Valdyti palūkanų normos rizika

Home » Investing » Valdyti palūkanų normos rizika

Valdyti palūkanų normos rizika

Palūkanų normos rizika egzistuoja palūkanų laikomosios turto, pavyzdžiui, paskolos ar obligacijų, dėl to, kad yra iš to turto vertės pokyčių atsiradusią dėl palūkanų normų kintamumas galimybę. Palūkanų normos rizikos valdymas tapo labai svarbus, ir buvo sukurta asorti priemonės kovoti su palūkanų normos rizika.

Šis straipsnis atrodo ne keletas būdų, kad abi įmonės ir vartotojai valdyti palūkanų normos riziką, naudojant įvairių palūkanų normų išvestinėmis finansinėmis priemonėmis.

Kokių tipų investuotojams yra jautrūs palūkanų normos rizika?

Palūkanų normos rizika yra rizika, kad kyla, kai absoliuti palūkanų normų lygis svyruos. Palūkanų normos rizika tiesiogiai veikia pastoviųjų pajamų vertybinių popierių vertės. Nuo palūkanų normos ir obligacijų kainos yra atvirkščiai susijęs, rizika siejama su palūkanų normų kilimas sukelia obligacijų kainos kris, ir atvirkščiai. Obligacijų investuotojai, ypač tie, kurie investuoja į ilgalaikius fiksuoto dydžio obligacijų, yra labiau tiesiogiai jautrūs palūkanų normos rizika.

Tarkime, asmuo perka 3% fiksuoto dydžio 30 metų obligacijų už $ 10,000. Ši obligacijų moka per metus 300 $ per brandos. Jei per šį laiką, palūkanų normos padidės iki 3,5%, paskelbė naujas obligacijas mokėti 350 $ per metus per brandos, darant prielaidą, kad $ 10,000 investicijas. Jei 3% obligacijos savininkas ir toliau laikyti savo ryšį per brandos, jis praranda ant galimybę uždirbti didesnes palūkanas. Arba jis galėtų parduoti savo 3% obligacijų rinkoje ir pirkti obligaciją su didesnių palūkanų dydžio. Tačiau tai lemia investuotojo gauti mažesnę kainą savo pardavimo 3% obligacijų, kaip jie nebėra tokios patrauklios investuotojams, nes naujai išleistos 3,5% obligacijos yra taip pat prieinama.

Priešingai, palūkanų normų pokyčiai taip pat turi įtakos akcijų investuotojams, bet mažiau tiesiogiai, nei obligacijų investuotojus. Tai yra todėl, kad, pavyzdžiui, kai palūkanų normos didės, korporacijos kaina skolinantis pinigus taip pat didėja. Tai gali sukelti pelno atidėti skolinimąsi, kuris gali sukelti mažiau išlaidų. Ši išlaidų sumažėjimas gali sulėtinti įmonių augimą ir sumažėti pelno ir galiausiai mažesnės akcijų kainos investuotojų.

Palūkanų normos rizika neturėtų būti ignoruojami

Kaip ir su bet kokios rizikos valdymo vertinimą, visada yra galimybė nieko nedaryti, ir tai, ką daugelis žmonių. Tačiau tais atvejais, nenuspėjamumo, kartais ne apsidraudimo yra pražūtingas. Taip, yra kaina apsidraudimo, bet kas yra iš esmės pereiti į blogąją pusę kaina?

Tereikia pažvelgti tik Orange County, Kalifornija, 1994 pamatyti įrodymų apie ignoruojant nuo palūkanų normos rizikos grėsmę spąstus. Trumpai tariant, Orange apygardos iždininkas Robertas Citron pasiskolino pinigus mažesnėmis trumpalaikės palūkanų normos ir paskolino pinigų aukštojo ilgalaikės palūkanų normos. Strategija pradžių buvo didelis, kaip trumpalaikės normos krito, o normalus pajamingumo kreivė buvo prižiūrimi. Bet kai kreivė ėmė kreiptis ir požiūris apverstas pajamingumo kreivė statusas, viskas pasikeitė. Nuostoliai Orange County, ir beveik 200 viešųjų subjektų, dėl kurių Citron valdo pinigus, buvo maždaug 1,6 mlrd $ ir lėmė savivaldybės bankrotą. Štai Padorus kaina už ignoruojant palūkanų normos riziką.

Laimei, tiems, kurie nori apsidrausti savo investicijas nuo palūkanų normos rizikos turėti daug produktų pasirinkimą.

investicinių produktų

Puolėjai:  išankstinę sutartį yra svarbiausias palūkanų norma valdymo produktas. Idėja yra labai paprasta, ir daugelis kitų šiame straipsnyje produktai yra grindžiami šio susitarimo šiandien už kažką keičiantis tam tikrą dieną ateityje idėja.

Išankstiniai palūkanų normos sandoriai (išankstiniai palūkanų normos sandoriai):  FRA yra grindžiamas išankstinę sutartį, kai pelnas arba nuostolis determinantas yra palūkanų norma idėja. Pagal šį susitarimą, viena šalis moka fiksuotą palūkanų normą ir gauna kintamą palūkanų normą, lygią orientacinės normos. Faktiniai mokėjimai apskaičiuojami remiantis sąlyginę pagrindinę sumą ir sumokėti nustatytus šalių intervalais. Tik grynasis mokėjimas – nevykėlis moka nugalėtoją, taip sakant. Išankstiniai palūkanų normos sandoriai visada atsiskaitoma grynaisiais pinigais.

