Tipy pre Finančne Príprava do dôchodku

Home » Finance » Tipy pre Finančne Príprava do dôchodku

Ako finančne pripraviť na odchod do dôchodku

 Ako finančne pripraviť na odchod do dôchodku

Dôkladným naplánovaním finančné aspekty svojho odchodu do dôchodku môže zvýšiť pravdepodobnosť, že budete mať prostriedky na udržanie sami počas svojho odchodu do dôchodku rokov. Každý dobrý finančný plán by mal vziať do úvahy, ako vaše očakávané príjmy a svoje očakávané výdavky.

Nasledujúce tipy vám pomôžu zhromaždiť potrebné informácie, aby sa včas a informované rozhodnutia o svojom odchode do dôchodku.

14 tipov pre finančne Príprava do dôchodku

1. Zvážte, ako bude pokrývať náklady na zdravotnú starostlivosť v dôchodku. Niektorí šťastní zamestnanci budú mať časť alebo všetky ich zdravotné poistenie prostredníctvom svojho zamestnávateľa alebo zväzkom. Iní nie.

Stretnúť sa zástupcom personálneho oddelenia alebo zástupcu odborového zväzu vo vašej organizácii, aby sa dozvedeli o akejkoľvek krytia stanoveného pre dôchodcov a náklady na získanie tohto pokrytia. Zistite požiadavky na spôsobilosť a či bude rozšírené na rodinných príslušníkov.

2. Okrem učenia o získanie prípadnej pokrytie zdravotnej starostlivosti od svojho zamestnávateľa, spoľahlivé odhady od poskytovateľov o náklady na ďalších reportáží zdravotnej starostlivosti . Výskumné náklady spojené s Medicare , taky. Nechcete zažiť nejaké prekvapenie, ktoré môžu rýchlo míňať svoj rozpočet, ak máte v pláne svoje výdavky do dôchodku.

3. Výskum náklady a posúdiť vhodnosť dlhodobého poistenia sociálnej starostlivosti .

 Konzultovať dôveryhodný finančný poradca pre vstup o dlhodobý poistenia sociálnej starostlivosti. Vyberte si poradcu, ktorí nebudú dostávať províziu za predaj ti plán.

Toto poistenie sa odporúča preto, že dlhodobé choroby alebo starnutie môže ujedať vášho odchodu do dôchodku rozpočtu rýchlo, a to najmä ak si pobyt v asistovanej žitie.

Ale náklady a pokrytie, ktoré poskytli rôzne plány sa značne líšia.

4. Zhodnoťte svoje ciele pre odchod do dôchodku prenasledovania . Požiadať o pomoc poradcu, ak budete potrebovať pomôcť objasniť svoje hodnoty a záujmy. V závislosti na tom, ako máte v pláne stráviť roky do dôchodku, náklady na tieto činnosti môže zvýšiť množstvo peňazí, ktoré potrebujete, aby boli uložené na dôchodok podstatne.

Je tiež dôležité, keď si myslíte o odchode do dôchodku, že máte záujmy a koníčky, ktoré chcete sledovať. Keď sa prestať pracovať, získať značné množstvo času späť. Napríklad, priateľ, ktorý je úspešný vlastník firmy s mnohými zamestnancami sa teší na jeho odchode do dôchodku, keď bude mať viac času na piecť chleba, prax fotografovanie, čítať, sledovať hlúpe videá z YouTube a cieľovej strieľať.

5. Sledujte svoje aktuálne životné náklady . Získať reálnu predstavu o tom, čo budete potrebovať v dôchodku tým, že sleduje, čo budete tráviť dnes. Faktorom v každom poklese nákladov zažijete, ako sú náklady na dochádzanie do zamestnania, váš pracovný šatník, a akékoľvek iné výdavky spojené s prácou.

V rovnakej dobe, nestanú náklady hlúpo. Budete chcieť, aby plán na dodatočné náklady na cestovanie, stravovanie, koníčky, športové aktivity a iné záujmy dôchodcov a prenasledovanie rovnako ako akékoľvek zdravotné poistenie.

6. Odhad, koľko príjem, budete musieť udržať svoju aktuálnu životný štýl . Uistite sa, že zahrnula inflačný faktor, aby vyrovnalo zvýšenie nákladov v priebehu času.

Finančné odborníci zvyčajne odporúčajú, aby plánujete stráviť aspoň 85 percent svojho súčasného príjmu, ak nastavíte svoj cieľ pre uloženie. Online dôchodku kalkulačky vám pomôže prispôsobiť tieto výpočty k vašej osobnej situácii.

