Základy zostavovaní rozpočtu: Ako nastaviť rozpočet,

Home » Budgeting » Základy zostavovaní rozpočtu: Ako nastaviť rozpočet,

Základy zostavovaní rozpočtu: Ako nastaviť rozpočet,

Nastavenie rozpočet môže byť skľučujúca úlohu. Neexistuje žiadny dôvod, aby sa zastrašiť tohto procesu. Potom, čo ste nastavili rozpočet, môžete ľahko zistiť, kde sa vaše peniaze idú a koľko vám ešte zostáva uložiť a minúť. Postupujte podľa nasledujúcich siedmich jednoduchých krokov.

Určujú váš príjem

Musíte vedieť, koľko peňazí budete musieť každý mesiac splniť svoje výdavky. Ak začínate novú prácu, možno budete chcieť použiť kalkulačku výplatné zistiť, koľko peňazí si prinesie domov každý mesiac.

Možno budete prekvapení, na postavu. Ak máte premennú príjem, budete musieť nastaviť iný štýl rozpočtu a naučiť sa starostlivo riadiť svoj nepravidelný príjem. Je dôležité presne vedieť, koľko ste prichádza v tom, že viete, koľko si môžete dovoliť minúť.

Určiť si pevnú Náklady

Vaše fixné náklady sú položky, ktoré sa nezmení z mesiaca na mesiac. Tieto položky môžu zahŕňať nájomné, úhradu auta, auto poistenie, váš účet za elektrinu a svoje študentské pôžičky. Tie by mali tiež zahŕňať úspory v tejto kategórii rovnako. Je dôležité najprv zaplatiť sami. V ideálnom prípade by ste mali dať aspoň desať percent svojho príjmu do úspor každý mesiac. Vaše fixné náklady sú účty, ktoré nebudú meniť z mesiaca na mesiac, ale akonáhle ste nastavili rozpočet, ktorý vám môže byť schopný znížiť tieto mesačné výdavky tým, že nakupovala okolo nových plánov.

Určiť ukazovateľom Náklady

Potom, čo ste uvedený svoje fixné náklady budete chcieť určiť sumu, ktorú strávia na variabilných nákladov.

 Tieto položky môžu obsahovať vaše potraviny, stravovanie, oblečenie a zábavu. Tie sú tiež považované za variabilné, pretože si môžete znížiť späť na tom, koľko miniete za týchto kategórií, ak je potreba každý mesiac. Môžete určiť, čo budete tráviť preskúmaním posledné dva alebo tri mesiace vašich transakcií v každej kategórii.

Uistite sa, že sú vrátane sezónnej náklady, ako si naplánovať svoj rozpočet. Môžete plánovať sezónne náklady nastavením stranou trochu peňazí každý mesiac na ich pokrytie.

Porovnávať svoje výdavky na váš príjem

V ideálnom prípade by ste mali vytvoriť rozpočet, kde odchádzajúce výdavky zodpovedali svoj príjem. Ak priradíte každý dolár z určitého miesta sa nazýva rozpočet nula dolárov. V prípade, že nie sú vaše sumy zápas budete musieť zodpovedajúcim spôsobom upraviť. Možno budete musieť osekať na svojich variabilných nákladov.

Ak máte peniaze navyše na konci mesiaca, odmeňte sa tým, že peniaze priamo do úspor. Ak ste znížiť významne na svojich variabilných nákladov a stále nemôže splniť svoje fixné náklady, budete musieť nájsť spôsob, ako zmeniť svoje fixné náklady. Ďalšou možnosťou je nájsť spôsob, ako zvýšiť svoje príjmy prostredníctvom dodatočnej práce, prácu na voľnej nohe, alebo hľadajú nové lepšie platenú prácu.

Sledovať svoje výdavky

Potom, čo ste nastavili rozpočet, je potrebné sledovať svoje výdavky v každej kategórii. Môžete to urobiť s rozpočtovanie softvér, alebo on-line aplikácie, ako je YNAB alebo mincovni alebo na hlavnej knihy liste. Mali by ste mať odhad, čo máte v každej kategórii za všetkých okolností.

To pomôže zabrániť prečerpanie.

Pokiaľ si sadnúť na pár minút každý deň, zistíte, že budete tráviť menej času potom keby ste dal to všetko preč až do konca mesiaca. Sledovanie svoje výdavky každý deň, vám umožní vedieť, kedy prestať výdavky. Tiež môžete prepínať do obálky systému a používať hotovosť, takže viete, zastaviť míňanie, keď vám dôjdu peniaze.

Upravte podľa potreby

Môžete vykonávať úpravy jednoducho celý mesiac. Môžete mať opravu NÚDZI. Môžete presunúť peniaze z vášho oblečenia kategórie pomôcť pokryť náklady na opravy. Ako budete pohybovať okolo peňazí sa ubezpečil, že môžete tak urobiť vo svojich budget.This je kľúčom k tomu, aby váš rozpočet prácu. to vám môže pomôcť riešiť nečakané výdavky a zastaviť vás z spoliehať na svoje kreditné karty, ak ste náhodou míňať jeden mesiac.

Hodnotiť svoj rozpočet

Potom, čo ste vykonali svoj rozpočet na mesiac, možno zistíte, že môžete znížiť späť v niekoľkých oblastiach, pričom treba viac peňazí v iných krajinách.

Mali by ste mať ladenie svoj rozpočet, kým to funguje u vás. Môžete vyhodnotiť na konci každého mesiaca a vykonať zmeny v súlade s výdavkami v nadchádzajúcom mesiaci rovnako. Mali by ste zhodnotiť svoj rozpočet každý mesiac do budúcnosti. To vám pomôže upraviť vaše výdavky, ako sa váš život zmení a vaše nárastu výdavkov v rôznych oblastiach.

 Rozpočtovanie tipy:

  1. Keď pracujete na províziu, budete musieť nasledovať trochu iný plán, mali by ste pracovať s ním ako variabilný rozpočtu, ale byť agresívny pri záchrane, ktorý vám pomôže pokryť časy, kedy na trhu je pomalý.
  2. To môže nejakú dobu trvať, aby sa váš rozpočet začať pracovať. Ak sa dostanete do problémov, možno budete chcieť vyskúšať niektoré z týchto rozpočtových opráv. Začína rozpočet je len jedným z krokov, ktoré môžete podniknúť, aby začať upratovať svoje financie dnes. Môžete tiež skúsiť týchto päť rozpočtov hacky, aby to fungovalo lepšie.
  3. Ako sa dostanete lepšie na rozpočte, to je dôležité, aby vaše výdavky, zmenky, a ciele úspor v rovnováhe. To možno vykonať pomocou 50/20/30 pravidlo so svojím expenses.You možno tiež hľadať nové spôsoby, ako ušetriť peniaze každý mesiac
  4. Pozrite sa na tieto ďalšie finančné zručnosti, ktoré by ste sa naučili, keď si bol na strednej škole. Môžu urobiť správu peňazí oveľa jednoduchšie. Nikdy nie je neskoro začať správu vašich peňazí a zmeniť svoju situáciu.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.