Všetko, čo potrebujete vedieť o životnom poistení

Home » Insurance » Všetko, čo potrebujete vedieť o životnom poistení

Všetko, čo potrebujete vedieť o životnom poistení

Životné poistenie je zmluva medzi poisťovňou a jednotlivcami, v ktorej sa poisťovňa zaväzuje, že v prípade, že osoba (ďalej len “poistený”) by sa počas trvania životného poistenia zomrie, poisťovňa zaplatí vopred stanovené množstvo peňazí príjemcovi zvoleného poisteným po ich smrti.

Životné poistenie možno zakúpiť po vopred termín, obvykle 5-30 rokov, alebo trvalo.

Dôvody nakupovať životné poistenie

Ľudia kupujú životné poistenie z mnohých dôvodov. Najčastejším dôvodom je nechať nejaké peniaze na svoju rodinu v prípade, že zomriete, takže nemajú skončiť vo finančnej kríze kvôli stratené príjmy. Avšak, existuje niekoľko ďalších dôvodov, prečo kúpiť životné poistenie, budete chcieť, aby zvážila:

 1. Na pokrytie nákladov na pohreb
 2. Na zabezpečenie hypotéky namiesto nákupu poistenia prostredníctvom banky
 3. Splatiť kreditné dlhy alebo iné pôžičky, takže váš majetok alebo rodina nemajú uviaznuť so svojimi dlhmi
 4. Platiť dane, nehnuteľnosti
 5. Na ochranu životného štýlu svojho manžela, a to aj v prípade, že nemáte deti
 6. Ak chcete chrániť svoje budúce životný štýl uzamknutím v nižšej sadzby životné poistenie, keď ste mladší, zdravší a nemajú žiadny problém s lekárskou prehliadku
 7. Ak chcete vytvoriť bohatstvo ako súčasť svojej finančnej stratégie

Životné poistenie skutočnosti, ktoré môžu prekvapiť

Podľa 2016  Trendy v životnom poistení vlastníctva  štúdie:

 • 84 percent Američanov myslí, že väčšina ľudí potrebuje životné poistenie
 • 70 percent uviedlo, že potrebujú životné poistenie, ale 41 percent Američanov nemal ju
 • Millennials preceňovaná cenu o $ 250,000 zmluvu o životnom poistení o 3 až 4 násobku skutočných nákladov
 • 83 percent Američanov z nich bude uvažovať o životné poistenie, ak to bolo zrozumiteľnejšie

Dáta, teda naznačuje, že tam sú niektoré veci, o životnom poistení, ktoré sú mätúce pre priemerného človeka. Budeme objasniť niektoré mylné predstavy, vysvetliť niektoré základy životného poistenia, a odpovedať na niekoľko kľúčových otázok, ako sú:

 • Myslíte si naozaj potrebujete životné poistenie?
 • Kedy by ste mali kúpiť?
 • Aký typ životného poistenia je najlepší?
 • Ako môžem ušetriť peniaze na životné poistenie?

Aké sú rôzne typy životného poistenia?

Začnime tým, že ide cez rôzne typy životného poistenia a výhody a nevýhody každého z nich.

 • Termín Životné poistenie: Rizikové životné poistenie je cenovo dostupné riešenie, ktoré vám umožňuje veľkú flexibilitu, pokiaľ ide o tom, ako dlho chcete, aby zásady pre, rovnako ako do limitu poistenia. Vzhľadom k tomu, že je pre určitý termín, môžete tiež požiadať o pevnou úrokovou sadzbou, ktorá vám umožňuje rozpočet platby pre daný termín. Termín poistenie začína na 5 rokov a môže ísť až na 30. To je najlacnejší variant.
 • Celý životné poistenie Celý životné poistenie je trvalá forma životného poistenia, pretože sa kryje za dobu svojho života. Na rozdiel od obdobia poistenia, ktoré vyprší po zvolené množstvo rokoch ste poistení sami pre. Nevýhodou pre niektorých ľudí v celej politike život je, že poistné je zvyčajne vyššia.
 • Universal Life Insurance:  Univerzálny život je typ celého politiky životného poistenia. V minulosti historickej výkonnosti univerzálneho života spôsobila mnoho ľudí byť opatrný vzhľadom k investičným faktoru časti poistného. To môže byť zaujímavou možnosťou, ak si sami informovať o výhodách, ako je možnosť neskoršieho požičiavanie peňazí z životnej poistky.

