Úverové správy mýty, ktoré nie sú pravda

Home » Credit and Debt » Úverové správy mýty, ktoré nie sú pravda

Úverové správy mýty, ktoré nie sú pravda

Informácie vo vašej kreditnej správy dopady všetko od miesta, kde žijete na to, čo budete riadiť, a to aj v prípade, budete pracovať. Bohužiaľ, príliš veľa ľudí nerozumie ich úverové správy a informácie v nej obsiahnuté. Tu sú niektoré z najčastejších mýtov o úverových správ a pravde za každú z nich.

1. Nemusíte kontrolovať vašej kreditnej správy, ak sa uchádzate o úvere.

Kontrola vašej kreditnej správy predtým, ako budete žiadať o veľkú pôžičku môžu zlepšiť svoje šance na získanie schválený. Preskúmanie vašej kreditnej správy pred vykonaním aplikácia vám dáva možnosť vyčistiť chýb a ďalšie negatívne informácie, ktoré by mohli dostať vás odmietnutý.

Tie by nemali čakať, až budete pripravovať na hlavnú aplikáciu pre kontrolu vašej kreditnej správy. Je tiež dôležité skontrolovať vašej kreditnej správy najmenej raz ročne, aby pátrať po známkach krádeže identity alebo podvodu. Proaktívna preskúmanie vašej kreditnej správy vám umožní zachytiť aj vysporiadať s krádežou identity, než je to ešte horšie.

Ak hľadáte prácu, alebo ak ste sa na povýšenie by ste mali skontrolovať svoje kreditnej správy. Mnohí zamestnávatelia mohli kreditnej správy (nie kreditné skóre) a chcete byť pripravení na to, čo oni môžu nájsť. To je obzvlášť dôležité, ak sa uchádzate o finančnú pozíciu alebo vedúcim postavenie na vysokej úrovni. Máte právo na kreditnej správy voľné, ak ste v súčasnosti nezamestnaný a plánujú hľadať prácu v najbližších 60 dní.

A kedykoľvek budete poprel o kreditnej karty, pôžičky, alebo iné služby, pretože informácie vo vašej kreditnej správy, by ste mali skontrolovať kópiu vašej kreditnej správy používané v tomto rozhodnutí potvrdiť správnosť informácií. Budete mať nárok na bezplatné úverovej správy v tomto prípade je. V prípade chyby kreditná správa viedla k obľúbeným odopieraná, môžete podať námietku proti týmto chybám s Credit Bureau a požiadať veriteľa, aby prehodnotila svoju prihlášku.

2. Kontrola vašej kreditnej správy bude bolieť vašej kreditnej.

Pravdepodobne ste počuli, že vyšetrovanie do vašej kreditnej správy môže negatívne ovplyvniť svoj kredit, ale ktorý neobsahuje vlastné otázky do svojho úveru. Existujú dva typy úverových vyšetrovania. Tvrdé vyšetrovania sú pri podať žiadosť o úver alebo produkt úverovej báze alebo služby. Tieto otázky sa ublížiť svoje kreditné skóre. Mäkké vyšetrovania sú pri kontrole vašej kreditnej alebo šek obchodné vašej kreditnej vás prescreen pre úverové produkty alebo služby. Tieto mäkké otázky nebolí svoje kreditné skóre.

Prechádza veriteľa, aby svoje kreditné skontrolovať bude bolieť vašej kreditnej. Ak sa chcete vyhnúť nutnosti vašej kreditnej ovplyvnená, mali by ste skontrolovať vašej kreditnej správy sám seba tým, že ide priamo k jednému z troch hlavných úverovými inštitúciami. Tam môže byť poplatok, keď si objednáte vašej kreditnej správy z úverovými inštitúciami, ak máte nárok na bezplatné úverovej správy je podľa zákona o veľtrhu Credit Reporting. Si môžete objednať jeden zadarmo kreditnej správy každý rok cez AnnualCreditReport.com, miesto pre objednávanie zadarmo kreditnej správy udelené federálnym zákonom o.

Je to dobrá správa, že vaše vlastné kreditné šeky nebude bolieť váš kredit. To znamená, že môžete skontrolovať svoje kreditné tak často, ako je potreba, aby bez obáv, že vám ublíži.

3. Splácanie v minulosti patrične do úvahy dôjde k jeho odstránenie z vašej kreditnej správy.

Splácanie dlžnej rovnováhy je lepšie pre váš úver v dlhodobom horizonte. Bohužiaľ, táto platba nevymaže účet alebo na platobnej histórie detaily z vašej kreditnej správy. Všetky minulé negatívne platby zostane na vašej kreditnej správy po dobu trvania úverového vykazovaného časového limitu, ale váš účet bude aktualizovaný ukázať, že ste dohnali na nesplatené pohľadávky. Ak je váš účet je stále otvorený a aktívny, bude vaše budúce včasné platby budú označená ako ok.

