Üç Ortak Kredi Hatalar ve nasıl Them saptamak

Home » Credit and Debt » Üç Ortak Kredi Hatalar ve nasıl Them saptamak

Üç Ortak Kredi Hatalar ve nasıl Them saptamak

Kredi kolay olsaydı, o zaman herkes 850 bir VantageScore veya FICO puanı olurdu Ama kolay değil ve hatalar olur. kredi tüketici olarak Buradaki zorluk doğru ve her ne pahasına olursa olsun bunları önlemek, böylece bir hata neyin ne ayırt etmek kadar akıllı olmaktır.

Kredi Hata No 1: Co-İmzalama

Hayır, hayır, hayır – hiç yapmayın. Eş imzalama onların kredi raporlarını ve puanları korumaya gelince insanların yaptığı en büyük hatalardan biridir. Eğer bir kredi yükümlülüğü için-işareti co zaman birincil borçlu günkü gibi eğer, sen borç sorumluluk alıyorsun. Hesap açıldıktan sonra Ayrıca, imzalanması hangi kredi veya kredi kartı neredeyse kesin birkaç ay içinde kredi raporları üzerine kendi yolunu bulacaktır.

Eğer-işareti co zaman cömertliğinizden tarafından yakıldı alma ihtimali rahatsız edici yüksek -% 40, bir ankete göre 2016 Nokta varlık gerçekleştirilen, bir kredi veya kredi kartı ödeme garantisi çekinmiyorsanız hangi birincil için bunu yapmak için çağrıda olabilir çünkü – borçlu o zaman daha iyi ödeme yapmak için kaynak ayırmış, kendi üzerinde hak olamazdı. Ve sadece imzacı birincil borçlu kadar sorumlu olduğu için, “sadece” bir imzacı olduğun gerçeği arkasına saklanamaz.

Fix: Kredi dolayı kötü gitti eş imzalanmasına hasar görmüş Ne yazık ki, hiç de kolay düzeltme vardır. Bazen yeniden finanse veya borcunu ödemek için co-borçlu sorabilirsin ama onlar istekli ve bunu mümkün sürece bu uzun boylu bir düzen olabilir.

mali yükümlülüğünü ödemek veya adınızın dışına borcu yeniden finanse edemez, o zaman kalan seçenekler, (a), ödemeler kendini varsayarak, (b) ödemek için varlık satmak için ortak borçlu ikna içerir borç, veya en kötü koşullarda (c) belki de iflas dikkate. Hep birlikte imzalama için geldiğinde sadece hayır demek etmelerini tavsiye nedeni budur.

Kredi Hata No 2: Kredi Kartları Kapanış

Kredi kartı Kapanış kesinlikle kredi puanlarını zarar potansiyeline sahiptir. Temelde, ne kadarının mevcut kredi limitinin sen ettik – bu (yani bir efsanedir) kapatıldıktan sonra Hesabın yaşına için kredi kaybetmez, ancak olumsuz “döner kullanım oranı” olarak anılacaktır ne etkileyebilir kullanıldıktan – kullanılmayan bir hesabı kapatarak.

puanları hesaplanırken Kredi skorlama modelleri bu orana özellikle dikkat edin. kullanılmamış bir kredi kartı kapattığınızda, potansiyel olarak kullanılmayan kredi limiti değerini kaybeder çünkü çirkin topraklarına tırmanmak için oranını neden olabilir. oran kendisi açık kredi kartı hesapları üzerinde toplam kredi limitleri ederek toplam kredi kartı borcunu bölünmesiyle hesaplanır.

Örneğin, her bir 5.000 $ limitli dört kredi kartları var diyelim ve dört kartlar arasında kalan bakiyeniz $ 5.000’dir. Eğer bir kart kapatırsanız, Kullanılabilir kredi limiti 15.000 $ 20.000 $ dan küçülür, ve kullanım oranı hemen% 25 ila% 33 sıçrama olacaktır.

Fix : Kredi kartı hesap, yanlışlıkla veya hatta kendi isteğine kapalı olsaydı, hesabını yeniden kredi kartı veren kuruluşu ikna mümkün olabilir. Kuşkusuz, bu çözüm bir ihtimal, ama sormak zarar gelmez.

senin kartı veren kapalı bir hesabını yeniden istemiyorsa, yine potansiyel olarak kalan plastik üzerinde dengeleri amorti tarafından daha yüksek bir borç limiti oranından kaynaklanan herhangi bir kredi puanı zarar geri verebilir. sadece büyük bir çek yazmak için göze alamaz durumunda, hesaplarınızda sınırlarını artırmak için mevcut kart çıkaranlar sorarak zararları azaltmak mümkün olabilir.

Kredi Hata No 3: Perakende Mağaza Kredi Kartları başvurusu

Genel bir kural olarak, başvuru ve gerçekten bunu yapmak için gereken tek zaman yeni hesaplar açmak için en iyisidir. tatil sezonunda rulo etrafında ve size işlem% 15 almak için bir perakende mağaza kredi kartını açmak kabul Yani, büyük olasılıkla bir hata olabilir. Yeni bir perakende mağaza kartı başvurusu ve açılış sadece hareket potansiyel nedeniyle yeni kredi sorgulama ve perakende kartlarda kısıtlayıcı kredi limitlerinin aşağıya kredi puanlarını sürücü olabilir.

Perakende mağaza kredi kartları, yüksek faiz oranları ve düşük limitleri spor meşhurdur. sizin borç limiti oranı tırmanır, kredi puanları genellikle düştüğünde, yukarıda belirtildiği gibi, ve – Sonuç olarak, bitti bir perakende mağaza kartı kullanmak kolaydır.

Düzeltme: Zaten gereksiz bir perakende mağaza kredi kartı açma hata yaptık varsa, mutlaka hesabını kapatma dışarı acele etmemesi gerektiğini – Hata No. 2 yukarıya bakın. Hesap kapatma soruşturma etkisini geri vermez ve kredi raporlardan hesabını kaldırmaz. Nokta, zarar zaten yapılmıştır ediliyor.

Ancak, her ay tam olarak karşılığını herhangi bir perakende mağaza kredi kartları tutmak önemlidir. aydan aya bir denge Döner neredeyse kesin en azından bir ölçüde puanları zarar verir. Bir 300 $ limitli bir perakende mağaza kartı üzerinde bile küçük bir 300 $ bakiyesi potansiyel kredi puanlarını üzerinde önemli bir etkisi (ve iyi bir şekilde) olabilir.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.