Uuri, kuidas Inflatsioon mõjutab teie pangakonto

Home » Banking and Loans » Uuri, kuidas Inflatsioon mõjutab teie pangakonto

Uuri, kuidas Inflatsioon mõjutab teie pangakonto
Inflatsioon juhtub, kui hinnad tõusevad aja jooksul. Kui olete kunagi kuulnud inimesed räägivad madalad hinnad eelmisel aastakümneid, nad kaudselt kirjeldavad inflatsiooni. Ikka, inflatsioon võib olla raske mõtestada, eriti kui tegemist on juhtimise oma rahandust. Kui inflatsioon soojendab lähiaastatel, võite oodata mitu tulemusi:

  • Vähem ostujõudu raha olete salvestanud
  • Tõusvad intressimäärad hoiustele, hoiusesertifikaate (CD) ja muud tooted
  • Laenumaksete “tunne” odavam pikemas perspektiivis

Ostujõu

Inflatsioon teeb raha vähem väärtuslik. Tulemuseks on see, et ühe dollari ostab vähem kui varem igal aastal, nii kaupade ja teenuste  ilmub  kallim kui sa lihtsalt vaadata pakutud hinnaga dollarites. Inflatsiooniga korrigeeritud maksumuse võib jääda samaks (või see ei pruugi), kuid kui mitu dollarit kulub osta toode ikka muudab.

Kui salvestate raha tulevikus, siis loodan, et see oleks võimalik osta vähemalt nii palju kui ta ostab täna, kuid see pole alati nii. Perioodidel kõrge inflatsioon, see on mõistlik eeldada, et asjad on kallim järgmisel aastal, kui nad on täna-seega ei stiimul oma raha kulutada nüüd asemel salvestamist.

Aga ikka on vaja säästa raha ja hoida sularaha, kuigi inflatsioon ähvardab nõrgendada väärtus oma säästud. Sul ilmselt vaja teie igakuine taskuraha sularahas, ja see on ka hea mõte hoida kriisifondidest kindlas kohas nagu pank või Credit Union.

Intressimäärad tõusevad

Hea uudis on see, et intressimäärad kipuvad tõusma perioodidel inflatsiooni. Teie pank ei pruugi maksta suurt huvi täna, kuid võite oodata oma kulukuse saagikuse (APY) kohta hoiustele ja CD saada atraktiivsemaks.

Hoiuarve ja rahaturu konto määr peaks tempot üsna kiiresti määrad tõusevad. Lühiajalised CD (6-12 kuud, näiteks) võib reguleerida ka. Kuid pikaajaline CD määrad tõenäoliselt ei nihutama kuni on selge, et inflatsioon on saabunud ja mis hinnad jäävad kõrgeks mõnda aega.

Küsimus on, kas need määr tõuseb on piisavalt, et pidada sammu inflatsiooniga. Ideaalses maailmas, saate vähemalt tasa ja oma säästud kasvaks nii kiiresti kui hinnad tõusevad. Tegelikult hinnad maha inflatsiooni ja tulumaksu huvi teenid tähendab, et sa oled ilmselt  kaotanud  ostujõu pangas.

Säästmise strateegiate Kasvav Inflatsioon

  • Hoidke võimalusi avatud: Kui te arvate, hinnad tõusevad kiiresti, siis võib olla parem oodata panna raha pikaajaliseks CD-sid. Teise võimalusena saate kasutada redeldamise strateegia, et vältida lukustamise-in madala hinnaga, sest see on raske ennustada ajastus ja kiirus (samuti suunas) tulevaste intressimäärade muutusi.
  • Kaubavaliku ja hindadega tutvuma? Tõusev määr keskkond on ka hea aeg, et hoida silma peal paremaid pakkumisi. Mõned pangad reageerivad kõrgemad intressimäärad kiiremini kui teised. Kui teie pank on aeglane, siis võib olla väärt konto avamine mujal. Online pangad on alati hea valik teenida konkurentsivõimelise säästumäärad. Kuid pidage meeles, et töötasu erinevust tõesti peab olema märkimisväärne, et sa välja tulema enne: Switching pangad võtab aega ja vaeva, ja teie raha ei pruugi teenida huvi liikudes pankade vahel. Plus, pank koos  parima  määr muutub pidevalt-tähtsam on see, et te saate konkurentsivõimelise hinnaga. Muutuv pangad kõige paremini mõttes koos eriti suur kontosaldode või olulisi erinevusi intressimäärad pankade vahel. Väikese konto või alaealine erinevuse, see ilmselt ei ole väärt oma aega, et liikuda.
  • Pikaajaliste säästude: Kas mõned planeerimine, veendumaks, et on õiges koguses õiges tüüpi kontod. Pangakontod on parim eest, mida on vaja või võib olla vaja lähemas keskpikas perspektiivis. Kui te kaotate natuke ostujõud inflatsiooni tõttu, mis on hind, mida maksta võttes hädaolukordade fond-ja mis võib olla väike hind maksta. Rääkige rahaline planeerija teada, mida, kui midagi, mida peaks tegema pikemaajalise raha.

Laenud ja Inflatsioon

Kui olete mures inflatsiooni, võite saada mõned lohutust teadmine, et pikaajaliste laenude võiks tegelikult saada odavam. Kui laenu tasumist paarsada dollarit tundub palju raha täna, siis ei tunne päris nii palju kui 20 aastat.

  • Pikaajalised laenud: Eeldades te ei kavatse maksta oma laene välja varakult, õppelaenu, et saada ära tasunud üle 25 aasta ja 30-aastase fikseeritud intressimääraga hüpoteegid peaksid lihtsam käsitleda. Muidugi, kui teie sissetulek ei tõuse inflatsiooni või teie maksete suurendamine, siis tõepoolest halvem. Ka võla vähendamine on harva halb mõte, sest maksate ikka huvi üle kõik need aastad, kui te hoida laenu paigas.
  • Muutuva intressimääraga laenud: Kui intressimäär oma laenu muutub aja jooksul, siis on võimalik, et teie kiirus kasvab perioodidel inflatsiooni. Muutuva intressimääraga laenud on intressimäärad, mis põhinevad teiste määrad (LIBOR, näiteks). Kõrgem hind võiks tuua kõrgema nõutava kuumakse, et olla valmis makse šokk, kui inflatsioon korjab üles.
  • Lukustamine määrad: Kui te plaanite laenata kiiresti, kuid sul ei ole kindlaid plaane, olema teadlikud, et hinnad võivad olla kõrgemad kui lõpuks taotleda laenu või luku määra. Kui see juhtub, peate maksma rohkem iga kuu. Jäta mõned kõigutama ruumi oma eelarvest kui olete shopping kõrge väärtusega eset, et teil osta krediiti. Et mõista, kuidas intressimäär mõjutab teie kuumakse ja intressikulu, joosta mõned laenu arvutusi erineva kiirusega.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.