Základy sestavování rozpočtu: Jak nastavit rozpočet,

Home » Budgeting » Základy sestavování rozpočtu: Jak nastavit rozpočet,

Základy sestavování rozpočtu: Jak nastavit rozpočet,

Nastavení rozpočet může být skličující úkol. Neexistuje žádný důvod, aby se zastrašit tohoto procesu. Poté, co jste nastavili rozpočet, můžete snadno zjistit, kde se vaše peníze jdou a kolik vám ještě zbývá uložit a utratit. Postupujte podle následujících sedmi jednoduchých kroků.

Určují váš příjem

Musíte vědět, kolik peněz budete muset každý měsíc splnit své výdaje. Pokud začínáte novou práci, možná budete chtít použít kalkulačku výplatní zjistit, kolik peněz si přinese domů každý měsíc.

Možná budete překvapeni, na postavu. Pokud máte proměnnou příjem, budete muset nastavit jiný styl rozpočtu a naučit se pečlivě řídit svůj nepravidelný příjem. Je důležité přesně vědět, kolik jste přichází v tom, že víte, kolik si můžete dovolit utratit.

Určit si pevnou Náklady

Vaše fixní náklady jsou položky, které se nezmění z měsíce na měsíc. Tyto položky mohou zahrnovat nájemné, úhradu auta, auto pojištění, váš účet za elektřinu a své studentské půjčky. Ty by měly také zahrnovat úspory v této kategorii stejně. Je důležité nejprve zaplatit sami. V ideálním případě byste měli dát alespoň deset procent svého příjmu do úspor každý měsíc. Vaše fixní náklady jsou účty, které nebudou měnit z měsíce na měsíc, ale jakmile jste nastavili rozpočet, který vám může být schopen snížit tyto měsíční výdaje tím, že nakupovala kolem nových plánů.

Určit proměnné Náklady

Poté, co jste uveden své fixní náklady budete chtít určit částku, kterou stráví na variabilních nákladů.

 Tyto položky mohou obsahovat vaše potraviny, stravování, oblečení a zábavu. Ty jsou také považovány za variabilní, protože si můžete snížit zpět na tom, kolik utratíte za těchto kategorií, pokud je potřeba každý měsíc. Můžete určit, co budete trávit přezkoumáním poslední dva nebo tři měsíce vašich transakcí v každé kategorii.

Ujistěte se, že jsou včetně sezónní náklady, jak si naplánovat svůj rozpočet. Můžete plánovat sezónní náklady nastavením stranou trochu peněz každý měsíc na jejich pokrytí.

Porovnávat své výdaje na váš příjem

V ideálním případě byste měli vytvořit rozpočet, kde odchozí výdaje odpovídaly svůj příjem. Pokud přiřadíte každý dolar z určitého místa se nazývá rozpočet nula dolarů. V případě, že nejsou vaše částky zápas budete muset odpovídajícím způsobem upravit. Možná budete muset osekat na svých variabilních nákladů.

Máte-li peníze navíc na konci měsíce, odměňte se tím, že peníze přímo do úspor. Pokud jste snížit významně na svých variabilních nákladů a stále nemůže splnit své fixní náklady, budete muset najít způsob, jak změnit své fixní náklady. Další možností je najít způsob, jak zvýšit své příjmy prostřednictvím dodatečné práce, práci na volné noze, nebo hledají nové lépe placenou práci.

Sledovat své výdaje

Poté, co jste nastavili rozpočet, je třeba sledovat své výdaje v každé kategorii. Můžete to udělat s rozpočtování software, nebo on-line aplikace, jako je YNAB nebo mincovně nebo na hlavní knihy listu. Měli byste mít odhad, co máte v každé kategorii za všech okolností.

To pomůže zabránit přečerpání.

Pokud si sednout na pár minut každý den, zjistíte, že budete trávit méně času pak kdybyste dal to všechno pryč až do konce měsíce. Sledování své výdaje každý den, vám umožní vědět, kdy přestat výdaje. Také můžete přepínat do obálky systému a používat hotovost, takže víte, zastavit utrácení, když vám dojdou peníze.

Upravte podle potřeby

Můžete provádět úpravy snadno celý měsíc. Můžete mít opravu NOUZI. Můžete přesunout peníze z vašeho oblečení kategorie pomoci pokrýt náklady na opravy. Jak budete pohybovat kolem peněz se ujistil, že můžete tak učinit ve svých budget.This je klíčem k tomu, aby váš rozpočet práci. to vám může pomoci řešit nečekané výdaje a zastavit vás z spoléhat na své kreditní karty, pokud jste náhodou utrácet jeden měsíc.

Hodnotit svůj rozpočet

Poté, co jste provedli svůj rozpočet na měsíc, možná zjistíte, že můžete snížit zpět v několika oblastech, přičemž je třeba více peněz v jiných zemích.

Měli byste mít ladění svůj rozpočet, dokud to funguje u vás. Můžete vyhodnotit na konci každého měsíce a provést změny v souladu s výdaji v nadcházejícím měsíci stejně. Měli byste zhodnotit svůj rozpočet každý měsíc do budoucna. To vám pomůže upravit vaše výdaje, jak se váš život změní a vaše nárůstu výdajů v různých oblastech.

 Rozpočtování tipy:

  1. Když pracujete na provizi, budete muset následovat trochu jiný plán, měli byste pracovat s ním jako variabilní rozpočtu, ale být agresivní při záchraně, který vám pomůže pokrýt časy, kdy na trhu je pomalý.
  2. To může nějakou dobu trvat, aby se váš rozpočet začít pracovat. Pokud se dostanete do problémů, možná budete chtít vyzkoušet některé z těchto rozpočtových oprav. Začíná rozpočet je jen jedním z kroků, které můžete podniknout, aby začít uklízet své finance dnes. Můžete také zkusit těchto pět rozpočtů hacky, aby to fungovalo lépe.
  3. Jak se dostanete lepší na rozpočtu, to je důležité, aby vaše výdaje, směnky, a cíle úspor v rovnováze. To lze provést pomocí 50/20/30 pravidlo se svým expenses.You lze také hledat nové způsoby, jak ušetřit peníze každý měsíc
  4. Podívejte se na tyto další finanční dovednosti, které byste se naučili, když jsi byl na střední škole. Mohou udělat správu peněz mnohem jednodušší. Nikdy není pozdě začít správu vašich peněz a změnit svou situaci.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.