Tri spoločné Kreditné chyby a ako ich vyriešiť

Home » Credit and Debt » Tri spoločné Kreditné chyby a ako ich vyriešiť

Tri spoločné Kreditné chyby a ako ich vyriešiť

Ak úver bolo jednoduché, potom každý bude mať VantageScore alebo FICO skóre 850. Ale nie je to tak jednoduché, a chyby sa stalo. Vaša úloha ako spotrebiteľ úveru má byť dosť chytrý, aby rozlišovať medzi tým, čo je správne a čo je chyba, takže môžete vyhnúť sa im za každú cenu.

Credit Chyba č.1: Co-Podpísanie

Nie, nie, nie – nie vždy to. Čo-podpis je jedným z najväčších chýb, ktorých sa, pokiaľ ide o ochranu ich úverové správy a skóre. Keď sa čo-znamenie pre úverového záväzku, beriete zodpovednosť za dlh, rovnako ako by ste boli primárny dlžník. Okrem toho, úver alebo kreditnú kartu, pre ktorú spoločne podpísali takmer určite nájde cestu do vašej kreditnej správy v priebehu niekoľkých mesiacov po otvorení účtu.

Keď sa čo-znamenie, šanca popálenie vašej štedrosti sú znepokojujúco vysoká – 40%, podľa prieskumu vykonaného v roku 2016. bod je, ak ste ochotní garantovať platbu na úver alebo kreditnú kartu, ktorého hlavným dlžník nemôže vzťahovať na jeho alebo jej vlastné, potom je lepšie vyčleniť finančné prostriedky, aby sa platby – pretože môže byť vyzvaný, aby tak urobili. A nemožno jednoducho schovať za skutočnosť, že ste “len” čo-signatár, pretože čo-signatár je rovnako zodpovedná ako primárny dlžník.

Fix: Bohužiaľ, nie sú tam žiadne jednoduché opravy v prípade, že vaše kreditné bol poškodený v dôsledku spoločného podpise gone bad. Niekedy sa môžete opýtať svojho ko-dlžníka k refinancovanie alebo splatiť dlh, ale to môže byť ťažká úloha, ak ste ochotní a schopní urobiť.

Ak nemôžu splatiť finančný záväzok alebo refinancovať dlh zo svojho mena, potom sa vaše zostávajúce možnosti zahŕňajú (a) za predpokladu, že o platobnom styku sami, (b) presviedča svoju spoluprácu dlžníka predať aktíva s cieľom splatenia dlh, alebo (c) v tých najhorších podmienkach, možno dokonca s ohľadom na bankrot. To je dôvod, prečo som sa vždy radí ľuďom, aby jednoducho povedať nie, pokiaľ ide o čo-podpisu.

Credit Chyba č.2: Uzavretie kreditnej karty

Uzavretie kreditnej karty má určite potenciál poškodiť vaše kreditné skóre. Nestratíte úver na starobu účte, akonáhle bude uzavretý (to je mýtus), ale tie by mohli mať negatívny vplyv na to, čo sa označuje ako váš “otočnú vyťažením” – v podstate, koľko dostupného úverového limitu nemáš vyčerpaná – uzavretím nepoužívaný účet.

Modely credit scoring venovať osobitnú pozornosť tomuto pomeru pri výpočte svoje skóre. Keď zavriete nepoužívané kreditnú kartu, môžete potenciálne spôsobiť pomer liezť do pochybným územia, pretože stratíte hodnotu nevyužité úverového limitu. Pomer sám sa vypočíta vydelením vašej agregátny dlhy z kreditných kariet od celkových úverových limitov na otvorených účtov kreditných kariet.

Napríklad, povedzme, že máte štyri kreditnej karty s $ 5,000 limit na každý a nedoplatok medzi všetkými štyrmi kartami je $ 5,000. Ak zavriete jednu kartu, váš dispozícii úverový limit zmenšuje od $ 20,000 na $ 15,000, a váš pomer využitie by okamžite vyskočí z 25% na 33%.

Fix : Ak je váš účet kreditnej karty bolo uzavreté kvôli chybe alebo dokonca svoj vlastný žiadosť, mali by ste byť schopní presvedčiť vydavateľa kreditnej karty znovu otvoriť účet. Je pravda, že toto riešenie je dlhý záber, ale nikdy neuškodí sa opýtať.

Ak je vaša vydavateľ karty je ochotný znovu otvoriť uzavretý účet, sa môžu stále vrátiť akúkoľvek škodu spôsobenú kreditnej skóre z vyšší pomer dlhu k hranici zaplatí off zostatky na zostávajúce plastu. V prípade, že si nemôžete dovoliť jednoducho napísať veľký šek, môžete byť schopní zmierniť svoje škody tým, že žiada svoje existujúce vydavateľom kariet k zvýšeniu limitov na svojich účtoch.

Credit Chyba číslo 3: Použitie pre maloobchodný predaj kreditných kariet

Ako orientačné pravidlo, je najlepšie požiadať o a otvoriť nový účet iba vtedy, ak naozaj potrebujete, aby tak urobili. Takže, keď prázdnin valí okolo a vy súhlasíte otvoriť predajňu kreditnej karty s cieľom získať 15% z transakcie, ktorá by mohla veľmi pravdepodobné, že to bola chyba. Obyčajný akt podania žiadosti a otvorenie novej predajne karty by mohli riadiť svoje kreditné skóre dole kvôli novej úverovej šetrenia a reštriktívnych úverových limitov maloobchodných kariet.

Maloobchodného predaja kreditnej karty sú notoricky známe pre športové vysoké úrokové sadzby a nízke limity. Výsledkom je, že je ľahké cez využitie v maloobchode kartu – a, ako je uvedené vyššie, keď vaše dlhu k limitu pomer stúpa, vaše kreditné skóre všeobecne spadajú.

Fix: Ak ste už urobil chybu otvorením zbytočné maloobchodné predajne kreditnej karty, nemali by ste nutne vybehnúť k uzavretiu účtu – viď Mistake č 2 vyššie. Uzavretie účtu nebude vrátiť dopad vyšetrovania a nebude odstrániť účet z vašej kreditnej správy. Bytie, škoda už bola vykonaná bod.

Je však dôležité, aby všetky maloobchodné vyplatila v plnej výške každý mesiac obchod kreditnej karty. Otáčavé rovnováhu medzi jednotlivými mesiacmi takmer určite poškodí svoje skóre aspoň do určitej miery. Dokonca aj malé $ 300 Zostatok na maloobchodnej predajne karty s $ 300 hranica by mohli mať významný vplyv (a nie v dobrom slova zmysle) na vašej kreditnej skóre.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.