Viis olukordi, kus raha ja emotsioonid mitte segada

Home » Investing » Viis olukordi, kus raha ja emotsioonid mitte segada

Viis olukordi, kus raha ja emotsioonid mitte segada

Segamine raha ja emotsioonid on harva hea idee. See peaaegu kunagi lõpeb hästi.

Kuid on teatud võti korda elus, kui see kehtib eriti näiteks siis, kui läbimas abielulahutuse, osta koju või kaotamise järel kallimale ja pärib märkimisväärse summa raha.

See on lihtne aegadel lasta emotsioonid pilv kohtuotsuse ja teha kahetsusväärne rahalise valikuid, mis kummitama sind aastaid. Seda silmas pidades, siin on viis olulist korda elus, kui see on parim, et kontrollida oma emotsioone ukse teete raha otsuseid.

Homebuying ja müük

Kinnisvaratehingud on tavaliselt kõige olulise rahalise otsustest, mida inimesed elu ja koos sellega kaasneb Rollercoaster emotsioone.

“Kui panused on see suur see on veelgi olulisem, et eemaldada emotsioone otsustusprotsessi,” ütles Leon Goldfeld, kaas-asutaja kinnisvara vahendus saidi Yoreevo.

Et aidata seda teha, Goldfeld soovitab puhver, mis kestab 48 tundi. Kui leiate kodu sa armastad, vajutage nuppu Paus. Kuluta paar päeva mõelda enne otsuse tegemist osta. Selle aja jooksul, küsi endalt mõned olulised küsimused.

“Kas sa osta seda, sest see on sinu” unistuste kodu “või sest see on soodne hind?” Ütles Goldfeld. “Ideaalis vastus on nii. Kuid viimane peaks olema nõue. Ei eraldab oma emotsioone võib põhjustada teil maksma kodu ja puhvrit periood võib leevendada, et risk. “

Kaaludes need kaks küsimust, olla praktiline ja kaaluda üldpilti, lisab Tonya Lockamy, Florida põhinev kinnisvaramaakler.

“Nii palju ostjad teha otsuseid kodudes põhineb dekoratsioonid ja värvide nad ühendada,” selgitas ta. “Hästi sisustatud kodu müüa kiiremini kui tühja kodus igal ajal. Ostjad peavad olema nutikam. Kaks asja, mis on väga oluline, kui osta koju on asukoht ja struktuur kodu. Ülejäänud on lihtne kohandada oma maitse järgi. “

Ei tohi unustada, müügiprotsess kodu saab ka täis emotsioone. Lõppude lõpuks, lugematuid mälestused on loodud väljaspool kodu, puhkus tähistati, lapsed tõstetud, ja rohkem, mis kõik võib tõmba oma südames, kui hüvasti.

“See lisab uue mõõtme stressi kui läbirääkimiste alustamiseks,” ütles Lockamy. “Ma olen näinud müüjad jalutuskäigu kaugusel täishinnaga pakkumisi puhas emotsioon tõttu stress läbirääkimisi. On oluline, et müüja keskendub lepingu tingimustega, kui vaatame pakkumist. Kas hind on õiglane? Millised on tingimused kontrolli perioodil? Kas on mingeid sündmusi? Kui kaua nad on lõpetada? “

Abielu ja lahutus

Meremeeste uue abielu on õnnelik aeg täis planeerimine, erakondade ja värvimine üksikasjad oma lootused ja unistused tulevikuks.

Seadmata siiber seekord, see on ikka oluline, et valuraha otsuseid ja tähtsam, et saada samal lehel rahaliselt. Graafik regulaarselt raha kuupäeva oma partneri rääkida avalikult, realistlikult ja õiglaselt oma rahalist olukorda ja eesmärke.

Alusta mõelnud ratsionaalselt, kas te tõesti vaja töötada, kallis pulm. Nii palju kui võiks männi jaoks muinasjutt tseremoonia on uuringud näidanud, et paarid, kes veedavad vähem oma pulmad on vähem tõenäoline, et lahutus.

Rääkides seda võimalust, siis võib kaaluda ka panna abielueelne leping, mis näeks ette selge rahaline plaan peaks abielu lõppu, ütleb Lisa Zeiderman, asutajapartner New York abielu ja perekonna advokaadibüroo Miller Zeiderman ja Wiederkehr. “Keegi ei taha mõelda idee üks päev esitamise eest lahutus, aga see on täiesti võimalik tulemus,” ütleb ta.

Isegi kui sa oled juba abielus, post-pulma kokkulepe võib koostada õigesti jagada oma vara. Lisaks, kui olete olnud lapsi, sest pulmad, saate luua pärast pulma leping, mis sisaldab oma laste rahalist tulevikus.

Pre-Nups kõrvale, lahutus on keeruline aeg paarid, kui emotsioonid teha isegi Sanest meie seas näitleb veidi unhinged. Oluline on mitte lasta neid emotsioone juhtida protsessi, ütleb Steven Weil, president ja maksu haldur RMS Raamatupidamine Fort Lauderdale, Fla.

“Püüdes karistada üksteist, see on lihtne kulutada liiga palju võitlust kui te ei saa kunagi loota, et taastuda,” ütleb Weil. “Paarid, kes tulevad sõbraliku otsuse mitte ainult võib oodata, et hoida rohkem raha lauale jagada nende vahel, kuid nad võivad ka saada menetluse eest ära ja edasi liikuda oma eluga.”

pärimine

In päeva ja nädala pärast kaotada kallimale, see võib olla raske mõelda sirge. Tegelemine finantsküsimused perioodidel märkimisväärne muutus võib peaaegu võimatu.

