Tüübid hoiustele – Alates Basic kontod Säästud-Like Alternatiivid

Home » Banking and Loans » Tüübid hoiustele – Alates Basic kontod Säästud-Like Alternatiivid

Tüübid hoiustele - Alates Basic kontod Säästud-Like Alternatiivid

Hoiukonto on suurepärane koht, et hoida raha, et te ei kavatse kulutada kohe. Need kontod hoida oma raha ohutu ja kättesaadav pöörates teil huvi, kuid on mitmeid erinevaid hoiustele valida. Iga variandi (ja pank või Credit Union) on erinevad omadused, nii et see on oluline mõista oma võimalusi.

Me kaevama üksikasju kõigi nende ühine kohad peidavad oma raha:

  1. Basic hoiustele
  2. Online hoiustele
  3. Rahaturukontod
  4. Hoiusetunnistused (CD)
  5. Intress kontrollimine
  6. Eriala kontod (Tudengisääst ja eesmärgile orienteeritud kontosid, näiteks)

Teenimine huvi: kõik kontod sellel lehel kirjeldatud maksma intressi, mis aitab teil kasvatada oma säästud – kuigi kasvutempo võib olla aeglane. Nagu te võrrelda võimalusi, hinnata intressimäära, mis on sageli tsiteeritud kui krediidi kulukuse määr (APY) otsustada, millist kontot on parim. Sa ei pea tingimata valida konto kõrgeima intressimäära – lihtsalt saada konkurentsivõimelise hinnaga. Eriti väiksemate kontosaldode intressimäär ei ole nii oluline kui teised konto funktsioone, nagu likviidsuse ja teenustasusid.

Lõivude tasumise? Tasud on kahjulik teie hoiuarve tervist. Suhteliselt madalad intressimäärad, mis tahes tasud võivad hävitada oma aastapalgast või isegi põhjustada teie konto saldo aja jooksul vähenema. Uurige oma panga tasu avalduse hoolikalt enne raha hoiustamiseks.

Basic hoiustele

Kõige lihtsamal kujul, hoiuarve on lihtsalt koht, hoidke raha. Sa hoiule kontole, intressi teenida, ja võtta raha välja, kui seda vajate. Leidub piirid, kui tihti saate oma raha (kuni kuus korda kuus preauthorized väljaminekud – kuid piiramatu isiklikult), ja saate lisada konto nii tihti kui soovid.

Seal on midagi valesti, kasutades ühte neist tavaline vanilje kontod, kuid on  muid  tüüpi hoiustele, mis võivad olla paremini sobib teile. Need teised kontod on kõik variatsioonid traditsiooniline hoiuarve. See tähendab, et kui teie vajadused on üsna lihtne, saate ilmselt lihtsalt avada hoiuarve pangas olete juba töötavad ja teha sellega.

Online hoiustele

Tähtsündmused Internetis pangakontodel:

  1. Kõrged intressimäärad oma hoiused
  2. Madal (või ei) kuutasu
  3. Nr minimaalse tasakaalu nõuded
  4. Nüüdisaegne tehnoloogia

Need tüüpi kontod olid algselt saadaval ainult võrgus pangad. Aga kõige tellis-ja uhmris pangad nüüd ka võrgumänguvõimalused nagu online arvete tasumise ja kaugete tagatisraha, ja mõned pangad on ainult võrgus võimalusi madalama tasu eest ja kõrged kui nende standard kontosid.

Iseteeninduse: Online hoiustele on parimad isemajandav tech-Savvy tarbijatele. Sa ei saa kõndida filiaali ja saada abi teller – sa saad teha enamiku oma Internetipanga ise. Kuid hallata oma kontot on lihtne ja te saate alati helistada klienditeeninduse abi (pange tähele, et mõned tellis-ja uhmris pangad piirata, kui tihti saate helistada klienditeeninduse ja nad võivad nõuda tasu saada abi inimene). Õnneks saab täita enamiku taotlusi ise – millal ja kus see on mugavaim.

Lingitud kontod: kasutada online konto, siis tavaliselt on vaja ka tellis-ja uhmris pangakonto (peaaegu iga pangakonto teevad). See on sinu “seotud” konto ja see on tavaliselt konto saate kasutada oma esialgse hoiuse. Kui Interneti-konto on valmis ja töötab, saate teha hoiused muudest allikatest kui ka – saate tõenäoliselt isegi hoiule kontrolli kontole oma mobiiltelefoniga.