FRA vartotojai paprastai skolininkai ar kreditoriai, turintys vieną dieną ateityje, dėl kurių jie yra veikiami palūkanų normos rizika. A palūkanų normos sandorio serija yra panašus į apsikeitimo (aptarta žemiau); Tačiau, apsikeitimo sandorio visi mokėjimai yra tuo pačiu greičiu. Kiekviena serija FRA kaina kitokio dydžio, išskyrus atvejus, kai šis terminas struktūra yra plokščia.

Ateities:  Ateities sandoris yra panašus į priekį, tačiau ji suteikia sandorio su mažiau rizikos nei išankstinę sutartį – ty, iš įsipareigojimų neįvykdymo ir likvidumo rizikos Uszczuplający dėl tarpininko įtraukimo.

Apsikeitimo sandoriai:  Tiesiog kaip tai skamba, apsikeitimo yra keitimasis. Tiksliau, palūkanų normos apsikeitimo sandoriai atrodo kaip iš išankstinio palūkanų normos sandorio kartu daug ir apima sąveiką tarp sandorio šalių susitarimas keistis rinkinių būsimiems pinigų srautams. Labiausiai paplitęs tipas palūkanų normos apsikeitimo sandorio, yra paprastas vanilės apsikeitimo, kuris apima viena šalis moka fiksuotą palūkanų normą, o gauna kintamą greitį, o kita šalis moka kintamą greitį ir gauti fiksuota palūkanų norma.

Pasirinkimai:  Palūkanų normų valdymo galimybės yra pasirinkimo sandoriai, kurių pagrindinis vertybinis popierius yra skolos įsipareigojimas. Šios priemonės yra naudingos siekiant apsaugoti dalyvaujančių kintančios palūkanų normos paskolos, pavyzdžiui, reguliuojamo dydžio hipoteka (ginklai) šalims. Iš palūkanų normos pasirinkimo sandorius grupavimas vadinamas palūkanų dangteliu; iš palūkanų normų pasirinkimo sandorius derinys yra vadinamas palūkanų aukšte. Apskritai, dangtelis yra kaip skambučio ir grindys tarsi put.

Apsikeitimo sandorius:  Swaption ar apsikeitimo variantas, tai tiesiog galimybė patekti į apsikeitimo.

Įterptosios variantai:  Daugelis investuotojų susidurti palūkanų valdymas išvestinėmis finansinėmis priemonėmis, naudojant pasirinkimo galimybėmis. Jei kada nors nusipirkau ryšį su skambučių teikimo, jūs taip pat esate klube. Jūsų pirmalaikio išpirkimo obligacijų emitentas yra apdrausti, kad jei palūkanų normos mažėja, jie gali skambinti savo obligacijų ir išleisti naujas obligacijas su mažesniu kuponą.

Rungtynių rinktinėje:  viršutinė riba, taip pat vadinamas lubos, yra pasirinkimo sandoris dėl palūkanų normos. Jo taikymo pavyzdys būtų skolininkas vyksta ilgai, arba mokėti priemoką pirkti dangtelį ir gauti mokėjimus grynaisiais pinigais iš BŽŪP pardavėjo (trumpas), kai bazinė palūkanų norma viršija BŽŪP streiko norma. Mokėjimai yra skirtos kompensuoti palūkanų norma padidėja dėl kintamų palūkanų paskolos.

Jei faktinis palūkanų norma viršija strike normą, pardavėjas moka tarp streiko ir palūkanų normą padauginus iš tariamoji pagrindinė skirtumą. Ši parinktis “dangtelis”, arba įdėkite viršutinę ribą, nuo savininko interesų sąskaita.

Palūkanų norma dangtelis iš tiesų yra sudedamųjų variantų, arba “kapletėse,” nes kiekvieno laikotarpio BŽŪP Nesutariama serija. Kapletė yra sukurta siekiant suteikti gyvatvorę prieš lyginamojo indekso palūkanų norma didėja, pavyzdžiui, Londono Interbank Offered Rate (LIBOR), dėl nustatyto laikotarpio.

Grindys:  Tiesiog kaip parduoti sandoris yra laikomas veidrodinis atvaizdas skambučių galimybe, grindys yra veidrodinis atvaizdas dangtelio. Palūkanų norma aukštas, kaip BŽŪP, iš tiesų yra sudedamųjų variantų serijos, išskyrus tai, kad jie įdėti galimybes ir serijos komponentai vadinami “floorlets”. Kas yra ilgas, grindys išmokama išpirkimo iš floorlets jei orientacinė norma yra žemiau grindų iš anksto nustatytą kainą. Skolintojas naudoja tai, siekiant apsaugoti nuo krentančių normos neįvykdyti kintamų palūkanų paskolos.

Antkakliai:  apsaugine apykakle, taip pat gali padėti valdyti palūkanų normos riziką. Pritvirtinti pasiekiama vienu metu perkant dangtelį ir pardavimo grindų (arba atvirkščiai), kaip apykaklę apsaugo investuotoją, kuris yra ilgas ant rankų. Nulinis kaina apykaklė taip pat gali būti nustatyta, kad sumažinti apsidraudimo išlaidas, tačiau tai sumažina galimą pelną, kad būtų, kuria naudojasi palūkanų norma judėjimo jūsų naudai, nes jūs turite pateikti ribą savo potencialaus pelno.

Esmė

Kiekviena iš šių produktų suteikia galimybę apsidrausti nuo palūkanų normos riziką, su skirtingais produktais labiau tinka skirtingų scenarijų. Vis dėlto, nėra nemokamai pietūs. Su bet kuriuo iš šių alternatyvų, viena duoda kažką – arba pinigus, pavyzdžiui, mokamos už variantų, ar alternatyviosios sąnaudos, kuri yra pelno galima būtų pagaminti be apsidraudimo įmokų.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.