Top 4 Powody Korzystanie z banków internetowych

Home » Banking and Loans » Top 4 Powody Korzystanie z banków internetowych

Top 4 Powody Korzystanie z banków internetowych

Jeśli nigdy nie używany z bankiem internetowym, można się zastanawiać, co doświadczenie jest podobne. Dlaczego są one popularne, a co odróżnia je od banku cegły i zaprawy, które obecnie korzystasz? Istnieje wiele podobieństw, ale kilka kluczowych różnic uczynić banki forum szczególnie atrakcyjny dla web-zrozumiały dla konsumentów.

Sprawdzanie darmo

Banki online są najlepszym na uzyskanie bezpłatnego sprawdzania. Darmowe sprawdzanie kiedyś podane w prawie każdym banku, ale jest coraz trudniej znaleźć.

W większości przypadków, trzeba skorzystać z możliwości bezpłatnego kontroli w instytucjach cegły i zaprawy poprzez wypłata zdeponowanych automatycznie lub przy zachowaniu dużej równowagi na koncie.

To nie jest sprawa w większości banków-online oferują one naprawdę darmowe konta czekowego każdemu z co najmniej jednego dolara do depozytu. Co więcej, może być w stanie zarobić odsetki od środków pieniężnych na koncie sprawdzenie czy skorzystać z bankiem internetowym. Oprocentowanie nie jest na ogół tak wysokie, jak konto oszczędnościowe oprocentowanie, ale jest to dużo więcej niż można zarobić w tradycyjnych bankach.

Niektóre banki cegły i zaprawy i SKOK również bezpłatne sprawdzanie, a może nawet zapłacić odsetki z rachunków sprawdzających nagroda. Zazwyczaj trzeba znaleźć mniejszych instytucji, aby korzystać z tych świadczeń. Jeśli nie masz ochoty na poszukiwania, największe banki internetowe mogą dbać o Ciebie.

Wyższe stopy procentowe

Banki online są znane do płacenia wyższych stóp procentowych (lub APY) na rachunki oszczędnościowe i certyfikaty depozytowe (CD).

Chodzi o to, że nie trzeba płacić kosztów ogólnych związanych z budową i utrzymaniem oddziału, więc mogą zapłacić trochę więcej. W pierwszych dniach bankowości internetowej, wyższe stawki były na główną atrakcją – i nadal jesteś prawdopodobne, aby znaleźć lepsze stawki w Internecie – chociaż trzeba było czekać na mail, aby uzyskać kontrole zdeponowane.

Jeśli szukasz najwyższej absolutnej stopy procentowej dostępnej, bank internetowy jest chyba gdzie można go znaleźć. Po prostu nie być rozczarowani, że inny bank bije swoją stopę w najbliższej przyszłości. Niektórzy ludzie przechowywać rachunki otwarte w kilku bankach internetowych i przekazywania pieniędzy między kontami, jak zmieniać stawki. Strategia ta może się opłacać, ale upewnij się, aby zwrócić uwagę na wszelkie „Transfer” dni, w których pieniądze nie jest w żaden rachunku oprocentowane.

Technologia

Banki online zwykle prowadzić, jeśli chodzi o technologii bankowej. Nie zawsze jesteś pierwszy, ale wydają się oferować nowe możliwości przed stodgier banki cegły i zaprawy zrobić. Na przykład wpłacając check mobile to świetny sposób, aby zasilić kont bankowych online, bez konieczności maila depozytów (co oznacza, że ​​można zacząć szybciej zarabiać ten wskaźnik wysokiej procentowej). Niektóre małe banki i SKOK zaproponował tę usługę, zanim nawet największych banków internetowych. Więc może nie uzyskać najnowszą technologię pierwszy, ale dostaniesz to wystarczająco szybko.

Banki internetowe pozwalają także uzyskać funkcje, które w przeciwnym razie mogłyby nie mieć dostępu. Jeśli bank nadal nie oferuje darmowy zapłacić rachunku lub osoba do osoby płatności, istnieje duża szansa, że ​​można znaleźć bank internetowy, który oferuje te programy.

Można również korzystać z większej sieci ATM, w zależności od tego, gdzie mieszkasz, dzięki czemu łatwiej dokonywać wypłat za darmo.

Omijając Oddział

Ostatecznie, rachunki bankowe online są o dbanie o rzeczy samemu, bez konieczności wizyty w oddziale. Jeśli potrzebujesz pomocy, większość banków oferuje obsługę klienta on-line (za pośrednictwem czatu lub e-mail) oraz poprzez bezpłatny linii telefonicznych. Jak wzrosła konkurencja, więc ma jakość obsługi klienta.

Może rzeczywiście być szczęśliwym, aby uniknąć oddziałów bankowych. Podczas korzystania z bankiem, nie musisz cierpieć przez slogany, które często znajdują się w oddziałach bankowych; można po prostu zakończyć transakcję i przenieść się z dnia. Ponadto, ludzie w małych społecznościach mogą docenić anonimowości mogą korzystać z bankiem: nikt w mieście musi wiedzieć o swoich transakcji finansowych.

Czy banki forum doskonały?

Banki online są doskonałym dodatkiem do świata bankowej, ale nie są one idealne. Jeśli wolisz pracować z ludźmi osobiście, warto trzymać się instytucji cegły i zaprawy. Należy również być wygodne przy użyciu komputerów i trzeba podstawową wiedzę na temat bezpieczeństwa w Internecie (utrzymując swoje systemy na bieżąco, aby uniknąć phishingu, i tak dalej). Od czasu do czasu mogą wystąpić pewne problemy techniczne, ale mam nadzieję, że inne korzyści przewyższają wszelkie niedogodności.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.