Vai tas gudrākas izmantot debetkarti vai kredītkarti?

Home » Credit and Debt » Vai tas gudrākas izmantot debetkarti vai kredītkarti?

Vai tas gudrākas izmantot debetkarti vai kredītkarti?

Lai gan tie var izskatīties tieši tāpat tucked prom iekšpusē jūsu maku, kredītkartes un debetkartes veido divas ļoti dažādus maksājumu metodes.

Izmantojot debetkarti ir līdzīgs maksāt ar skaidru naudu vai vecmodīgi čeku. Debetkarti (kas ir arī atšķirīgs no priekšapmaksas debetkarti), ir saistīts ar jūsu bankas kontu, un, kad jūs veicat pirkumu, līdzekļi tiek izņemti no jūsu pieejamā atlikuma.

Kredītkartes, no otras puses, darbojas pavisam citādi. Kad jūs izmantot kredītkarti, lai veiktu pirkumu, jūs būtībā ārā aizdevumu no jūsu kredītkartes izsniedzējs, kas jums vēlāk būs jāmaksā atpakaļ. Šis aizdevums ir sastādīts no iepriekš summas, formāli sauc jūsu kredīta limitu. Tas var būt jāmaksā atpakaļ, un pēc tam sastādīts vēlreiz. Tas var notikt atkal un atkal tik daudzus gadus, kā jūs vēlaties izmantot karti.

Tāpat kā visiem finanšu produktiem, ir plusi un mīnusi, kas saistīti gan ar debetkartēm un kredītkartēm. Ja jums jau ir dažādi aizspriedumi, kura ir vislabāk plastmasas veids, mēģināt noteikt tos malā uz brīdi, un to apskatīt priekšrocības un trūkumi katra maksājuma metode ir piedāvāt.

Krāpšana aizsardzība

Kredītkarte un debetkarte krāpšana ir, diemžēl, diezgan bieži. Neviens nav pasargāts. Es esmu bijis upuris kredītkaršu krāpšanas pārāk daudz reižu skaits. Izredzes ir diezgan pienācīgas, ka jums ir nācies saskarties ar neautorizētiem maksājumiem kādā brīdī, varbūt vairākas reizes. Par laimi, ja jūsu kredītkartes informācija ir kompromitēta vai nozagta, jūs ļoti labi aizsargāti no finansiālā viedokļa.

Fair Credit Norēķinu Act (FCBA) ir federālo likumu, kas aizsargā jūs, ja jūs sajūtat kredītkaršu zādzību vai krāpšanu. Per FCBA, ja jūs ziņojiet par neautorizētu izmaksas jūsu izsniedzējs 60 dienu laikā, jūsu atbildība par krāpnieciskiem darījumiem, ir ierobežots līdz 50 $.

Uz augšu FCBA aizsardzības, visi četri no lielākajiem kredītkaršu tīklos (Visa, MasterCard, American Express un Discover) ir nulle atbildības krāpšanu politiku. Patiesībā, jūs, iespējams, nekad ne santīma, ja jums ziņot kredītkartes krāpšanu nekavējoties. Un nauda, ​​kas ir nozagts vai “lieto” bez jūsu atļaujas nav īsti jūsu nauda – tas ir kartes emitenta nauda.

Ir vērts atzīmēt, ka elektronisko līdzekļu pārskaitījums likums (EBTA) to aizsargā jūs no neatļautas debeta karšu darījumiem, kā arī. Tomēr EBTA ir aizsardzība ir mazāk stabila.

Piemēram, saskaņā ar EBTA jūsu atbildība par neatļautiem darījumiem kāpj līdz $ 500, nevis 50 $, ja jūs gaidāt vairāk nekā divas darba dienas, lai ziņotu par krāpšanu. Turklāt, atšķirībā no kredītkaršu krāpšanu, ja rodas neatļautu debeta darījumus, tas ir jūsu nauda, kas ir nozagts. Tas varētu novest pie daudzām citām problēmām, ja, piemēram, jums nav piekļuves līdzekļiem, kas būtu jūsu bankas kontā, ja noma, rēķini, vai citiem finanšu saistības jāatmaksā.

kredītu Building

Vēl atvērt un izmantot kredītkarti atbildīgi ieguvums ir tas, ka to darot, ir potenciāls, lai palīdzētu jums veidot spēcīgāku kredītu. Saglabājiet savu kredītkaršu atlikumus zems, un vēlams atmaksājās pilnībā katru mēnesi, un dara katru maksājumu par laiku. Jūs varētu redzēt, šie konti ir pozitīva ietekme uz jūsu kredīta rādītājus laika gaitā.

Ierobežot pārtēriņš

Galvenā priekšrocība, ka cilvēki saista ar izmantojot debetkartes pār kredītkartes, ir fakts, ka debetkartes atturēt pārtēriņu, vai pat padarīt neiespējamu. Jums varētu būt liels naudas pārvaldnieks, bet, ja jūs izvēlaties izmantot debetkarti, vismaz jums nebūs nonākšana parādos.

Tikmēr daži 29 miljoni amerikāņu ir jāveic kredītkartes bilanci divus gadus vai vairāk, norādot, ka viņi hroniski tērēt vairāk, nekā viņi var atļauties.

Taču patiesība ir tāda, ka, ja jums ir pārtēriņš problēma, debetkarte nav reāli salabot. Tas tikai ierobežos savus izdevumus uz līdzsvaru savā norēķinu kontā. No otras puses, jūs varētu atvērt kredītkartes kontu ar nodomu zemu limitu, un, iespējams, sasniegt to pašu mērķi, vienlaikus baudot labāku krāpšanas aizsardzību.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.