Tipai santaupų sąskaitų – nuo pagrindinio sąskaitų taupomojo-kaip alternatyvos

Home » Banking and Loans » Tipai santaupų sąskaitų – nuo pagrindinio sąskaitų taupomojo-kaip alternatyvos

Tipai santaupų sąskaitų - nuo pagrindinio sąskaitų taupomojo-kaip alternatyvos

Taupomoji sąskaita yra puiki vieta laikyti pinigus, kad jūs neketinate iškart išleisti. Šios sąskaitos išlaikyti savo pinigus saugiai ir prieinama, o moka jums susidomėjimo, tačiau yra keletas skirtingų tipų taupomosios sąskaitos rinktis. Kiekvienas variantas (ir banko ar kredito unijos) turi skirtingas funkcijas, todėl svarbu suprasti savo galimybes.

Mes kasti į kiekvienai iš šių bendrų vietų Atlicināt savo pinigus detalių:

  1. Pagrindinės taupomųjų sąskaitų
  2. Dabar taupomosios sąskaitos
  3. Pinigų rinkos sąskaitas
  4. Indėlių sertifikatai (CD)
  5. Palūkanos nebus tikrinamas
  6. Specialybės sąskaitos (studentų taupymo ir į tikslą orientuota sąskaitas, pavyzdžiui)

Pelningiausi palūkanų: Visi šiame puslapyje aprašytas mokėti palūkanas, kuri padeda jums augti savo santaupas sąskaitas – nors augimo tempas gali būti lėtas. Kaip jūs palyginkite parinktis, įvertinti palūkanų normą, kuri dažnai cituojamas kaip metinę procentinę normą (terapija) nuspręsti, kuri sudaro, yra geriausia. Jūs nebūtinai turite pasirinkti sąskaitos su didžiausia palūkanų norma – tiesiog gauti konkurencingą kainą. Ypač su mažesniais sąskaitų likučius, palūkanų norma yra ne taip svarbu, kaip kitų sąskaitų funkcijų, pavyzdžiui, likvidumo ir mokesčiai.

Mokėti mokesčius? Mokesčiai yra žalingi savo taupomosios sąskaitos sveikatai. Santykinai žemos palūkanų normos, visi mokesčiai gali sunaikinti savo metines pajamas ar net sukelti jūsų sąskaitos balansas sumažės per tam tikrą laiką. Patikrinti savo banko mokestis pareiškimą prieš deponuodama pinigus atsargiai.

Pagrindinės taupomųjų sąskaitų

Savo paprasčiausia forma, taupymo sąskaitos yra tik vieta laikyti pinigus. Jūs deponuoti į sąskaitą, uždirbti palūkanų, ir paimti pinigus, kai jums reikia. Yra keletas ribos apie tai, kaip dažnai galite atsiimti lėšas (iki šešių kartų per mėnesį preauthorized išėmimai – bet neribotas asmeniškai), ir jūs galite pridėti prie savo sąskaitos taip dažnai, kaip jums patinka.

Nėra nieko blogo su naudojant vieną iš šių paprasto vanilės sąskaitas, tačiau yra  kitų  tipų taupomosios sąskaitos, kad gali būti geriau tinka jums. Tos kitos sąskaitos yra visi variantai dėl tradicinio taupomąją sąskaitą. Beje, jei jūsų poreikiai yra gana paprasta, jums greičiausiai gali tik atsidaryti taupomąją sąskaitą banke jūs jau dirba su ir padaryti su juo.

Dabar Taupymo sąskaitų

Svarbiausi interneto banko sąskaitų yra:

  1. Aukštos palūkanų normos savo indėlius
  2. Mažas (arba ne) mėnesinius mokesčius
  3. Nėra minimalaus balanso reikalavimai
  4. Pažangią technologiją

Šių tipų sąskaitas iš pradžių buvo galima per online-tik bankams. Tačiau dauguma plytų ir skiedinio bankai dabar yra internete galimybes, pavyzdžiui, interneto sąskaitą mokėjimo ir nuotolinio indėlių, o kai bankai turi tik internete galimybes su mažesnių mokesčių ir intensyvi nei jų standartinių sąskaitų.

Savitarnos: Dabar taupomosios sąskaitos yra geriausias savarankiško technologijų išminties vartotojams. Jūs negalite vaikščioti į filialą ir gauti pagalbos iš kasininkas – jums padaryti didžiąją dalį savo bankinius reikalus tvarko internetu patys. Tačiau, valdyti savo sąskaitą yra lengva, ir jūs visada galite skambinti į klientų aptarnavimo pagalbos (atkreipkite dėmesį, kad kai kurie plytų ir skiedinio bankai apriboti, kaip dažnai jūs galite skambinti į klientų aptarnavimo, ir jie gali imti mokestį gauti pagalbos iš žmogaus). Laimei, jūs galite užbaigti daugumą prašymų save – kada ir kur jis Jums patogiu metu.

Susiję sąskaitos: Norėdami naudoti internetinę sąskaitą, jūs paprastai taip pat reikia plytų ir skiedinio banko sąskaitą (beveik bet einamąją sąskaitą bus padaryti). Tai jūsų “susieti” sąskaitą, ir tai paprastai sąskaita jums naudoti savo pradinio įnašo. Kai sąskaitos internete yra ir veikia, jūs galite padaryti indėlius iš kitų šaltinių, taip pat – jūs tikriausiai netgi galite deponuoti patikrinimus į sąskaitą su savo mobilųjį telefoną.

