Trzy wspólne błędy kredytowe i metody ich rozwiązywania

Home » Credit and Debt » Trzy wspólne błędy kredytowe i metody ich rozwiązywania

Trzy wspólne błędy kredytowe i metody ich rozwiązywania

Jeśli kredyt był łatwy, a następnie każdy będzie mieć wynik VantageScore lub FICO 850. Ale to nie jest łatwe, a błędy się zdarzają. Twoim wyzwaniem jako konsumenta kredytu jest na tyle silny, aby odróżnić, co jest dobre, a co jest błędem, więc można ich unikać za wszelką cenę.

Credit Błąd nr 1: umowa poręczenia

Nie, nie, nie – nie kiedykolwiek zrobić. Umowa poręczenia jest jednym z największych błędów ludzie popełniają, jeśli chodzi o ochronę swoich raportów kredytowych i wyniki. Po co-znak dla zobowiązań kredytowych, bierzesz na siebie odpowiedzialność za dług, tak jak gdybyś był głównym kredytobiorcą. Dodatkowo, karty kredytowej lub pożyczki, dla których podpisane prawie na pewno znaleźć drogę na raportach kredytowych w ciągu kilku miesięcy po otwarciu konta.

Po co-znak, szanse na poparzenia przez hojność są niepokojąco wysoki – 40%, według sondażu przeprowadzonego w 2016 roku Punkt bytu, jeśli jesteś gotów do zagwarantowania płatności na karcie kredytowej lub pożyczki, dla których podstawowym kredytobiorca nie może kwalifikować się na jego własny, to lepiej odstawić środki do dokonywania płatności – bo może być wezwał, aby to zrobić. I nie można po prostu ukryć się za to, że jesteś „tylko” współpracy osoby podpisującej, ponieważ współpracy osoby podpisującej jest tak samo odpowiedzialny jak pierwotnego kredytobiorcy.

Fix: Niestety, nie ma łatwych poprawki gdy kredyt został uszkodzony z powodu umowa poręczenia gone bad. Czasami można zwrócić się do współpracy dłużnika refinansować lub spłacić dług, ale może to być trudne zadanie, chyba że jesteśmy gotowi i zdolni do tego.

Jeżeli nie mogą spłacić zobowiązania finansowego lub refinansowanie długu z nazwy, wtedy twoje Pozostałe opcje obejmują: (a) przy założeniu płatności siebie, (b) przekonuje swoją współpracę dłużnika sprzedawać aktywa w celu spłacenia dług, lub (c) w najgorszych okolicznościach może nawet rozważa bankructwo. Dlatego właśnie zawsze doradzać ludziom, aby po prostu powiedzieć nie, jeśli chodzi o umowa poręczenia.

Błąd kredytowej nr 2: Zamknięcie karty kredytowe

Zamknięcie karty kredytowej z pewnością ma potencjał, aby zniszczyć swoje wyniki kredytowych. Nie stracisz kredyt wieku koncie po jego zamknięciu (który to mit), ale może negatywnie wpłynąć na to, co dalej swoim „obrotowe wskaźnika wykorzystania” – w zasadzie, ile z dostępnego limitu kredytowego masz zużyta – zamykając nieużywane konta.

modeli scoringowych zwrócić szczególną uwagę przy obliczaniu tego wskaźnika swoje wyniki. Po zamknięciu nieużywaną kartę kredytową, można potencjalnie spowodować stosunek wspinać się na terytorium niesmaczny, bo można stracić wartość niewykorzystanego limitu kredytowego. Sam wskaźnik jest obliczany poprzez podzielenie zagregowanego zadłużenia karty kredytowej przez zagregowanych limitów kredytowych na otwartych rachunków kart kredytowych.

Na przykład, powiedzmy, że masz cztery karty kredytowej z limitem $ 5,000 na każdym, a saldo pomiędzy wszystkimi czterema kartami wynosi 5000 $. Jeśli zamkniesz jedną kartę, dostępnego limitu kredytowego kurczy się od 20.000 $ do $ 15000, a stosunek swoją wykorzystanie natychmiast skoczyć z 25% do 33%.

Fix : jeśli konto karty kredytowej był zamknięty z powodu pomyłki lub nawet własne życzenie, może być w stanie przekonać wystawcę karty kredytowej, aby ponownie otworzyć konto. Trzeba przyznać, że to rozwiązanie jest długi strzał, ale nigdy nie zaszkodzi zapytać.

Jeśli wystawca karty nie chce ponownie otworzyć zamknięte konto, można nadal potencjalnie cofnąć szkody wyrządzone kredytowej gości z wyższego wskaźnika długu do granicy przez spłatę salda na pozostałej plastiku. W przypadku, gdy nie można sobie pozwolić, aby po prostu napisać duży czek, może być w stanie ograniczyć swoje straty prosząc dotychczasowych emitentów kart do zwiększenia limitów na kontach.

Błąd kredytowej nr 3: Ubieganie Retail Store karty kredytowe

Jako zasada, najlepiej ubiegać się i otworzyć nowe konta tylko wtedy, gdy naprawdę trzeba zrobić. Tak więc, gdy toczy się wokół sezon wakacyjny i zgadzasz się na otwarcie sklepu detalicznego karty kredytowej w celu uzyskania 15% transakcji, które mogą być bardzo prawdopodobne błędem. Sam akt ubiegania się i otwarcie nowego sklepu detalicznego karta może potencjalnie prowadzić ocenę kredytową w dół ze względu na nowe zapytania o kredyt i restrykcyjnych limitów kredytowych na kartach detalicznej.

Sprzedaż detaliczna karty kredytowe są notorycznie sportowych wysokie oprocentowanie i niskie limity. W rezultacie jest to łatwe do ponad wykorzystują kartę sklep detaliczny – i, jak wspomniano powyżej, kiedy twoi długu do limitu wspina ratio, ocenę kredytową na ogół spadają.

Fix: Jeśli już popełnił błąd otwierając niepotrzebnego sklepie kartę kredytową, nie koniecznie muszą spieszyć się, aby zamknąć konto – patrz Mistake nr 2 powyżej. Zamknięcie konta nie cofnie wpływ dochodzenia, a nie usunie konto z raportów kredytowych. Punkt jest, szkoda już zostało zrobione.

Jednak ważne jest, aby zachować wszelkie detaliczne kart kredytowych sklep opłaciła w całości każdego miesiąca. Odnawialnego saldo z miesiąca na miesiąc będzie prawie na pewno uszkodzić swoje wyniki, przynajmniej w pewnym stopniu. Nawet niewielka $ 300 równowaga na detalicznej karcie sklepu z $ 300 limitem potencjalnie mogłyby mieć znaczący wpływ (a nie w dobrym tego słowa znaczeniu) na ocenę kredytową.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.