Tasarruf için Motive kalın Nasıl

Home » Budgeting » Tasarruf için Motive kalın Nasıl

Tasarruf için Motive kalın Nasıl

Bütçeleme taktikleri ve ipuçları, mali yönetmenin gün be gün çalışmayı yürütmek yardımcı olacaktır.

Bütçeleme stratejileri bir gol odaklı veya felsefi düzeyde, üzerinde, anlamanıza yardımcı olur neden tam olarak bu çalışmanın tüm yapıyoruz.

motivasyonunuzu korumak Ama taktiklerini çivileme ve stratejik vizyonunu bilerek ek olarak, sen kucaklamak gerekir bütçeleme üçüncü unsur var.

Neden Temel Para Motivasyon bakımı nedir?

jargon bir grup gibi geliyor mu?

Bana farklı bir örneğe karşılaştıralım:

Eğer bir diyet olduğunuzda, taktik gerekiyor. Bir az yağlı, düşük karbonhidratlı, yoğurt bazlı alternatif giyinme kremsi çiftlik yerine, örneğin, öğrenmesi gerekir.

Sen kahverengi pirinç, beyaz pirinç yerine taktiklerini öğrenmesi gereken, etin yağsız ve ızgara buğulama veya çiğ sebze kızarmış sebze etin yağlı keser.

Bunların hepsi taktik. Onlar gün be gün diyet yürütmek yardımcı ipuçlarını konum.

Sizin diyet strateji o taktik yürütme ediyoruz, neden felsefi, anlamaya yardımcı olur. Sen, düşük karbonhidrat yaşam tarzı lider bir kalp sağlıklı yiyen olma ya sisteminizden doymuş yağ kesme stratejisi olabilir.

Ama strateji ve taktiklerin yanında, ayrıca eski basit motivasyon gerekir. Bir kalp sağlıklı yiyen veya kaç ipucu ve taktikler öğrenmek olmak isteyen ne kadar önemli değildir. Bunların hiçbiri zayıflık bir anda, on dört çikolatalı kurabiye ardından patates cipsi bütün bir çantayı mideye indirir, eğer fark eder ki.

Motivasyon görüşünüzde ve taktik kadar önemlidir. Strateji, taktik ve motivasyon bir üç köşesi olan “başarı üçgeni.”

sizin mali geldiğinde Şimdi bunu motive kalmak neden önemli olduğunu biliyoruz, nasıl ivmeyi tutabilir? İşte birkaç öneri:

1. Mind bir Uzun Vadeli Hedef tutun

Belki amacınız tamamen borcumuz yok olmaktır.

Belki 45 yaşında emekli olmak istiyorum (Evet, bu yapılabilir.)

Belki hiçbir ipotek ekli ile, özgür ve açık evinizi kendi istiyorum. Belki öğrenci kredileri ile yormadan çocuğunuzu üniversiteye göndermek istediğiniz, bir-alt etmeyip, daha tatmin edici bir alternatif kariyer yapabilirsiniz çocuğunuzun düğün masraflarını ya da öylesine hoşlanmadığım bir işini bıraktı.

Ne olursa olsun “neden” aklını ön planda tutmak. senin “neden” boyunca evinizi temsil asın fotoğraflar. Sürekli sizin için hedef konum büyük, kapsayıcı kale kendinize hatırlatın.

2. Altın Yıllar içinde Yourself hayal

Çalışmalar yaşlılar kendilerini görselleştirmek usta olan insanlar yok insanlardan daha emeklilik için daha fazla tasarruf eğilimi göstermiştir.

ITunes Store’dan ücretsiz bir uygulama dijital yüzünüzün fotoğrafını yaş sağlayan “Yaş My Face” denilen indirebilirsiniz. Merrill Kenar da aynı hizmeti sunan Yüz Emeklilik, adlı ücretsiz programı var.

bir yaşlı olarak kendinizin bir bakış alma Eğer emeklilik için tasarruf motive olabilir. (Ve bonus olarak, ayrıca, güneş kremi giyim su içmek ve bol bol uyuyun daha motive olabilir!)

Emekli Are Kişilere 3. Konuşma

Onların en büyük iki pişmanlıklar sağlıkları ve mali daha iyi bakım alıyor olmadığını Çok yaşlılar söyleyecektir.

Toplantı ve onların genç kararların sonuçlarıyla uğraşan kişilerle konuşma ederek, yaptıkları hatalardan uzak durmaya daha motive hale gelebilir.

nerede emeklileri karşılamak için emin değil misiniz? Hayatlarını, onların sevinçlerini ve onların zorlukları belgeleyen hangi emeklilerin, tarafından yazılmış bloglara okumaya çalışın. onlar 55+ toplumda yaşamak Ayrıca önerileri için aileni sorabilirsiniz.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.