Võlg Cycle: Kuidas see toimib ja kuidas välja Võlg Cycle

Home » Banking and Loans » Võlg Cycle: Kuidas see toimib ja kuidas välja Võlg Cycle

Võlg Cycle: Kuidas see toimib ja kuidas välja Võlg Cycle

Võlg on kahe teraga mõõk: see võib olla kasulik, kui te investeerida tulevikku, kuid sa lõpuks on vaja, et maksta ära võla, nii et saate luua netoväärtuse. Kui te ei saa seda teha (mingil põhjusel), tulemus on võla tsükli, mis on raske või võimatu välja saada.

Laenamine on eluviis paljud tarbijad. Hüpoteegid ja õppelaenu, mida sageli peetakse “hea võlg” võib kuluda märkimisväärne osa teie kuusissetulek.

Lisa krediitkaardi võlg ja uue auto laenu mix iga paari aasta tagant, ja võite kergesti saada üle oma pea. Palgapäev laenude ja muude mürgiste laenud on peaaegu garanteeritud, et viia võla tsükli.

Mis on Debt tsükkel?

Võlgade tsükkel on pidev laenamine, mis viib suurenenud võlg, suurenevad kulud ja lõpuks vaikimisi. Kui sa kulutad rohkem, kui tuua, siis lähevad võla. Mingil hetkel, intressikulud muutunud oluliselt igakuine kulu, ja teie võlg suureneb veelgi kiiremini. Sa võid isegi võtta laenu, et maksta ära olemasolevate laenude või lihtsalt kursis oma nõutud minimaalne makseid.

Mõnikord on mõttekas saada uut laenu, et tasub ära olemasolevat võlga. Võlgade konsolideerimise aitab teil kulutada vähem huvi ja lihtsustada oma rahandust. Aga kui teil on vaja saada laenu lihtsalt kursis (või rahastada oma praeguse tarbimise, mitte investeerida investeeringud tulevikku, nagu haridus ja vara), asjad hakkavad saada riskantne.

Kuidas saada välja võla lõksu

Esimene samm, et saada välja võla tsükli püünis tunnistades , et teil on liiga palju võlga. Nr kohtuotsuse on vajalik – minevik on minevikus. Lihtsalt võta realistlik arusaam olukorrast, nii et saate alustada meetmete võtmist.

Isegi kui sa ei saa endale kõik oma igakuiste laenu, sa püüdva ise oma praeguse elustiili viibiv võlga.

Suitsetamisest loobumine Teie tööd perekonna, muutes karjääri pensionile ühel päeval, või liigub üle kogu riigi ilma töö on kõrval võimatu, kui teil on vaja säilitada, et võlga. Kui tunnete oma vajadust saada välja võlg, alustada tööd lahendusi.

Mõista oma rahandust: mida pead teadma täpselt, kus sa seisad. Kui palju tulu sa tuua iga kuu ja kui ei kogu raha läheb? On oluline jälgida kõiki oma kulutusi, et mida iganes ta võtab, et teha, mis juhtub. Teil on vaja ainult seda teha kuu või kaks, et saada head teavet. Mõned näpunäited jälgida oma kulud hõlmavad:

  • Kuluta krediit- või deebetkaardi nii et saate elektroonilise dokumendi iga tehingu
  • Carry notepad ja pliiatsi teiega
  • Hoidke (või teha) kviitungi iga kulu
  • Elektroonilise nimekiri teksti dokumendi või arvutustabeli

Eriti kui sa maksta arveid online, minna läbi oma pangakonto väljavõtted ja krediitkaardi arved mitu kuud, veendumaks, et ebatasane kulud, nagu kvartalis või aastas makseid. Saldo oma konto vähemalt kuus, nii et sa kunagi püütud üllatus.

Loo “kulutuste plaan:” Nüüd, kui sa tead, kui palju võite endale lubada kulutada (oma sissetuleku) ja kui palju olete olnud kulutusi teha eelarve, mis saab elada.

Alusta kõik oma tegeliku “vajadused” nagu eluaset ja toitu. Siis vaadata muud kulud, ja vaata, mis sobib. Ideaalis tahaks eelarve tuleviku eesmärgid ja maksma ise alguses, kuid saada välja võlg võib olla rohkem oluline prioriteet. Kahjuks võib see olla, kui teil on vaja teha mõned ebameeldivad muutused. Otsima võimalusi kulutada vähem toidukaubad, vabaneda kaabel, saada odavam mobiiltelefoni kava, sõita oma jalgrattaga tööle ja rohkem. See on esimene samm elavad allpool oma vahenditega.

