Tipy pro ukládání peněz, když jste Single

Home » Finance » Tipy pro ukládání peněz, když jste Single

Co nejvíce z vašich peněz bez partnera

Tipy pro ukládání peněz, když jste Single

Být single představuje některé specifické problémy finančního plánování. Ať už jste jediný z vlastní vůle, nebo v důsledku nedávného rozchodu nebo rozvodu, existuje několik věcí, které potřebujete mít na paměti při hospodaření s penězi jen pro sebe. Vzhledem k tomu, že jsi jediná, vydělávat příjem a stále máte účty zaplatit, musíte být jisti, že děláte maximum z toho, co máte, když tam není partnerem k pádu zpět.

Vytvořit rozpočet

Rozpočtů je nezbytný pro každého, bez ohledu na jejich situaci, ale to je ještě důležitější, když jste svobodná. Každý dolar uděláte musí být vzaty v úvahu, a je třeba mít jasnou představu o tom, kde ty peníze se děje a jak můžete přidělit peníze na financování svých finančních cílů.

V ideálním případě byste měli žít pod vaším prostřednictvím každý měsíc, což znamená, budete mít peníze zbyly zachránit, investovat nebo splácení dluhů. Pokud jste v situaci, kdy je více peněz, jít ven než dovnitř, je čas nastavit svůj rozpočet odpovídajícím způsobem. To znamená, že snížení nebo odstranění jakékoliv nepodstatné výdaje. Použití rozpočtování aplikace může dělat to snazší udržet přehled o svých výdajích.

Ale co když nemáte rozpočet? Prvním krokem je vytvoření jednoho. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je sečtením všech svých výdajů, pak porovnává je váš příjem. Váš rozpočet by měl být co nejpodrobnější, aniž by byl ohromující.

Někteří lidé zjišťují, že je užitečné sledovat každý cent, zatímco jiní považují za dostatečné, aby sledovat, co se týče obecných kategorií výdajů. Dělat to, co je nejlepší pro vás, protože pokud zjistíte, že je to příliš mnoho práce udržet svůj rozpočet, budete prostě přestali používat a že nebudou žádné pomoci.

Spoření na stáří

Váš odchod do důchodu spočívá rovně na svých vlastních bedrech, když jste svobodná.

I když tam může být nějaký dodatečný příjem ve formě sociálního zabezpečení, to samo o sobě nebude stačit. A je pravděpodobné, že nemáte důchod, takže je jen na vás, abyste plánovat svou budoucnost. Pokud jste mladý a svobodný, odchod do důchodu je pravděpodobně nejvíce věcí z vaší mysli, ale pokud zpoždění plánování pro odchod do důchodu by i jen několik let, můžete zjistíte, že jste strávit zbytek svého pracovního života hraje dohnat.

Klíčem k důchodového spoření je, aby se to automaticky, takže nemusíte mít strach o tom. Pokud máte 401 (k) nebo 403 (b) plán, kde budete pracovat, zapsat. Tyto plány jsou nastaveny tak, že peníze jsou převzaty přímo z vašeho platu ještě předtím, než ho vidět. Pokud tomu tak není zasáhlo váš bankovní účet, nemůžete ji strávit, a nelze zapomínat, aby to vklad. Nezáleží na tom, jestli jste jen schopni ušetřit 20 $ za týden, něco je lepší než nic. A čím více času své peníze musí růst, tím lépe se vám bude.

Pokud nemáte plán důchodového v práci, je třeba nastavit IRA. Pokud si přejete obdržet daňovou přestávku up-front, zvážit tradiční IRA, který umožňuje příspěvky daňově uznatelné. Pokud máte nárok a chtěl bych bezdaňovými výběry v důchodu, přemýšlet o tom, Roth IRA místo.

Opět platí, že čím dříve začnete spořit, tím déle musí růst, a tím lépe se vám bude v důchodu.

Vytvořit nouzový fond

Jedna z nevýhod je jediný je, že v případě, že finanční krize přijde, záleží jen na vás, aby ji řešit. Pokud ztratíte svou práci, to znamená, že žádný příjem, protože vám nemusí mít manžela nebo partnera, práci, která stále přináší v malém množství peněz. To je důvod, proč je tak důležité pro někoho, kdo je jediný mít nouzový fond.

To poslední, co chcete dělat v případě nouze se obrátit na kreditní karty nebo se na více dluhu jen proto, aby se přes to dostat. To může jenom zhorší. Takže, pokud můžete zrušil i trochu peněz, že vám může pomoci, když se něco vymyslet. Stejně jako u spoření na důchod je nejlepší způsob, jak vytvořit nouzový fond je zajistit, aby automatizovaný proces.

Vytvořením automatické úspory plánovat můžete začít šetřit peníze s minimálním úsilím.

Jak velká by měla být vaše havarijní fond bude? Pokud jste jediný, můžete mít menší náklady a může vystačit si s menším množstvím. Obecně však je doporučeno, aby vám skrýš tři až šest měsíců v hodnotě nákladů v kapalném spořící účet, který můžete snadno přistupovat když deštivý den přijde.

Naučit vařit

Kolik peněz budete trávit každý rok chodit k jídlu? Pokud jste nikdy počítáno, vsadím se, že byste se divila. Vezměme v úvahu toto: I když budete trávit pouze $ 10 a den chytne oběd či večeři ven v restauraci, budete trávit 3,650 $ ročně. Pokud trávíte v průměru $ 25 za den na všechny vaše jídlo, to je více než 9000 $ za rok! A to je jen pro jednu osobu. Pokud je váš vzít domácí plat je $ 35,000 za rok může být docela dobře tráví 25% svého příjmu na potraviny.

Je zřejmé, že když jste jediný, jít ven k jídlu může být pravidelný výskyt. Budete muset trávit čas s přáteli a může být případně chodit a chodit je jednou z nejčastějších forem zábavy. Bohužel, to může být také jedním z největších kmenů na váš rozpočet.

Takže mít čas se naučit, jak vařit jídlo doma. S trochou praxe a nakupování inteligentní s potravinami, můžete si vytvořit kvalitní restaurace jídla za zlomek nákladů. I v případě, že jste nahradit dva dny v týdnu s domácími pokrmy, můžete ušetřit několik tisíc dolarů ročně. Stažení kupón aplikaci do mobilního zařízení můžete přidat do peněz ušetříte, které byste mohli použít k financování vašeho odchodu do důchodu, nebo vybudovat své nouzové úspory.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.