Účinné způsoby, jak ušetřit peníze na napjatém rozpočtu

Home » Finance » Účinné způsoby, jak ušetřit peníze na napjatém rozpočtu

3 účinné způsoby, jak ušetřit peníze na napjatém rozpočtu

Měli byste zájem, kdybych vám řekl, že je to tajemství šetří peníze? No, je to pravda. Existuje několik tajemství, které mohou být použity, jak ušetřit peníze, a to iv případě, že nemá pocit, že máte nějaké peníze na záchranu. Špatnou zprávou je, že tato tajemství byly zveřejněny po celá desetiletí, a to je prostě jen na vás, rozhodnout, zda jejich použití.

Úspora peněz tajné # 1: Rozpočtování

Za prvé, je třeba vytvořit rozpočet.

Já vím, co si myslíš, ale předtím, než si můžete dokonce snít o úsporu peněz musíte vědět, kde se vaše peníze jdou. Tam je prostě žádný způsob, jak kolem něj. Jak se můžete rozhodnout, kde škrtat nebo najít další peníze na záchranu, pokud máte tušení, kde všechny své peníze se děje? Nemůžete. Takže je na čase vytvořit rozpočet.

Jde o to, že nemáte, aby to fuška. Ve skutečnosti, mnoho úspěšných lidí si po celý život, aniž by každý den sledovat každý cent. Můžete pravděpodobně získat tím, že dělá to samé. Zpočátku máte alespoň sednout a zjistit, kde se vaše peníze jdou. Kolik se vynakládá na bydlení, veřejných služeb, potraviny, zadlužení a zábavy? Jakmile jste si vytvořili jasnou představu o tom, kde se vaše peníze jdou v typickém měsíci můžete začít na místě, trendy a problémových oblastí. Poté, co jste zjistil, že problémové oblasti, budete mít lepší představu o tom, kde si můžete snížit zpět a do jaké míry.

Potom můžete použít tyto peníze použít na vaše úspory.

Jak můžete vidět, myšlenka je namalovat obrázek o tom, kde se vaše peníze jdou a není tolik o sledování každý dolar, který strávíte celý den. Ano, to může být také užitečné cvičení, aby výdaje pod kontrolou, ale to je také to, co se změní většina lidí pryč rozpočtu již po několika týdnech.

Úspora peněz Secret # 2: Platební sebe First

Poté, co jsme identifikovali, kde se vaše peníze jdou, měli byste mít několik náhradních dolarů odložit do svých úspor nebo penzijním plánem jako 401 (k). To je skvělý začátek, ale je tu další tajemství šetří peníze: za prvé platí sami.

Pravděpodobně jste slyšeli, že věta předtím, ale je to tak běžné, protože to funguje. Pokud jste jako většina lidí, pravděpodobně jste počkat, až vaše výplata zasáhne běžný účet, budete platit účty a koupit týdenní potraviny předtím, než rozhodne, kolik si můžete dovolit vložit do úspor. Do té doby se množství může být malý a máte strach, co byste mohli potřebovat těch pár dolarů, později v týdnu, takže vyhnout uvedení nějaké peníze do úspor vůbec. Velká chyba.

Musíte myslet na své úspory, stejně jako kteréhokoli jiného účtu. Když se váš účet za elektřinu přijde každý měsíc, co uděláte? Vás ujistit, že dostane zaplaceno, že jo? To je to, jak je třeba k léčbě spořicí účet. Pokud je vaším cílem je zachránit $ 100 za měsíc, pak přemýšlet o tom, jak $ 100 účet, který musí být zaplacena. Pokud uvažujete o tom, pokud jde o návrh zákona, máte větší šanci, aby to vklad a vybudovat si havarijní fond.

Jen přemýšlet o své měsíční úspory jako zákona nestačí, a to je místo, kde budete muset nejprve zaplatit sami.

Musíte vytvořit automatické spoření, který bude automaticky vložit peníze do svého spořícího účtu ještě předtím, než mají šanci je utratit. To lze provést přímo přes přímý vklad vašeho zaměstnavatele nebo s opakujícím se převodem s vaší bankou. A stejně jako kouzlo, nebudete chybět ani peníze jít do úspor každý týden, a přesto váš spořící účet začne růst v průběhu času.

Úspora peněz Secret # 3: utrácet méně, než si vydělat

Je to svatý grál osobních financí, ale pokud nemůžete použít toto tajemství nikdy nebudete schopni ušetřit peníze. Vy prostě muset strávit méně peněz, než si vyděláte a neexistuje žádný způsob, jak kolem toho. Je to všechno o cash flow.

Pokud si vydělat $ 100 a $ 110 strávit jste nyní na – $. 10 Tam, kde to má extra deset dolarů pocházejí? Obvykle to půjčil peníze, a to buď z kreditní karty nebo nějaký druh úvěru.

A Hádej co? Že půjčil peníze přicházejí se zájmem. To znamená, že jste ve skutečnosti více než deset dolarů v díře. Když začnete to pravidelně každý měsíc a s velkým dolarové částky je snadné vidět, jak někdo může dostat desítky tisíc dolarů v dluhu, což je přesně důvod, proč většina lidí má pocit, jako by nemají peníze zachránit.

Vzhledem k tomu, dluh nasedne můžete najít sami jen dělat minimální platby každý měsíc, ale to zase jen znamená, že budete trávit dalších deset nebo dvacet let platit za něco, co nemohl dovolit, utrácet tisíce na zájmu.

Můžete ušetřit peníze

Ještě ty tajemství znít jako zdravý rozum? Měli by. Většina z nás ví, že musíme rozpočtu naše peníze, dát peníze stranou pro budoucnost, a zůstat z dluhů, ale mnozí z nás stále ještě nemůže udělat. Bohužel, krátký na výhru v loterii, nejsou tam žádné tajemství k budování bohatství. Tyto tři principy zvukové peněžního managementu jsou základem osobních financí.

Jedna věc je jistá. Pokud je to možné rozpočet své peníze tak, že jste výdaje méně než vyděláte a dát některé z těchto peněz na spořící účet nebo pro odchod do důchodu dříve, než budete mít čas to strávit, budete se moci ušetřit peníze a budovat bohatství.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.