“Pärast tahes väga emotsionaalne esinemine, saada oma peas ümber mutrid ja poldid rahaliste otsuste tegemisel võib olla ähvardav takistus,” ütles Michael Kay, autor ja rahaline elu planeerija New Jersey Financial Life Focus. Kay soovitab oma esimese tuleks keskenduda likviidsuse: Kas teil on piisavalt likviidseid vahendeid oma vajaduste katmiseks?

Nagu määramiseks kuidas mingit ootamatut või pärandist tulenevate möödumine pereliige, lähenemine sõltub teie pikaajalise lootused ja eesmärgid.

Kuid Mark Painter, CFA ja asutaja New Jersey põhinev EverGuide Financial Group ütleb esimene samm tuleb määrata, kui palju tulu võiks loodud pärandist.

“Kui inimesed on emotsionaalsed nad kipuvad tegema midagi, mis nende arvates tegema neile parema enesetunde. Hollywoodi see kujutatud kui keegi süüa galloni jäätise oma higistamine vaadates filmi, kuid reaalses elus tähendab see tavaliselt tegemist suure ostu, et olete alati tahtnud, kuid äkki ei saa õigustada kulutusi, “ütles Painter. “Mis juhuslik, kulutuste põhjendused läheb aknast välja, sest teil on taasleitud raha ja oma emotsioone ütlen teile laiutamine samuti, sest sa pead valima ise üles.”

Keskendudes tulude pärandist võib teenida on oluline, sest see võtab mõned emotsioon välja oma otsuse. Näiteks, kui sa pärivad $ 500,000, esimene reaktsioon võib olla mõelda, et see on palju raha ja kestab kaua.

“Kui sa mõistad, et see raha hakkab tootma umbes $ 20.000 aastas tulu, siis ei tunne päris nii palju kui esialgu arvati. See lihtne samm võimaldab keegi ümber hindama, mida teha raha ja nuputada parim alternatiive, “ütles Painter.

Veel üks tasu, eriti kui pärib investeerimisportfelli on, kuidas et portfelli läheb edasi, ütleb David Edwards, president New Yorgis asuva Heron Wealth.

“Levinud kitsaskoht on vastumeelsus saaja muuta investeerimisstrateegiat päritud investeerimisportfelli,” selgitas Edwards. “” Kui need varud olid piisavalt hea isa, nad piisavalt hea minu jaoks! “”

Tegelikult hetkel pärandist on täiuslik hetk alustada. Sageli heategija ei suutnud müüa varud, sest sügaval kapitalitulu kaalutlustest, kuid samm-up alusel kulude-põhjal varude portfelli surma, ei ole maks karistus müüa, ütles Edwards.

Uus palgaläbirääkimistel

Seal on palju uhkust tõmmati üks karjääri ja palka, mis võib mõjutada, kuidas te hakkama ülesanne küsib, mida sa väärt.

Palgaläbirääkimistel võib olla emotsionaalne, sest need hõlmavad ärevust või hirmu seotud mure võttes piisavalt tulu, et hoolitseda ise. Seal võib olla ka seotud ärevuse teabe asümmeetria omased läbirääkimiste selgitas Melissa Donohue, autor “Financial Toitumine Noorte Naiste: Kuidas (ja miks) õpetada Tüdrukud raha.”

“Lihtsamalt öeldes, teie tööandja on tavaliselt rohkem teadmisi kui sa sellest, mida saab parandada või maksta oma positsiooni, mis on tasakaalust,” selgitas ta.

Raha läbirääkimisi ka nõuda, et te räägite oma raha ja oma väärt, mis võib olla emotsionaalselt raske.
“Teie sissetulek on tõenäoliselt suur osa oma rahalise tagatise kaudu pensionile. Tõhus palgaläbirääkimistel aitab maksimeerida selle olulise tähtsusega rikkuse ehitaja, “ütles Donohue.

investeerimine

Last but not least, see ei ole ebatavaline emotsioone juhtida investeerimisotsuseid. Peaaegu kõik finantsnõustajate nõus, et emotsioonid ja investeerimine peaks olema äärtes.

“Sageli saada” abielus “, et aktsia või kinni hoida investeering, sest see on mõned isiklik seos pereliige või investeering eelaimus,” ütles Meredith Briggs, sertifitseeritud rahalise planeerija koos New York põhinev Taconic Advisors. “Investeerimine ei ole populaarsust võistlus või test lojaalsust. Kui tegemist on teie isiklik rahanduse pead hoolikalt hallata riski ja et sageli tähendab ignoreerides mida süda ütleb ja kuulata oma peaga. “

Aaron Klein, tegevjuht ja asutaja Riskalyze, oht viimist platvormi investorid, hoiatab ka emotsioon juhitud ja hirm seotud investeerimine, mis hõlmab saada ärritunud, kui te ei tee piisavalt raha portfelli ja tagasilükkamise aktsiate ostu lihtsalt, sest see võib olla vähem edukad.

“Emotion sõita meile tagasi lükata, mis on hea tehing meie investeeringute kontosid,” ütles Klein. “Paar aastat tagasi, kui Apple oli kukkumine, kamp inimesi ostis Apple oma madala ja nad olen teinud uskumatult hästi ajast. Enamik meist reageerib emotsioon ja ütles: “See on halb, ja inimesi, kes andsid raha, ütles:” See on soodne. “”

“Nagu inimestel meil on see tähelepanuväärne võime saboteerida meie investeerimise lastes emotsioon olla juht,” lisas Klein.

See ei tähenda, et kõik Allahindlus hinnaga või väheneb varud on tark osta. Aga hind börsil on vähe pistmist, kas osta see on hea või halb otsus.

Moraal lugu? Nagu paljud teised korda elus, hoida oma emotsioone vaos investeerimisel ja saate tõenäoliselt käiks palju parem.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.