Presne hlásené negatívne informácie môžu zostať na vašej kreditnej správy po dobu až siedmich rokov. Po tomto časovom období, negatívne informácie by mali byť automaticky odstránený z vašej kreditnej správy.

4. Platba na dlh sa predĺži lehotu úverové výkazníctva.

Niektorí ľudia váhajú, aby splatiť starý účet, pretože verí, že platba bude reštartovať presného času úverové výkazníctva, vedenie účtu na svojej kreditnej správy o ďalších sedem rokov. Našťastie to nie je tento prípad.

Časový limit kreditnej triedenie je založené na čase, ktorý je odovzdaný od negatívneho pôsobenia. Platenie na účet bude tej doby nebude reštartovaný. Napríklad, ak ste boli 30-tich dni neskôr na kreditnej karte v decembri 2010, dohnal znovu v januári 2011 a platí sa na čas od tej doby, budú oneskorené platby odpadávať vašej kreditnej správy v decembri 2017. Zvyšok histórie účtu od tohto okamihu vpred zostane na vašej kreditnej správy.

5. Zrušenie účtu dôjde k jeho odstránenie z vašej kreditnej správy.

Ďalším spoločným mylná predstava, že iba zrušenie účtu bude odstrániť z vašej kreditnej správy. Avšak, to nie je tento prípad. Pri zatvorení účtu, jediná vec, ktorá sa stane, ak sa týka vašej kreditnej správy je to, že stav účtu je označená ako zatvorená. Účet zostane na vašej kreditnej správy pre zostávajúcu časť úverového výkazníctva lehoty, ak bola uzatvorená v zlom postavení, napríklad v prípade, že účet bol obvinený off. Alebo, v prípade, že účet bol v dobrom stave, kedy bol uzavretý, zostane na vašej kreditnej správy na základe usmernení z úverových registrov pre hlásenie pozitívne, uzavreté účty.

6. Vydávať sa zlúčia svoje kreditnej správy s vášho manžela.

Keď sa vydávať, budete aj naďalej udržiavať samostatnú kreditnú správu od svojho manžela, aj keď zmeníte svoje priezvisko. Niektoré spoločné účty, oprávnené užívateľské účty, a čo-podpísal účty môžu objaviť na oboch manželov úverových správ, ale jednotlivé účty budú naďalej uvedené na kreditnej správy každej príslušnej osoby.

7. Iba kreditné karty a úvery objaví na vašej kreditnej správy.

Keď čítate prostredníctvom vašej kreditnej správy, môžete byť prekvapení, na všetky typy účtov, ktoré sa zobrazujú. Účty za lekársku starostlivosť, dlh zbierky a verejné záznamy ako úpadku či daňové pohľadávky sú uvedené na vašej kreditnej správy okrem kreditných kariet a úverov.

Vzhľadom k tomu, že nie sú úverové účty, účty, ako sú platby mobilným telefónom či inkaso platieb nie sú pravidelne hlásené úverovými inštitúciami. Ak sa tieto účty stali vážne delikventné, môžu byť pridané k vašej kreditnej správy ako zberný účet.

8. histórie zamestnania a príjem je súčasťou vašej kreditnej správy.

V roku 2015 štúdii TransUnion , 55 percent ľudí, ktorí si v poslednej dobe kontroluje ich úverové správa veril objavila knižka zamestnanosť na svojich správach. A 41 percent si myslí, že príjem je uvedený na ich úverové správy. Váš súčasný zamestnávateľ môže byť uvedená na vašej kreditnej správy, ale to je všetko. Vašej kreditnej správy nebude viesť zoznam svojich predchádzajúcich zamestnávateľov, a to neuvádza svoje príjmy. Kreditné a žiadosti o úver, však bude žiadať o zamestnanie a informácie o príjme schváliť vašu žiadosť.

9. kolies histórie je uvedený na vašej kreditnej správy.

V štúdii TransUnion, 49 percent ľudí s vynikajúcou kredit za to, že platby nájomného sú zahrnuté do úverovej správy. Prenájom účty zvyčajne neobjavujú na vašej kreditnej správy, ale môžu existovať určité výnimky. Prenájom platby do bytov, ktoré vykazujú na Experian RentBureau budú zahrnuté do vašej Experian kreditnej správy. Úverovými inštitúciami všeobecne nezdieľajú informácie, aby tieto platby nájomné nebude na svojich ostatných úverových správ objaví.

10. Účty ste cosigned len neobjaví na vašej kreditnej správy.

Keď sa cosign kreditnú kartu alebo pôžičku na vašej kreditnej správy, rovnako ako ostatné údaje, rovnako ako všetky ostatné účty sa zdá. Využitie a platba aktivita účtu sa objaví na vašej kreditnej správy a ovplyvniť svoj kredit, a to aj keď nie ste ten, kto využíva alebo výhody z účtu. Ak vaše meno bolo cosigned bez vášho dovolenia, nebudete môcť odstrániť cosigned účet z vašej kreditnej správy.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.