Veidi krājkonti – No Basic kontiem uz uzkrājumiem-Like Alternatives

Home » Banking and Loans » Veidi krājkonti – No Basic kontiem uz uzkrājumiem-Like Alternatives

Veidi krājkonti - No Basic kontiem uz uzkrājumiem-Like Alternatives

Krājkontu ir lieliska vieta, lai saglabātu naudu, ka jums nav plānot tērēt nekavējoties. Šie konti saglabāt savu naudu drošībā un pieejami, bet maksāt jums interese, taču ir vairāki dažāda veida uzkrājumu kontiem, no kuriem izvēlēties. Katrs variants (un banka vai krājaizdevu) ir dažādas funkcijas, tāpēc ir svarīgi, lai izprastu savas iespējas.

Mēs bakstīt informāciju par katru no šiem kopīgajiem vietās atlicināt savu naudu:

  1. Pamata krājkontu
  2. Tiešsaistes krājkontu
  3. Naudas tirgus konti
  4. Sertifikātus depozīta (CD)
  5. Procentu pārbaude
  6. Specializētie konti (studentu ietaupījumi un mērķtiecīgu konti, piemēram)

Nopelnīt intereses: Visas kontu šajā lapā aprakstītos samaksas interesēm, kas palīdz jums augt savu ietaupījumu – lai gan pieauguma temps var būt lēna. Kā jūs salīdzināt iespējas, novērtēt procentu likmi, kas bieži citēto kā gada procentu likmes (APY), lai izlemtu, kura konts ir vislabāk. Jums nav obligāti jāizvēlas kontu ar visaugstāko procentu likmi – vienkārši iegūt konkurētspējīgu likmi. Īpaši ar mazākiem kontu atlikumiem, procentu likme nav tik svarīga kā citas konta funkcijas, piemēram, likviditātes un nodevas.

Paying maksas? Maksas ir kaitīga jūsu krājkonta veselībai. Ar salīdzinoši zemām procentu likmēm, maksu var noslaucīt savas ikgadējās peļņas vai pat izraisīt jūsu konta bilance samazināsies laika gaitā. Pārbaudiet savas bankas maksas aprēķinu pirms noguldot naudu uzmanīgi.

Pamata Uzkrājumu konti

Savā visvienkāršākajā veidā, krājkonts ir tikai vieta, kur rīkot naudu. Tu depozītu kontā, pelnīt procentus, un ņem naudu, kad jums to vajag. Ir daži ierobežojumi attiecībā uz to, cik bieži jūs varat izņemt līdzekļus (līdz pat sešām reizēm mēnesī par preauthorized izņemšanu -, bet neierobežota personai), un jūs varat pievienot kontu, cik bieži vien vēlaties.

Nav nekas nepareizs ar, izmantojot vienu no šīm tradicionālām kontiem, bet ir  citi  veidi, krājkontiem, kas varētu būt labāk piemērots jums. Šie citi konti ir visas variācijas par tradicionālo uzkrājumu kontā. Tas nozīmē, ka, ja jūsu vajadzības ir diezgan vienkārši, jūs varat droši vienkārši atvērt krājkontu bankā, jūs jau strādājat ar, un darīt ar to.

Online Uzkrājumu konti

Nozīmīgākās tiešsaistes bankas kontu ietver:

  1. Augstas procentu likmes par saviem noguldījumiem
  2. Zema (vai nē) ikmēneša maksas
  3. Nav minimālā bilance prasību
  4. Vadošā tehnoloģija

Šie konti veidi bija sākotnēji pieejama, izmantojot tiešsaistes tikai bankām. Bet lielākā daļa ķieģeļu un javas bankas, tagad ietilpst tiešsaistes iespējas, piemēram, tiešsaistes rēķinu apmaksas un attālo depozītu, un dažas bankas ir tiešsaistes tikai iespējas ar zemāku maksu un augstām likmēm nekā to standarta kontiem.

Pašapkalpošanās: Online uzkrājumu konti ir vislabāk pašpietiekamu tech-savvy patērētājiem. Jūs nevarat iet uz filiāli un saņemt palīdzību no stāstītājs – jūs darīt lielāko daļu savu banku internetā pats. Tomēr savu kontu pārvaldīšanai ir viegli, un jūs vienmēr varat zvanīt klientu apkalpošanas palīdzību (ņemiet vērā, ka daži ķieģeļu un javas bankas ierobežot, cik bieži jūs varat zvanīt klientu apkalpošanu, un tās var iekasēt maksu, lai iegūtu palīdzību no cilvēka). Par laimi, jūs varat pabeigt lielākajai daļai pieprasījumu sevi – kad un kur tas ir ērts Jums.

Saistītie konti: Lai izmantotu tiešsaistes kontu, jums parasti ir arī ķieģeļu un javas bankas kontu (gandrīz jebkuru norēķinu konts darīs). Šī ir jūsu “saistīts” kontu, un tas parasti ir konts, kuru izmantot savu sākotnējo depozītu. Tiklīdz jūsu tiešsaistes konts ir izveidota un darbojas, jūs varat veikt noguldījumus no citiem avotiem, kā arī – jūs varat droši pat noguldīt pārbaudes uz kontu ar savu mobilo tālruni.

