bir hesap kullanmak için, genellikle aynı zamanda bir tuğla ve harç banka hesabı (hemen hemen her çek hesabı yapacak) gerekir. Bu, “bağlantılı” hesabı olduğunu ve genellikle ilk para yatırmanız için kullanacağınız hesap bu. Çevrimiçi hesap yukarı çalışmaya başladığında, siz de başka kaynaklardan mevduat yapabilirsiniz – muhtemelen hatta cep telefonu ile hesaba çek yatırabilirsiniz.

Para harcamak: hiçbir fiziksel dal varsa, size hızlı bir şekilde gerekirse para harcamak merak edebilir. Neyse ki, bazı online bankalar da çevrimiçi teklif  kontrol  Eğer çek yazma çevrimiçi faturaları ödemek ve satın almalar ve nakit çekme için banka kartı kullanmasına izin hesapları. Yerel banka hesabına para taşımanız gerekirse, tipik sürdüğünü transferi birkaç gün içinde gerçekleşir. Artı, bazı online bankalar posta yoluyla dışarı çıkmak kasiyer çeklerini sipariş sağlar.

Tasarruf Hesapları Varyasyonları

Eğer bir standart (ya da çevrimiçi) tasarruf hesabına daha fazlasına ihtiyacınız varsa, ek yararlar sunarken faiz ödemek diğer hesap türleri vardır.

Para piyasası hesapları (MMAS):  Para piyasası hesapları bakmak ve tasarruf hesapları gibi hissediyorum. Başlıca fark nakit daha kolay erişim olmasıdır: Genellikle hesaba karşı çek yazma ve hatta bir banka kartı ile bu paraları harcamak mümkün olabilir. Ancak, herhangi bir tasarruf hesabına olduğu gibi, çekme yapmak kaç kez Ayda üzerinde sınırlar vardır. Para piyasası hesapları çoğu zaman tasarruf hesapları daha fazla ödeme, ancak aynı zamanda daha büyük mevduat gerektirebilir. Eğer nakit erişebilir çünkü acil tasarruf için iyi bir seçenek olmakla birlikte, yine de ilgi kazanmak.

Mevduat sertifikaları (CD):  CD’ler de tasarruf hesapları benzer, ancak genellikle daha fazla ödeme. Değiş tokuş? Sen (örneğin, 6 ay veya 18 ay) belirli bir zaman miktarı için bir CD paranızı kilitlemek zorunda. Öyle  mümkün  erken para çekme, ancak CD’ler sadece yakın zamanda gerek kalmayacaktır nakit mantıklı böylece, bir ceza ödemek gerekecek. Daha fazla bilgi için, CD’ler temelleri hakkında okuyun.

Faiz denetimi:  gerçekten nakit erişmesi gereken (ve hala ilgi kazanmak istiyorum), size bir çek hesabı ne gerek alabilirsiniz. Geleneksel kontrol hesapları faiz ödemezsiniz ama hesapların bazılarının türleri kazanmak ve sıklıkta istediğiniz kadar harcama izin verir. Çevrimiçi bankaları faiz (bir tasarruf hesabına göre azdır) biraz ödemek hesapları kontrol sunuyoruz. Ödül çek hesapları bile daha fazla ödeme, ancak eleme zor olabilir.

Öğrenci Tasarruf Hesapları

Hesabınızda büyük dengeyi korumak yoksa çevrimiçi bankalar hariç olmak üzere, tasarruf hesapları pahalı olabilir. Bankalar aylık ücret ve onlar küçük hesaplar üzerinde az ya da hiç faiz ödemek. (Zamanlarının okuyan harcamak en – çalışmıyor) öğrenciler için, bu bir sorun. Bazı bankalar bir iş bulup aylık ücret feragat için hak kadar ücretleri önlemek için öğrencilere yardımcı “öğrenci” tasarruf hesapları sunuyoruz.

Eğer bir öğrenci iseniz, öğrenci tasarruf bir tuğla ve harç banka veya kredi birliği hesabınızı ilk banka hesabı için mükemmel bir seçenektir. Hesap bir noktada bir “normal” hesabına dönüştürmek olabileceğini unutmayın ve o dönüşümden sonra ücretlerinin dikkatli olmak gerekir.

Hedef Odaklı Tasarruf Hesapları

Bir tasarruf hesabında, ama bazen belirli bir amaç için fon tahsis edilmesi iyi olur – özellikle ya hiçbir şey – Herhangi bir şey için kaydedebilirsiniz.

Örneğin, yeni bir araç, ilk ev, bir tatil veya sevdikleriniz için bile hediyeler için tasarruf oluşturmak isteyebilirsiniz. Bazı bankalar özellikle bu hedefler için tasarlanmış tasarruf hesapları sunuyoruz.

Bu hesapların ana parası psikolojiktir. (Bazı banka ve kredi birlikleri düzenli tasarruf teşvik etmek için Perks sunuyoruz rağmen) Genellikle birikimlerinizi fazla kazanmak değil, ama belirli bir hesap değer verdiğiniz şey bağlıydı ise tasarruf hedeflerine ulaşmak için daha muhtemel olabilir. o Eğer işinize yarayacağına geldiyse, “tasarruf club” (veya benzeri) programları için arayın. Ayrıca kendi programını tasarlamak edebilir veya en online bankalarda (açıklayıcı takma isimlerle) “alt hesap” veya birden fazla hesap oluşturabilirsiniz.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.