Wskazówki dotyczące Przygotowanie finansowo na emeryturę

Home » Finance » Wskazówki dotyczące Przygotowanie finansowo na emeryturę

Jak przygotować finansowo na emeryturę

 Jak przygotować finansowo na emeryturę

Starannie planuje finansowych aspektów emeryturę może zwiększyć szanse, że będzie dysponował zasobami celu utrzymanie się podczas swoich lat emerytalnych. Każdy dobry plan finansowy powinien uwzględniać zarówno swoje przewidywane dochody i planowanej wydatki.

Poniższe wskazówki pomogą Ci zebrać informacje niezbędne do podejmowania szybkich i trafnych decyzji o swojej emeryturze.

14 Wskazówki dotyczące Przygotowanie finansowo na emeryturę

1. Zastanów się, jak będzie pokrycie kosztów opieki zdrowotnej na emeryturze. Niektórzy szczęśliwcy pracownicy będą mieli część lub całość ich ubezpieczenia zdrowotnego przez pracodawcę lub Unii. Inni nie.

Spotkać się z przedstawicielem działu kadr lub przedstawiciela Związku w organizacji, aby dowiedzieć się o dowolnym zasięgu przewidzianej dla emerytów i kosztów uzyskania tych zasięg. Dowiedzieć się, czy wymagania kwalifikacyjne i zasięg rozszerzy się do członków rodziny.

2. W uzupełnieniu do uczenia się o uzyskanie możliwie ubezpieczenia zdrowotnego od pracodawcy, bezpiecznych szacunków od dostawców o kosztach dodatkowych pokryć opieki zdrowotnej . Badania koszty związane z Medicare , too. Nie chcesz doświadczyć żadnych niespodzianek, które mogą szybko przepłacać budżet kiedy planują swoje wydatki emerytalne.

3. Badania koszty i ocenić przydatność długoterminowego ubezpieczenia opiekuńczego .

 Skonsultuj się z zaufanego doradcy finansowego dla wejścia o długoterminowej ubezpieczenia opiekuńczego. Wybierz doradcę, który nie otrzyma prowizję za sprzedaż wam plan.

Ubezpieczenie to jest zalecane z powodu choroby lub długotrwałego starzenia mogą pałaszować na swoim budżecie emerytalnego szybko, zwłaszcza jeśli pobyt w wspierana życia.

Ale koszty i zasięg świadczonych przez różnych planów różnią.

4. Ocenić swoje cele emerytalne dla swoich zajęć . Należy skorzystać z pomocy doradców, jeśli potrzebujesz pomocy wyjaśniając swoje wartości i interesy. W zależności od tego, jak planujesz spędzenia lata emerytalne, koszt tych działań może zwiększyć ilość pieniędzy trzeba mieć zapisane na emeryturę znacznie.

Istotne jest również, gdy myślisz o przejściu na emeryturę, że masz zainteresowania i hobby, które chcesz realizować. Kiedy przestanie działać, można uzyskać znaczne ilości czasu wstecz. Na przykład, przyjaciel, który jest sukcesem właściciel firmy z wielu pracowników oczekuje na emeryturę, gdy będzie miał więcej czasu, aby upiec chleb, fotografii praktyce, czytać, oglądać głupie filmy z YouTube i cel strzelać.

5. Śledzenie bieżących kosztów utrzymania . Uzyskać realistyczny obraz tego, co trzeba na emeryturze monitorując co wydasz dzisiaj. Czynnikiem wszelkich spadków wydatków będzie doświadczenie takie jak koszty dojazdów, garderoby pracy oraz wszelkich innych kosztów związanych z pracą.

Jednocześnie, nie stają się głupi koszt. Będziemy chcieli, aby zaplanować dodatkowych kosztów podróży, jedzenie, hobby, zajęć sportowych i innych interesów emerytalne i poszukiwań, a także jakiegokolwiek ubezpieczenia zdrowotnego.

6. Oszacowanie ile dochód trzeba będzie utrzymać swój obecny styl życia . Upewnij się, że uwzględnienie współczynnika inflacji w celu uwzględnienia wzrostu kosztów w czasie.

Eksperci finansowi zazwyczaj zalecają planujecie wydać co najmniej 85 procent swojego dochodu bieżącego gdy ustawisz swój cel oszczędzania. Online kalkulatory emerytalne mogą pomóc dostosować te obliczenia do swojej sytuacji osobistej.