Tērēt naudu: Ja nav fiziski filiāli, jums var brīnīties, kā tērēt savu naudu, ja jums to vajag ātri. Par laimi, daži tiešsaistes bankas piedāvā arī tiešsaistes  kontrolpārbaudes  kontus, kas ļauj rakstīt pārbaudes, samaksāt rēķinus internetā, un izmantot debetkarti par pirkumiem un skaidras naudas izņemšanu. Ja jums ir nepieciešams, lai pārvietotu naudu jūsu vietējā bankas konta, ka nodošana parasti aizņem notiek dažu darba dienu laikā. Plus, daži tiešsaistes bankas ļauj pasūtīt kases čeku, kas iet ārā pa pastu.

Variācijas par krājkonti

Ja jums ir nepieciešams vairāk nekā standarta (vai internetā) uzkrājumu kontā, ir arī citi veidi, kontiem, kas maksā procentus, vienlaikus piedāvājot papildu priekšrocības.

Naudas tirgus konti (MMAs):  Naudas tirgus konti izskatīties un justies kā krājkontiem. Galvenā atšķirība ir tā, ka jums ir vieglāk piekļūt jūsu naudu: jūs parasti var rakstīt čekus pret kontu, un jūs pat varētu pavadīt šos līdzekļus ar debetkarti. Tomēr, tāpat kā ar jebkuru uzkrājumu kontā, pastāv ierobežojumi attiecībā uz to, cik reižu mēnesī jūs varat veikt izņemšanu. Naudas tirgus konti bieži maksāt vairāk nekā krājkontu, bet tie var arī pieprasīt lielāku noguldījumus. Tie ir labs risinājums ārkārtas ietaupīt, jo jums ir piekļuve jūsu naudu, bet jūs joprojām pelnīt procentus.

Noguldījuma sertifikātus (CD):  CD, ir arī līdzīgi krājkontu, bet tie parasti maksā vairāk. Tradeoff? Jums ir, lai bloķētu savu naudu izveidots CD noteiktu laiku (6 vai 18 mēnešus, piemēram). Tas ir  iespējams  izņemt līdzekļus agri, bet jums būs jāmaksā soda nauda, tāpēc CD jēga ir tikai tad naudu, ka jums nav nepieciešams jebkurā tuvākajā laikā. Lai iegūtu plašāku informāciju, izlasiet par pamati CD.

Procenti pārbaude:  Ja jums tiešām ir nepieciešams piekļūt jūsu naudu (un jūs joprojām vēlaties, lai nopelnītu procentus), jūs varētu saņemt to, kas jums ir nepieciešams no norēķinu konta. Tradicionālās pārbaudes kontos nav jāmaksā procenti, bet daži kontus ļauj pelnīt un tērēt, cik bieži vien vēlaties. Online bankas piedāvā pārbaudītu kontus, kas maksā mazliet interesi (parasti mazāk nekā uzkrājumu kontā). Atlīdzības pārbaude konti maksāt vēl vairāk, bet kvalifikācijas var būt grūti.

Studentu Uzkrājumu konti

Izņemot tiešsaistes banku, krājkontu var būt dārgi, ja jums nav saglabāt lielu konta atlikums. Bankas iekasēt ikmēneša maksu, un viņi maksā maz vai nekādas intereses par mazajiem kontiem. Studentiem (kurš pavada lielāko daļu sava laika studiju – nav darba), kas ir problēma. Dažas bankas piedāvā “students” krājkontiem, kas palīdz studentiem, lai izvairītos no maksas, līdz tie saņem darbu, un var saņemt ikmēneša maksas summām.

Ja tu esi students, skolēns krājkontu pie ķieģeļu un javas bankas vai krājaizdevu ir lieliska iespēja, lai savu pirmo bankas kontu. Jāapzinās, ka konts, iespējams konvertēt uz “parasto” kontu kādā brīdī, un jums ir jābūt uzmanīgiem par maksu pēc šīs konversiju.

Mērķis-Oriented Uzkrājumu konti

Jūs varat saglabāt jebko – vai neko, jo īpaši – krājkontā, bet dažreiz tas ir noderīgi paredzēt līdzekļus konkrētam mērķim.

Piemēram, jūs varētu vēlēties, lai veidot uzkrājumus jaunu transportlīdzekli, savu pirmo mājas, atvaļinājumā vai pat dāvanas mīļajiem. Dažas bankas piedāvā uzkrājumu konti, kas ir īpaši paredzēti šiem mērķiem.

Galvenais ieguvums no šiem kontiem ir psiholoģiska. Tu vispār nav nopelnīt vairāk par savu uzkrājumu (lai gan dažas bankas un krājaizdevu sabiedrību piedāvāt perks, lai veicinātu regulāru taupīšanu), bet jūs varētu būt iespēja, lai sasniegtu ietaupījumu mērķus, ja īpašs konts ir saistīts ar kaut ko jūs vērtību. Ja tas izklausās kaut jūs gūt labumu no, meklēt “uzkrājumu klubā” (vai līdzīgi) programmām. Varat arī izveidot savu programmu, vai arī varat izveidot “apakškonti” vai vairāki konti (ar aprakstošiem segvārdus) lielākajā daļā tiešsaistes bankās.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.