Konverziu rizikové životné na celý životné poistenie

Ak si nie ste istí, aký druh politiky bude pracovať pre vás najlepšie, mali by ste tiež zvážiť, s otázkou, že ak si kúpite lacnejšie, lacnejšie možnosti, ako je politika rizikové životné poistenie, ak budete mať možnosť previesť na celý život politika neskôr.

Kde môžete získať životné poistenie?

Môžete si kúpiť životné poistenie priamo cez poisťovňu, a to prostredníctvom životného poistenia maklér alebo finančný plánovač, alebo prostredníctvom skupinových alebo členských združenia. Stále viac ľudí kupujú životné poistenie on-line, alebo priamo prostredníctvom poisťovní. Niekedy sa to zdá ako rýchle a jednoduché riešenie, ale nemusí byť stále najlepšie pokrytie za cenu platíte. Vždy skontrolujte, či niekoľko miest alebo pri práci s finančnou plánovač alebo sprostredkovateľa, aby si nejakú radu pre vaše okolnosť.

4 tipy, ako ušetriť peniaze na životné poistenie

Okrem výberu termín politiku, existujú spôsoby, ako ušetriť peniaze na životné poistenie.

 1. Nakupovať za váš životné poistenie nájsť najlepšie ceny. Zvážiť použitie život poisťovacieho makléra, ktorý môže kontrolovať veľa rôznych životnej poisťovne a politiky pre vás a ponúkame vám rôzne možnosti. Pomocou makléra alebo finančného poradcu bude aj vám tú výhodu, že pracuje s niekým, kto bude analyzovať vaše potreby a prísť s riešením, ktoré pracujú pre vás. Nájsť niekoho, ktorému môžete dôverovať a teraz pracuje s kým odpovie na všetky vaše otázky. Ceny životné poistenie sú regulované, takže nemajú pocit, že je potrebné volať mnoho makléri – len vyrovnať s tým sa vám najviac páči, dostanete rovnaké sadzby.
 2. Kúpiť životné poistenie, keď ste mladší a zdravé. Ceny životné poistenie sú založené na vašom veku a zdravotného stavu. Ty nevieš, čo príde v budúcnosti, takže ak ste sa zdravý, zvážte dostať politiku, kde si môžete zložiť lekársku prehliadku a získať najlepšiu rýchlosť zamknuté. Uistite sa opýtať garantované poistné na úrovni, takže môžete ťažiť z konzistentné sadzbu po celú dobu trvania tejto politiky, ktorú si vyberiete, a nemajú žiadne prekvapenie. Ak máte zdravotné podmienky, uistite sa a porozhliadnuť, pozri prvý bod vyššie o použití makléra, pretože niektoré životné poisťovne budú mať lepšie ceny za istých zdravotných stavoch, kde iní budú účtovať viac. Finančný poradca bude schopný vám pomôcť.
 3. Nefajčite. Nefajčiari získať nižšie sadzby životného poistenia ako fajčiarov. Ak fajčíte, zvážte opúšťať. Aj napriek tomu, že môžete kúpiť politiku ako fajčiar, či môžete skončiť na dobu 12 mesiacov, väčšina životných poisťovní upraviť sadzby po tom, čo boli bez dymu. Ale nemajú odkladať nákup životné poistenie, kým sa prestať fajčiť, najmä ak ho máte v týchto plánoch; Len dostať svoje politiky, a zistiť, aké náklady budú raz ste bez dymu. To môže pomôcť motivovať vás v dlhodobom horizonte, a vaša rodina bude chránená pri práci na ňom.
 4. Opýtať, či existuje lepší kurz pre platenie vaše prémie ročne namiesto mesačne. Niektoré firmy budú ponúkať lepšie ceny, keď budete platiť na ročnej báze.

Životné poistenie pri svojej práci: Je to dosť?