Peida krediitkaardid: krediitkaardid ei ole tingimata halb (tegelikult nad tore, kui maksad neile ära iga kuu), kuid nad teevad seda liiga lihtne sattuda võla spiraal. Suure intressimäärad enamik kaarte tähendab maksate palju rohkem midagi ostate, ja maksmise minimaalne tagatud tuua probleeme. Kas kõik, et lõpetada nende kasutamise – lõigata, pane need kaussi vett sügavkülmik, või mis iganes.

Kui sulle meeldib mugavus (ja automaatse jälgimise) kulutuste plastikust, deebetkaarti kasutada lingitud pangakonto või ettemakstud deebetkaardi, mis ei võimalda teil Koguda võlg.

Muuda oma harjumusi vähehaaval: see on suurepärane, et saada need “suured võidud” nagu kärpimine oma auto või tühistamise kallis kaabli teenust. Aga väikesed muutused oluline ka. Võibolla lõunat välja töökaaslastega paar korda nädalas, nautida söömine nädalavahetustel ja armastan raha kulutamist kontserte ja pallimängud. Kuigi ükski neist harjumused on halb , nad võivad hävitada oma eelarve. Kui olete tõsiselt saada välja võlg, sa pead muutma oma harjumusi vähehaaval. Start väike, muutes oma kohvi kodus ja tuua oma lõunasöögi tööd ja minna sealt.

Lõika oma laenukasutuse kulutused: see on riskantne, et saada täiendavat laenu, kuid viimane laenu võib olla korras. Kui sul krediitkaardi võlg kõrged intressimäärad, võite vaevalt katab intressikulusid iga kuu – isegi kopsakaid makse. Konsolideerimise võla õige laenu aitab rohkem iga dollari minema võla vähendamiseks. Aga sa pead distsipliin – kord maksad ära võla (või täpsemalt, liikuda võla), siis ei saa kulutada neid kaarte enam. Krediitkaardi saldo ülekanne on üks viis saada odavaid laenu ajutiselt – lihtsalt olge lõpuks reklaam periood – ja online laenuandjad pakuvad konkurentsivõimelisi hindu pikema tähtajaga laene.

Pick up osalise tööajaga: sõltuvalt sellest, kui palju võlga sul, osalise tööajaga tööd või pool sagin võib selleks. Niitmine muru, lemmikloomade istungi nädalavahetustel ja kontserdist jagavad majanduse on kõik head valikud. Ületunnitöö on oma praeguse töökoha aitab, eriti aja ja poole palga. Iga ekstra teete saab panna poole oma võla aidata kiirendada oma makseid.

Vältides Võlg Cycle

Vältides võlga esiteks on lihtsam kui kaevamine ise välja auk. Kui oled tugeva majandusliku põhjusel, jääda distsiplineeritud. Mis reklaami visati oma nägu kõikjal raadios, et oma Instagram sööda pluss surve “ajakohaste Joneses” vältides võlga ei ole lihtne.

Elab allpool oma vahenditega: lihtsalt, sest sa ei saa seda endale lubada, ei tähenda, et see on õige valik. Osta maja saab kergesti endale, mitte see, mida arvan, et sa saaks endale viis aastat. Kuluta ettevaatlikult ja võtab konservatiivse, kuidas sa hakkama raha. Elab allpool oma vahenditega seab sind rahaline edu nüüd ja hiljem elus. Plus see tähendab vähem stressi kui elu viskab sulle curveball.

Ära osta maksimaalselt lubatud: sarnaselt, pea meeles, et laenuandjad ei ole oma huvid on süda. Hüpoteeklaenuandjatel sageli pakkuda maksimaalset kodu ostuhind põhineb teie võla tulu suhe – kuid saate (ja sageli peaksid) kulutada vähem. Auto müüjad meeldib rääkida nii maksimaalse kuumakse, kuid see ei ole õige viis valida auto.

Vältida laenuvõtmise krediitkaardid: kui te ei saa maksta ära oma krediitkaardi täielikult iga kuu, siis ei tohiks olla, kasutades ühte. Sagedamini kui ei, krediitkaardid liigsete kulutuste sest sa ei “tunne” raha kulutatakse. Loo eelarve ja kasutamise sularahas või deebetkaardiga, kuni olete rahul oma kulutusi. Teil on alati võimalik minna tagasi krediitkaarte tarbijakaitse ja auhinnad pärast olete välja võla tsükli.

Säästa hädaolukordades: mõnikord inimesed lõpuks võla ettenägematute asjaolude tõttu – ei igapäevaste kulutuste. Kuigi see võlg olla vältimatu, paljudel juhtudel oleks võinud vältida, säästes kuni ette hädaolukordadeks ja ootamatuid kulutusi. Alustage hädaolukordade fond kohe, ja proovige ehitada kolm kuni kuus kuud väärtuses elamiskulud.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.