Zaoszczędzisz pieniądze Bundling ubezpieczenie? Nie zawsze

Home » Insurance » Zaoszczędzisz pieniądze Bundling ubezpieczenie? Nie zawsze

Zaoszczędzisz pieniądze Bundling ubezpieczenie?  Nie zawsze

Prawdopodobnie słyszeliście wiersz „pakiet i zaoszczędzić” od firm ubezpieczeniowych, obiecując duże zniżki, jeśli masz wszystkich swoich polityk z tego samego nośnika.

To prawda, że ​​coraz częściej dwie lub więcej zasad z tej samej firmy będzie oznaczać zniżki – nawet o 25% taniej polityki właścicieli domów – w zależności od ubezpieczyciela. Plus, łączenie polis jest wygodne, ponieważ można uzyskać informacje rozliczeniowe i dane pokrycia z tego samego konta dla wszystkich polityk.

Ale to wygoda sprawia, że ​​łatwo zapomnieć o ubezpieczenie, a to pewny sposób, aby w efekcie płacić zbyt dużo.

Tak, łączenie zazwyczaj oszczędza pieniądze

Firmy, które oferują pakowanie w wiązki zazwyczaj dają rabat 5-25% od każdej polisy. Ubezpieczenia domów zazwyczaj dostaje największego rabatu od wartości swojego domu jest prawdopodobnie znacznie większa niż w samochodzie.

„Większość firm tak naprawdę nie są zainteresowani” w sprzedaży tylko właściciele domów polityki, mówi Michael McCartin, prezydent Joseph W. McCartin Ubezpieczenia w Beltsville, Maryland, która sprzedaje polityki od kilku przewoźników, których zasady są dostępne w regionie.

Nośniki „podniosły stawki ubezpieczenia domów, ale oferują ogromne zniżki, jeśli pakiet wszystko razem” McCartin mówi. Zniżka ubezpieczenia auto jest często mniejszy procent, ale to zależy od firmy, mówi.

Na przykład, jeśli w domu i ubezpieczenia auto jest w zestawie, można otrzymać zniżki w wysokości 10% na polityce auto i 15% na ubezpieczenia domów. Jeśli w pakiecie ubezpieczenia auto z polityką najemców Zamiast tego może pojawić się z 5% rabatem.

Co się dzieje, gdy nie patrzysz

Łączenie polityki zachęca do „ustaw i zapomnij” mentalność, ale automatycznie odnawiać rok po roku z tej samej firmy może przyjść kosztem. Jesteś mniej prawdopodobne, aby sprawdzić ceny konkurentów, jeśli masz do przełączania dwóch polityk zamiast jednego, zwłaszcza jeśli ktoś jest wypłacana automatycznie za pośrednictwem rachunku depozytowego hipotecznych.

Ceny wydają się zwiększać w czasie odnowienia polityki i mogą calowy się daleko poza to, co można byłoby zapłacić w innej firmie, jeśli nie sprawdzić ceny on-line lub przez telefon.

Oczywiście, nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe zwiększenie składki aż ich klienci są przepłacania, a stopy są związane z czasem wzrastać z każdym produktem. Co jest naprawdę ważne jest to, czy aktualna firma będzie robić – a jeśli nie sprawdzić, nigdy nie wiadomo.

Różnych ludzi, stany i stopy

Kwestia, czy pakiet sięga głębiej niż wygoda: wycena Ubezpieczenie jest bardzo indywidualne, a wiele zależy od tego, gdzie mieszkasz, historii kredytowej (w większości krajów), a wartość pozycji jesteś ubezpieczających.

„Rzeczywistość jest taka, że ​​ubezpieczyciel, który może zapewnić najniższy koszt ubezpieczenia domu jest najprawdopodobniej nie jedynym, który może zaoferować najniższy koszt ubezpieczenia auto”, mówi Kyle Nakatsuji, CEO Clearcover, na starcie ubezpieczenia auto.

Załóżmy, że Twoja sytuacja przekłada się na bardzo drogie polisy Auto – może prowadzić samochód sportowy lub miały w niedawnej winy wypadku – ale dom jest skromny i wymaga trochę zasięg. Jeśli przewoźnik oferuje najtańsze ubezpieczenie samochodu możliwe, nawet jeśli tempo domów nie jest tak niskie, jak to może być, jesteś prawdopodobnie nadal oszczędność z wiązki.

Ale skrypt jest przerzucony jeśli auto ubezpieczenie swojego operatora jest drogie w porównaniu z innymi opcjami w danym obszarze. Rabat na niedrogi polityki właścicieli domów – nawet 25% – mogłoby blado w porównaniu do większych oszczędności będzie można uzyskać poprzez złamanie tobołek i wybierając najtańsze ubezpieczenie samochodu. Po zakupy i porównując ceny dla obu, może chcesz zachować swoją politykę do domu tego samego, ale uzyskać ubezpieczenie auto w innym miejscu.

Należy pamiętać, że niektórzy ubezpieczyciele oferują zniżki na auto o politykę właścicieli domów w miejscu i odwrotnie – „więc nadal jesteś uzyskiwanie korzyści łączenie bez wiązki”, nawet jeśli nie jest z nimi, Nakatsuji mówi

Co możesz zrobić

Można spróbować uniknąć szybkość pełzania przez zakupy około polityki, zarówno oddzielnie, jak i w zestawie:

  • Co drugi rok.
  • Jeśli pojawi się wzrost wysokości 10% lub więcej na odnowę.
  • Gdy masz znaczącą zmianę życia, w tym małżeństwo, rozwód lub przenieść.
  • Jeśli kredyt jest coraz lepiej lub gorzej. W większości stanów, ubogich kredytowej może podnieść stopy więcej niż biedny rekord jazdy. (Wyjątkiem są Kalifornia, Hawaje, i Massachusetts, gdzie jest to nielegalne dla ubezpieczycieli rozważyć kredyt przy ustalaniu stawek.)
  • Tuż po trzy-lecia poruszającego naruszenie, bilet lub wypadku. McCartin mówi twoja cena będzie odzwierciedlać stan na dzień robić zakupy, a znak trzech lat jest zazwyczaj, gdy stopy wrócić na dół.

Porównując notowania on-line, szukać wiązanych i uwolnionych polityk i spojrzeć na ten sam zasięg jak aktualnego ubezpieczenia.

Można także mówić do niezależnego agenta ubezpieczeniowego jak McCartin, który można porównywać politykę i wybrać pokrycie jabłka-do-jabłek. Wiem, że niezależni agenci nie może dostać każdy cytat dostępne – niektóre firmy sprzedają polityki jedynie za pośrednictwem swoich agentów lub w Internecie.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.