Išleisti pinigus: Jei nėra fizinės filialas, jums gali būti įdomu, kaip išleisti savo pinigus, jei reikia greitai. Laimei, kai kurie internetiniai bankai taip pat siūlome interneto  tikrinimo  sąskaitas, kurios leidžia rašyti patikrinimus, apmokėti sąskaitas internete, ir naudoti debeto kortelę pirkinius ir grynųjų pinigų išėmimą. Jei jums reikia perkelti pinigus į vietinį banko sąskaitą, kad perkėlimas paprastai trunka atsitinka per kelias darbo dienas. Be to, kai kurie interneto bankai leidžia jums užsisakyti kasininkas čekius, kad išeiti paštu.

Variacijos iš taupomųjų sąskaitų

Jei jums reikia daugiau nei standartas (arba internetu) taupomąją sąskaitą, yra ir kitų tipų paskyrų, kurios moka palūkanas, o siūlanti papildomą naudą.

Pinigų rinkos sąskaitos (MMAs):  pinigų rinkos sąskaitas atrodyti ir jaustis kaip taupomosios sąskaitos. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad jūs turite lengvesnę prieigą prie savo pinigais: Jūs paprastai gali rašyti patikrinimus prieš sąskaita, ir galbūt net galės praleisti tas lėšas su debetine kortele. Tačiau, kaip ir bet taupomąją sąskaitą, yra ribos, kiek kartų per mėnesį jūs galite padaryti išimti. Pinigų rinkos sąskaitas dažnai moka daugiau nei taupomųjų sąskaitų, bet jie taip pat gali reikalauti didesnių indėlių. Jie yra geras pasirinkimas už avarinių sutaupyti, nes jūs turite prieigą prie pinigų, bet jūs vis dar uždirba palūkanas.

Indėlių sertifikatai (CD):  CD yra taip pat panašus į taupomąsias sąskaitas, tačiau jie paprastai moka daugiau. Kompromisas? Jūs turite užrakinti savo pinigus iki tam CD tam tikrą laiką (6 mėnesių arba 18 mėnesių, pavyzdžiui). Tai  įmanoma  anksti atsiimti lėšas, bet jūs turėsite sumokėti baudą, todėl CD prasmingas tik grynaisiais pinigais, kad jums nereikės artimiausiu metu. Norėdami gauti daugiau informacijos, perskaitykite apie CD pagrindai.

Palūkanos tikrinimas:  Jei jums tikrai reikia naudotis savo pinigus (ir vis dar norite uždirbti palūkanas), galite gauti tai, ko jums reikia iš atsiskaitomosios sąskaitos. Tradiciniai tikrinimo sąskaitas nereikia mokėti palūkanų, bet kai kurie sąskaitų tipai leidžia uždirbti ir išleisti taip dažnai, kaip norite. Dabar bankai siūlo tikrinti sąskaitas, kad mokėti šiek tiek interesų (paprastai mažiau nei taupomosios sąskaitos). Atlygis tikrinti sąskaitas mokėti dar daugiau, bet kvalifikacinis gali būti sunku.

Studentų taupymo sąskaitų

Su interneto bankai, išskyrus taupomosios sąskaitos gali būti brangus, jei jūs neturite išlaikyti didelį likutį sąskaitoje. Bankai ima mėnesinius mokesčius, ir jie moka mažai arba jokio intereso dėl mažų sąskaitų. Studentams (kurie praleidžia didžiąją dalį savo laiko studijuoja – ne darbo), tai problema. Kai kurie bankai siūlo “studentas” taupomųjų sąskaitų, kurios padės mokiniams išvengti rinkliavos, kol jie gauti darbą ir gali gauti mėnesinį mokestį išimčių.

Jei esate studentas, studentas taupomosios sąskaitos už plytų ir skiedinio banko ar kredito unijos yra puikus pasirinkimas savo pirmąjį banko sąskaitą. Žinokite, kad sąskaita gali konvertuoti į “įprastas” sąskaitą tam tikru momentu, ir jums reikia turėti omenyje mokesčių po to konvertavimo.

Orientuotas į tikslą taupymo sąskaitų

Galite išsaugoti nieko – arba nieko, ypač – į taupomąją sąskaitą, bet kartais tai naudinga skirti lėšų konkrečiam tikslui.

Pavyzdžiui, galbūt norėsite sukurti sutaupyti naują transporto priemonę, savo pirmojo namo, atostogų ar net dovanų artimiesiems. Kai kurie bankai siūlo taupomųjų sąskaitų, kurios yra specialiai sukurta tiems, tikslus.

Pagrindinis privalumas šių sąskaitų yra psichologinės. Jūs paprastai neuždirba daugiau apie savo santaupų (nors kai kurie bankai ir kredito unijos siūlo privilegijos skatinti reguliarų taupymas), tačiau jums gali būti labiau tikėtina, kad pasiekti taupymo tikslų, jei konkreti sąskaita yra susieta su kažkuo jums vertę. Jei tai skamba kaip kažkas, ką norite pasinaudoti, ieškoti “taupymo klubas” (arba panašūs) programas. Taip pat galite sukurti savo programą, arba galite sukurti “subsąskaitas” ar keletą sąskaitų (su aprašomosios pravardės) daugelyje internetinių bankų.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.