Raha: Kui pole füüsilist filiaal, võite küsida, kuidas oma raha kulutada, kui seda vajate kiiresti. Õnneks mõned online pangad pakuvad ka Internetis  kontrollimise  kontosid, mis võimaldavad teil kirjutada kontrolli, maksta arveid online, ja deebetkaarti kasutada ostude ja sularaha väljavõtmine. Kui teil on vaja liikuda raha oma kohaliku pangakonto üleviimine võtab tavaliselt juhtub mõne tööpäeva jooksul. Plus, mõned online pangad võimaldavad teil tellida kassatšekk et minna posti teel.

Variatsioonid hoiustele

Kui teil on vaja rohkem kui tavaline (või Internetis) hoiuarve on teist tüüpi kontosid, mis maksma intressi pakkudes täiendavaid eeliseid.

Rahaturu kontod (MMAs):  Rahaturukontod ja tunduda hoiustele. Peamine erinevus on see, et teil on lihtsam juurdepääs oma raha: Tavaliselt võite kirjutada kontrolli vastu võtta, ja te võite isegi võimalik kulutada fondides deebetkaardi. Kuid nagu iga hoiuarve on piirid, kui palju kordi kuus saad teha väljavõtteid. Rahaturukontod sageli maksma rohkem kui hoiustele, kuid nad võivad ka nõuda suuremat hoiused. Nad on hea valik erakorralise kokkuhoid, sest teil on juurdepääs oma raha, kuid sa ikka teenida huvi.

Hoiusetunnistused (CD):  CD-d on ka sarnaseid hoiustele, kuid nad tavaliselt rohkem maksma. Miinuseks? Sa pead lukustada oma raha üles CD teatud aja jooksul (6 kuud või 18 kuud, näiteks). On  võimalik  oma raha varakult, kuid sa pead maksma trahvi, nii CD mõtet ainult raha, et te ei pea niipea. Lisateavet lugeda põhitõdesid CD-sid.

Intress kontrollimine:  Kui te tõesti vaja juurdepääsu oma raha (ja sa ikka tahad teenida huvi), võite saada, mida sa vajad alates pangakonto. Traditsiooniline jooksevkontosid ei maksa huvi, kuid teatud tüüpi kontosid võimaldab teil teenida ja kulutada nii tihti kui soovite. Online pangad pakuvad kontrollida raamatupidamise, et maksta natuke huvi (tavaliselt vähem kui hoiuarve). Tasu kontrollida raamatupidamise maksma isegi rohkem, kuid olulise võib olla raske.

Student hoiustele

Välja arvatud online pangad, hoiustele võib olla kulukas, kui te ei hoia suur konto saldo. Pangad tasu kuutasu ja nad maksavad vähe või üldse mitte huvi väikeste arvetega. Õpilastele (kes veedavad suurema osa oma aega õppimisele – ei tööta), see on probleem. Mõned pangad pakuvad “õpilane” hoiustele, mis aitavad õpilastel vältida tasud kuni nad saavad tööd ja võivad kvalifitseeruda kuutasu loobumiste.

Kui oled üliõpilane, üliõpilane hoiuarve juures tellis-ja uhmris panga või Credit Union on suurepärane võimalus oma esimese pangakontole. Ole teadlik, et konto võib teisendada “tavalisi” konto mingil hetkel, ja sa pead olema teadlik tasud pärast seda konversiooni.

Eesmärgile orienteeritud hoiustele

Teil on võimalik salvestada midagi – või midagi eriti – hoiuarve, kuid mõnikord on kasulik eraldada vahendeid konkreetne eesmärk.

Näiteks võiksite luua kokkuhoid uue sõiduki, oma esimese kodu, puhkus, või isegi kingitusi lähedastele. Mõned pangad pakuvad hoiustele, mis on spetsiaalselt mõeldud neile eesmärke.

Peamine kasu need kontod on psühholoogiline. Sa üldjuhul ei teeni rohkem oma säästud (kuigi mõned pangad ja krediidiühistute pakkuda perks, et edendada korrapärast säästmine), kuid võite olla suurema tõenäosusega jõuda kokkuhoid eesmärke kui konkreetse kontoga on seotud midagi hindate. Kui see kõlab nagu midagi, mida sa tahaks kasu, otsida “kokkuhoid klubi” (või midagi sarnast) programmid. Võite kujundada oma programmi või saate luua “allkontoks” või mitu kontot (kirjeldavate hüüdnimed) kõige Internetis pangad.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.