Wypróbuj ten prosty 5-Niedgrogim

Home » Budgeting » Wypróbuj ten prosty 5-Niedgrogim

Wypróbuj ten prosty 5-Niedgrogim

Chcesz stworzyć plan wydatków, który zwie się budżet, ale nie chcesz, aby misternie szczegółowy budżet elementu zamówienia, jak typ, który może być ułatwione przez te budżetowania arkuszy. Zamiast tego, po prostu chcesz budżet, który reprezentuje „szeroki przegląd”.

W tym samym czasie, nie chcesz, aby budżet, który jest tak szeroki, jak rodzaj opisujemy w budżecie na 8020 lub budżetu na 50/30/20.

Chcesz budżet, który jest trochę bardziej szczegółowy i uporządkowany. Chcesz budżet Złotowłosa, złoty środek między nimi. Chcesz typ budżetu, który pozwala przełamać swoje wydatki do pięciu lub sześciu kategoriach: nie za mało, ale nie zbyt wiele. Co powinieneś zrobić?

Oto podział co budżet powinien wyglądać, kiedy to stwierdzono w pięciu kategoriach. Ten budżet jest ten, który Today Show redaktor Jean Chatzky odsłonięty Oprah diecie długu. No to ruszamy:

Mieszkaniowy

Obudowa powinna zawierać od 35 procent swojego dochodu odbioru domu. Która obejmuje kredyt lub wynajem, wszelkie naprawy w domu i konserwacji, podatki od nieruchomości, media takie jak prąd, gaz, woda i kanalizacja, a właściciel domu lub ubezpieczenie Najemcy. W skrócie, to obejmuje wszelkie wydatki związane z mieszkalnictwem.

Transport

Transport powinien trwać nie więcej niż 15 procent swojego dochodu odbioru domu. Że obejmuje wszelkie płatności samochodowych, które robisz, benzyny, ubezpieczenia samochodu, wszystkie naprawy i konserwacji, kwotę, jaką płacisz za parking, lub (jeśli jeździć transportu publicznego) kwotę, którą można zapłacić za bilety kolejowe lub metra.

Pamiętaj, że transport nie tylko obejmują płatności samochodu. Obejmuje ona wszystko: płatności samochód, zmiany ropy i swoje tune-upy, nowy grzejnik i pasek rozrządu.

Inne koszty utrzymania

Inne koszty utrzymania, które są głównie wydatki uznaniowe, powinna trwać 25% swojego dochodu.

 Obejmuje to jedzenie w restauracjach, kupując bilety na koncerty, kupując nowe ubrania, idąc do imprez sportowych, a także biorąc rodzinę na miłe wakacje.

Oszczędności

Oszczędności powinny zużywać 10 procent budżetu. Jest to głównie na emeryturę, a także budowania funduszu kryzysowego.

Wypłata długu

Dług Wypłata powinna zużywać 15 procent swojego dochodu. Dotyczy to kart kredytowych lub pożyczek studenckich. Nie obejmuje ona swoje minimalne płatności hipotecznych lub samochodów, które są wymienione w sekcji „mieszkania” oraz „transport”. (To nie zawierają żadnych dodatkowych płatności, które robisz w kierunku kredytu samochodowego i kredytu, powyżej i-poza minimum).

Możesz być myślenie: Chwileczkę, dlaczego tylko opowiada stopę oszczędności w wysokości 10 procent? Nie budżet na rok 8020 i budżetu 50/30/20 obie stopy oszczędności zwolennikiem 20 procent? Tak, tak było, ale jak można zauważyć w budżecie na 8020 i budżet na 50/30/20, „oszczędności” zawarte paydown zadłużenia.

W tym budżecie pięć kategorii, oszczędności i zadłużenia są wymienione jako dwie odrębne kategorie. Z 10 procent do 15 procent jednej i dla drugiej strony, jesteś rzeczywiście spędzeniu 25 procent (w sumie) na połączeniu oszczędności i zadłużenia płatnej dół.

Jest to tym bardziej agresywny i ambitny niż dwa poprzednie budżety polecam.

Użyj tej pięć kategorii budżetowej jeśli chcesz stworzyć budżet, który jest nieco szczegółowy, ale nie nadmiernie.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.