Majte na pamäti, napriek tomu, že množstvo peňazí, ktoré trávia v dôchodku môže v skutočnosti zvýšiť, ak váš čas a energiu sa zameriava na prácu. Cestuje, hrá golf štyrikrát týždenne, nákup druhý domov, alebo doma v južnom štáte môže výrazne pridať do svojich rozpočtových požiadaviek.

To je kľúčový pri plánovaní a rozpočtovanie pre odchod do dôchodku spoznať sám seba, svoje záujmy, a ako máte v pláne tráviť svoj čas.

7. Zvážte, či chcete alebo nechcete pracovať na dôchodku.  Zoznámte sa s kariérnym poradcom posúdiť možnosti a získať pomoc pri odhadovaní spojený príjem, ak nemáte v úmysle pracovať. Prieskumy ukazujú, že práca na čiastočný úväzok alebo vykonáva druhú kariéru v súlade s vášňami dôchodca môže zvýšiť spokojnosť v dôchodku.

Niektoré kariéra prechod ľahšie než ostatní do dôchodku. Nezávislých spisovateľov, napríklad, môže nikdy prestať písať, jednoducho vziať na menej práce. Zdravotnícki pracovníci môžu pracovať jeden deň v týždni.

8. Pre tých, ktorí majú mnoho rokov po odchode do dôchodku, uistite sa, že začať prispievať do dôchodku plány čo najskôr , aby bolo možné sile zloženie. Čím skôr začnete prispievať k lepšiemu.

Poraďte sa so svojím zamestnávateľom, príliš, pretože mnohí zamestnávatelia čiastočne zodpovedajú finančné prostriedky, ktoré zamestnanci šetrí na starobu. Budete chcieť využiť zápasu tak mnoho rokov je to možné.

9. Vyňatie pôdy toľko príjem ako je to možné na každej výplatnej deň vybudovať čo najväčšiu odchod do dôchodku hniezdo vajec. To je vek-staré porekadlo, ale najprv zaplatí sám je šikovný plánovanie dôchodku.

10. Na objasnenie nejaké otázky týkajúce sa platieb za nevyužité voľno alebo iné stimuly odchodu do dôchodku , najmä ak začnete premýšľať o odchode do dôchodku, stretnúť sa s vašimi zamestnancami personálneho oddelenia. Niektoré organizácie ponúkajú stimuly pre zamestnancov, keď ľudia odísť do predčasného dôchodku.

Budete chcieť využiť všetkého, čo váš zamestnávateľ ponúka, pokiaľ to dáva finančný zmysel pre vás. Zostať v kontakte s tým, čo obeť svojho zamestnávateľa ako možnosti predčasného odchodu do dôchodku zvyčajne majú obmedzený časový rámec si pred tým, než vyprší.

11. Zoznámte sa so zástupcami vášho dôchodku, 401 (k) alebo 403 (b) poskytovatelia služieb pre informácie o možnostiach distribúcie a odhady svojich očakávaných príjmových tokov z vašich investícií.

12. Ak ste veľmi zdatných o investíciách, stretnúť sa s finančným poradcom, aby preskúmala kombináciu aktív vhodných pre váš vek, predpokladaný dátum odchodu do dôchodku, a rizikovú toleranciu.  Poradcovia, ktorí účtovať primeraný poplatok za konzultácie sú často oveľa objektívnejšie než poradcami kompenzované komisiou na základe Vašich investičných možností. Zástupcovia z obchodníkov s cennými papiermi široko založené správu vašej firmy 401 (k) alebo 403 (b) plány môžu ponúknuť cenné rady o alokácii aktív.

13. Ak máte držať značnú časť svojho portfólia na sklade vašej spoločnosti, uvažovať o diverzifikáciu najmä ak sa budete blížiť dôchodku. Nebudete chcieť veľkú časť svojich dôchodkových úspor zviazaný na jednu investíciu.

14. Odhadnite svoje príjmy sociálneho zabezpečenia a preskúmať možnosti pre načasovanie začatia platieb. Konzultovať kalkulačku SSA odhadnúť platby obdržíte od sociálneho zabezpečenia.

Môžete odísť s peniazmi, ktoré musíte platiť za dlhý a šťastný život. Počnúc čo najskôr, je kľúčové. Jedná sa o štrnásť krokov, ktoré naozaj nechcete preskočiť robí na tej ceste do prípadného odchodu do dôchodku.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.