Należy pamiętać jednak, że ilość pieniędzy wydasz na emeryturze może rzeczywiście zwiększyć, jeśli czas i energia koncentruje się na pracy. Podróżować, grać w golfa cztery razy w tygodniu, zakup drugiego domu lub domu w południowym stanie może znacząco dodać do swoich potrzeb budżetowych.

To klucz do planowania i budżetowania na emeryturę, aby poznać siebie, swoje zainteresowania, a jak masz zamiar spędzić czas.

7. Zastanów się, czy chcesz pracować na emeryturze.  Spotkać się z doradcą zawodowym w celu oceny możliwości i uzyskać pomoc związaną z szacowania dochodu, jeśli zamierzasz pracować. Badania wskazują, że praca w niepełnym wymiarze godzin lub prowadzi drugą karierę w zgodzie z pasji emeryt może zwiększyć satysfakcję na emeryturze.

Niektóre kariery przejścia łatwiej niż inni na emeryturę. Freelance pisarzy, na przykład, nigdy nie może przestać pisać, po prostu wziąć na mniej pracy. Pracownicy służby zdrowia może pracować jeden dzień w tygodniu.

8. Dla tych, którzy wiele lat od przejścia na emeryturę, upewnij się zacząć przyczyniając się do przejścia na emeryturę planuje jak najszybciej , aby umożliwić moc mieszania. Im wcześniej zaczniesz przyczyniając się tym lepiej.

Sprawdź u swojego pracodawcy, też, jak wielu pracodawców częściowo odpowiadają fundusze pracownikom oszczędzać na emeryturę. Będziemy chcieli, aby skorzystać z meczu na tak wiele lat, jak to możliwe.

9. Odstawić tyle dochodu, jak to możliwe w każdym dniu płatnej zbudować możliwie największą lokowania oszczędności emerytalnych. To powiedzenie odwieczne, ale płaci się pierwszy jest inteligentny planowania emerytalnego.

10. Aby wyjaśnić wszelkie pytania dotyczące płatności za niewykorzystany czas wolny lub innych ulg emerytalnych , zwłaszcza jak zaczniesz myśleć o przejściu na emeryturę, spotkać się z pracownikami Działu Personalnego. Niektóre organizacje oferują zachęty dla pracowników, gdy ludzie na emeryturę wcześniej.

Będziemy chcieli, aby skorzystać z niczego, że pracodawca oferuje jeśli ma to sens finansowy dla Ciebie. Bądź w kontakcie z tym, co ofertą pracodawcy jako opcje wcześniejszej emerytury mają zwykle ograniczone ramy czasowe, zanim wygaśnie.

11. Spotkanie z przedstawicielami swojej emerytury, 401 (k) lub 403 (b) usługodawcy do informacji na temat możliwości dystrybucji i szacunków swoich oczekiwanych strumieni dochodów z inwestycji.

12. O ile nie jesteś bardzo bystry o inwestycjach, spotkać się z doradcą finansowym w celu zbadania mieszankę środków odpowiednich do wieku emerytalnego, przewidywana data i tolerancji ryzyka.  Doradcy, którzy pobierają opłatę za rozsądną konsultacji często są bardziej obiektywne niż doradców kompensowane przez komisje na podstawie wyborów inwestycyjnych. Przedstawiciele firm inwestycyjnych szeroko zakrojonej Zarządzanie firmom 401 (k) lub 403 (b) plany mogą zaoferować cenne informacje dotyczące alokacji aktywów.

13. Jeśli posiadasz znaczną część swojego portfela w firmowym magazynie, rozważyć dywersyfikację szczególnie podczas zbliżania emeryturę. Nie chcesz dużą część swoich oszczędności emerytalnych skrępowany w jednej inwestycji.

14. ocena dochodów Social Security i zbadania możliwości czasowych rozpoczęcia wypłat. Skonsultować się z kalkulatora SSA oszacować płatności będzie otrzymanych z ZUS.

Można wycofać się z pieniędzy, które trzeba zapłacić za długie i szczęśliwe życie. Zaczynając jak najwcześniej jest kluczem. Są czternaście etapów naprawdę nie chcą pominąć robi na tej drodze do ewentualnych emeryturę.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.