Podľa Best Life Rates 2017 štúdie , jedna tretina Američanov, ktorí majú životné poistenie majú iba poistenie životné zásady skupiny. Aj keď je to lepšie ako nič, existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste nemali spoliehať na životné poistenie sa dostanete prostredníctvom práce:

 1. Môže dôjsť k strate, keď zmeníte prácu
 2. Budete musieť prijať nové lekárskej prehliadke, ak sa rozhodnete získať novú politiku
 3. Limit skupinového životného poistenia prostredníctvom práce je obmedzená – napríklad to môže byť iba dvakrát plat (alebo menej). To nebude stačiť, vo väčšine prípadov, na pomoc svoju rodinu, alebo pokryť svoje dlhy a finančnú zodpovednosť v dlhodobom horizonte.

Mylné predstavy o životné poistenie, vyvrátením

Životné poistenie je často považovaný za zbytočný výdavok, alebo ten, ktorý dostane odradiť. Tu sú niektoré veci, ktoré budete chcieť premýšľať o tom, ako sa rozhodnete, životné poistenie nie je pre vás práve teraz.

“Ľudia, ktorí nepracujú Nemusíte životné poistenie”

Dokonca aj keď nechcete pracovať, vaša smrť by stále mať finančné následky, ak budete vykonávať ošetrujúce alebo homemaking povinnosti, zatiaľ čo partner funguje. Ak sa ti niečo stalo, môže dôjsť k žiadnej strate príjmu, ale tam by bolo drastické zvýšenie nákladov. Starostlivosť o deti na náklady a náklady na domácnosť, napríklad, môže, ak sa náhle preč stať nevyhnutným. Ak si bude chcieť svoju rodinu udržať svoj životný štýl a majú veci postarané podobným spôsobom, že robíte teraz, mali by ste sa pozrieť na náklady na najímanie ľudí prevziať tieto úlohy, aby váš partner pokračovať v práci a zarábať príjmov.

“Ľudia bez detí alebo manželov Nemusíte životné poistenie”

Ak máte žiadne osoby ani deti, ale plánujú založiť rodinu v neskoršom veku, možno budete chcieť zvážiť nákup životné poistenie predtým v živote, keď ste mladší. Náklady na životné poistenie sú založené na mnohých faktorov, vrátane váš vek a zdravotný stav. Keď ste mladší, ktorý bude mať výrazne nižšie sadzby, než keď sa konečne vydať a mať tú rodinu.

“Životné poistenie je príliš drahé”

Čakanie na splácanie dlhov pred nákupom životné poistenie Znie to ako dobrý nápad, ale ak sa niečo stalo na vás zajtra, mali by ste opustiť svoj dlh k svojej rodine. By mali byť schopné pokryť tieto dlhy a vynahradiť stratený príjmov z dôvodu vašej neprítomnosti?

K dispozícii sú voľby pre lacné životné poistenie, ktoré je možné zakúpiť len za pár dolárov denne. Mať malé množstvo životné poistenie teraz môže dovoliť dobrý záchrannú sieť pre vašu rodinu.

Ako dlho trvá, než sa dostať životné poistenie?

Všeobecne platí, že životné poistenie proces zahŕňa 3 kroky, a to za normálnych okolností môže byť dokončená za 4-6 týždňov od doby vyplnenia prihlášky:

 1. Diskutovali možnosti a potom vyplnením žiadosti o životné poistenie
 2. Ak vezmeme lekárskej prehliadke
 3. Obdržaní výsledkov lekárskeho vyšetrenia a následné schválenie, úpravu rýchlosti, alebo odmietnutie dávok

Bude Life Insurance vyplácať hneď po zakúpení to?

Mnoho spoločností bude “držať vás vzťahuje” na životné poistenie od okamihu podania žiadosti za podmienky, že:

 • Všetko, čo bolo vyhlásené podľa aplikácie
 • Lekárske vyšetrenie prejde bez nové informácie.

Poraďte sa so svojím životnú poisťovňu o tom v čase, keď sa rozhodnete pre nákup politiku a žiadosť podpíše. Zistite si, či pokrytie začne ihneď, alebo ak je čakacia doba. Tiež pozor na vylúčenie v politike, ako sú doložky o samovraždu a doby prístupu nových účastníkov.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.